Pomysły na biznes w budowlance

Chcesz zarabiać w branży budowlanej? A może bliższy Ci jest rynek beauty i fitnessu? W czerwcowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING" podpowiadamy, jaką firmę założyć, w którą franczyzę zainwestować, aby dobrze zarobić.
 

„Własny Biznes FRANCHISING” to miesięcznik pomysłów na biznes. Piszemy o franczyzie i własnym biznesie. Tego nie przeczytasz w internecie.

Nr 6/2024 (228)

RAPORT SPECJALNY

Pomysły na biznes w branży budowlanej

Na koniunkturze w branży budowlanej korzystają nie tylko deweloperzy, lecz także inne biznesy: architekci wnętrz, ekipy remontowe, agenci nieruchomości. 

SUPERTEMAT

Inwestujemy w urodę

Biznes w branży beauty można otworzyć, korzystając z modelu franczyzowego, który zwiększa szanse na sukces. Własny salon fryzjerski, kosmetyczny czy studio spa wydają się być inwestycjami, które powinny zapewnić stabilny dochód.

Czy gabinet depilacji to dobry biznes?

Nie trzeba mieć doświadczenia w branży beauty, żeby móc otworzyć salon depilacji. O ile skorzysta się z franczyzy. 

Otwieramy studio treningu EMS i bezobsługową siłownię

Branża fitness w Polsce po okresie stagnacji wywołanej pandemią przeżywa rozkwit. Nowe trendy, jak treningi EMS, czy ułatwienia dla klientów w postaci bezobsługowych siłowni stają się 
coraz popularniejsze. Firmy takie jak In.Time, EMS FIT Factory czy FIT+ bez przeszkód rozwijają sieci franczyzowe. 

POMYSŁY NA FIRMĘ

Na lodach można zarobić

Przepis na prowadzenie zyskownej lodziarni jest tak samo złożony, jak receptura lodów, które zachwycą smakiem. Franczyzodawca konceptu Lodolandia & Kołacz na Okrągło dzieli się nim ze swoimi franczyzobiorcami. W czym tkwi tajemnica sukcesu obu marek?

Boom na boksy i przyczepy trwa w najlepsze

Polacy chętnie podróżują autem i — nierzadko — z nadprogramowym bagażem. Sprzyja to rynkowi boksów dachowych i przyczep. Wyzwaniem dla dostawców są natomiast rosnące 
oczekiwania klientów.

Biznes z klocków zbudowany

Rynek zabawek dla dzieci ma wciąż ogromny potencjał. Szczególnie te drewniane przeżywają prawdziwy boom. Ale zwykły klocek to nikły sukces. Zapewni go wyjątkowość produktu, przed którym rodzice coraz wyżej stawiają poprzeczkę. 

Pieniądze z surwiwalu

Po pandemii wzrosło zainteresowanie Polaków bushcraftem, a po wybuchu wojny w Ukrainie surwiwalem. Szkolenia, obozy czy tego typu wyprawy outdoorowe to pomysł dla ludzi z pasją, wiedzą i umiejętnościami. Rynek weryfikuje firmy, które liczą w tej branży wyłącznie na szybki zysk. 

BIZNES NA SZPILKACH

Czy produkcja świec sojowych jest opłacalna?

Choć na rynku jest wiele rodzajów świec, to sojowe obecnie budzą szczególne zainteresowanie wśród klientów. Konkurencja w branży nieszczególnie przeszkadza, ponieważ na sukces marki składają się oryginalność świecy, jakość i umiejętności twórcy.

BIZNES STYLE

Na czym polega metoda Walta Disneya?

Walt Disney to nie tylko pomysłodawca kultowych kreskówek i bajek dla całej rodziny. Słynny twórca Myszki Miki jest także autorem narzędzia, które pomaga w ocenie realności nowych projektów biznesowych. Wykorzystując je w codziennym zarządzaniu, doprowadził swoją firmę do sukcesu.

WZROŚNIE SPADNIE

W co inwestować w nieruchomościach

Coraz więcej osób podejmuje decyzję, aby lokować gotówkę w nieruchomościach. O czym warto pamiętać, aby rzeczywiście z zyskiem i bezpiecznie pomnażać kapitał?

MÓJ FRANCHISING

Dobry start

– Wejście w bankowy biznes może być łatwe i przyjemne – mówią Barbara Jurkowska i Adriana Szołucha, 
franczyzobiorcznie VeloBanku.

WŁASNY BIZNES

Postawiliśmy na naturę

Stworzyli glamping, czyli alternatywną formę wypoczynku zapewniającą bliski kontakt z przyrodą. 
Ilona Wrońska i Leszek Lichota zapewniają, że ich Forrest Glamp to idealne miejsce, aby nabrać dystansu i zapału do pracy. – To także nasz plan B na kapryśny zawód aktora – mówią.

ABC FIRMY

Jak zwiększyć zyski dzięki psychologii ceny

Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki. 

ABC FRANCZYZY

Komu opłaca się franczyza

Czy franczyza bardziej opłaca się franczyzodawcy, czy franczyzobiorcy? A może jest równie atrakcyjnym 
modelem biznesowym dla stron?

KATALOG FRANCZYZ

300 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl/zakupy (pojedyncze egzemplarze, subskrypcja, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, a także w sklepie Publio.pl.

SUBSKRYPCJA

Zamów roczną subskrypcję miesięcznika „Własny Biznes FRANCHISING” za 59 zł. Zaoszczędź pieniądze i czas. Nowe wydanie wyślemy co miesiąc pocztą na wskazany adres, a przesyłka nic nie będzie Cię kosztować. Zamów teraz -> Franchising.pl/koszyk/prenumerata/


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748