Razem w życiu i biznesie
Andrzej Zawadzki był etatowym pracownikiem w firmie z branży drzwi i okna. Jak mówi, zawsze chciał mieć swój biznes, ale przez długi czas bał się ryzyka i utraty stabilność, którą daje praca na etacie. Zaczął jednak rozważać franczyzę. Spośród analizowanych systemów z branży wyposażenia wnętrz wybrał DDD Dobre Dla Domu, sieć sklepów wyspecjalizowanych w ofercie drzwi, podłóg i akcesoriów. Podpisanie umowy z franczyzodawcą zbiegło się w czasie z końcówką urlopu macierzyńskiego jego żony. Wspólnie zdecydowali, że Agnieszka Zawadzka nie wróci do dawnej pracy, ale wspólnie z mężem zajmie się biznesem. – Postawiliśmy wszystko na jedną kartę – wspomina Andrzej Zawadzki.
Ich sklep wystartował w październiku 2016 roku w Toruniu. Od początku Zawadzcy dzielili się pracą. On zajmuje się kwestiami finansowymi i administracyjnymi, na niej spoczywają zadania marketingowe. Sprzedają oboje – Andrzej Zawadzki jeździ na pomiary do klientów i służy radą techniczną. Jego żona pomaga klientom w doborze materiałów i kolorów, bo – jak mówi franczyzobiorca – ma smykałkę doradczą.
– Nie zawsze się ze sobą zgadzamy, ale wszelkie spory rozstrzygamy między sobą. Wobec pracowników zawsze się wspieramy i żadne nie podważa autorytetu drugiego – mówi Andrzej Zawadzki. Franczyzobiorca dodaje też, że choć to on negocjował warunki przystąpienia do sieci DDD, to dziś lepszym negocjatorem jest jego żona i to ona często uzgadnia warunki z dostawcami czy negocjuje z klientami.
Na pytanie, czy nie są zmęczeni sobą, Andrzej Zawadzki odpowiada, że starają się oddzielać biznes od życia prywatnego, ale to bardzo trudne, kiedy się pracuje i żyje razem. Niewątpliwie biznes na tym zyskuje, gdyż oboje myślą o nim przez 24 godziny na dobę, a decyzję mogą podjąć w każdej chwili.
Andrzej Zawadzki mówi, że franczyza DDD Dobre Dla Domu sprawdza się jako interes rodzinny. Konstrukcja biznesu pozwala na podział zadań, zaś franczyzodawca chętnie współpracuje z obojgiem właścicieli. – Pracy na pewno nie zabraknie, a i przekłada się ona na zysk – dodaje franczyzobiorca.
Pytany o rynek wyposażenia wnętrz w Toruniu, Andrzej Zawadzki odpowiada, że jest bardzo konkurencyjny i wymagający. Dodaje jednak, że z ofertą swojego sklepu coraz lepiej trafia w oczekiwania klientów. – Ubywa klientów, którzy szukają jak najtańszych rozwiązań. Klienci bardziej interesują się wzornictwem i szukają wyższej jakości – mówi franczyzobiorca.
Minimalny koszt inwestycji w sklep DDD Dobre Dla Domu o powierzchni 150- 200 m2 to 50 tys. zł.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Na sklep DDD Dobre Dla Domu trzeba przeznaczyć min. 65 tys. zł.
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
Sklep z podłogami powinien zarabiać już od trzeciego miesiąca działalności
Chcesz zarabiać w branży budowlanej? A może bliższy Ci jest rynek beauty i fitnessu? W czerwcowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, jaką firmę założyć, w którą franczyzę zainwestować, aby dobrze zarobić.
Marcowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Dowiedz się, w którą franczyzę zainwestować, jak zarabiać w internecie oraz jakie biznesy chętnie otwierają kobiety. Bilet na Targi Franczyza gratis!
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.