Podróż do biznesu
Licząca około 60 punktów sprzedaży marka Travel Shops nie stawia sobie limitów, jeśli chodzi o rozbudowę sieci.
– Nie mamy ustalonej docelowej liczby biur, którą chcielibyśmy osiągnąć – mówi Krzysztof Czech, prezes zarządu Travel Shops. – Rynek turystyczny jest zmienny i wciąż się rozwija, a nam bardziej niż na ilości, zależy na jakości naszych placówek. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku i jeśli tylko widzimy potencjał danego biura, inwestujemy w niego. Jesteśmy otwarci na każdego partnera, przy czym mamy oczywiście świadomość nasycenia rynku i m.in. pod tym kątem wybieramy miejsca na nowe oddziały i indywidualnie rozważamy każdą lokalizację.
Obecnie pod szyldem Travel Shops działa ponad 50 punktów franczyzowych i siedem biur własnych.
– W tym roku uruchomiliśmy sześć nowych punktów sprzedaży i podobny wynik planujemy powtórzyć do końca roku. Najbliższe otwarcie franczyzowej placówki odbędzie się w Cieszynie – dodaje Krzysztof Czech. -– To dobra lokalizacja, która daje nam dostęp nie tylko do klienta polskiego, ale również czeskiego.
Franczyza Travel Shops skierowana jest zarówno do biur funkcjonujących na rynku turystycznym, jak i do nowicjuszy. Wybierać można spośród dwóch modeli współpracy: office partner, czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobile partner, czyli mobilny doradca. Ta ostatnia forma dedykowana jest osobom, które mają mniejszy budżet na założenie działalności (wystarczy poniżej 5 tys. zł). Mobilny doradca musi dysponować tylko przenośnym komputerem oraz dostępem do internetu. Minimalny koszt inwestycji dla stacjonarnego biura wynosi natomiast mniej więcej 10 tys. zł. Stacjonarne biuro bazuje w głównej mierze na obsłudze klienta w lokalu.
– Ale należy podkreślić, że każde z biur stacjonarnych wyposażamy we własny, nowoczesny portal turystyczny, z możliwością pełnej obsługi klienta. Portale zbudowane są w oparciu o najnowsze technologie, a nasz dział IT na bieżąco dba o ich serwis i obsługę – informuje prezes Travel Shops. – Posiadając kompletny portal, można wykorzystać efekt ROPO (Research Online Purchase Offline – szukanie online, zakup offline – przyp. red.): klient może w domu lub w pracy wybrać lub przejrzeć ofertę, a dokonać rezerwacji w biurze. Portal daje możliwość poszerzenia rynku klientów poza lokalny zasięg biura i zbudowania dużej ogólnopolskiej bazy stałych odbiorców.
Opłata franczyzowa w obu modelach współpracy wynosi 10 proc. od przychodów.
W pakiecie franczyzowym biura otrzymują m. in. dostęp do oferty ponad stu touroperatorów, sprzedaż usług dodatkowych, bezpłatne szkolenia, zindywidualizowany portal ze ścieżką rezerwacji, spójny system identyfikacji wizualnej oraz materiałów reklamowych, nowoczesne e-narzędzia do obsługi klienta przez internet, stałą opiekę help desk, wyłączność terytorialną.
– Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że inwestycja, niezależnie od poniesionych nakładów, przy rzetelnym prowadzeniu biznesu zwraca się po około roku – dodaje Krzysztof Czech. – Po tym okresie dobry agent powinien osiągać coraz większą dynamikę rozwoju, co trwa ok. 3-4 lata, a potem utrzymać ją na stałym poziomie, już z mniej dynamicznym wzrostem.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Paulina Młynarska mieszka na stałe w Grecji, prowadzi autorskie warsztaty „Miejsce Mocy”, na których łączy jogę ze zwiedzaniem. W tym roku rusza z nowym projektem – Villą Tatrą na Krecie, która już niedługo przywita pierwszych turystów.
Sytuację branży nieco poprawiły wakacje, ale mimo to nadal panuje w niej duża niepewność. Właściciele hoteli obawiają się ponownego zamknięcia.
Chętnych na glamping, czyli luksusowy kemping, nie brakuje. Wciąż niewiele osób decyduje się jednak otworzyć taką działalność.
Direct Booker to technologiczny start-up, który działa w branży najmu krótkoterminowego. Czym zajmują się franczyzobiorcy marki?
– Nic na Zanzibarze nie jest do końca proste. A z drugiej strony można tutaj wiele rzeczy rozwiązać naprawdę szybko i skutecznie – mówi Katarzyna Werner, była dziennikarka TVN24, która dzisiaj prowadzi na Zanzibarze hotel i firmę, organizującą wycieczki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
W październikowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" prezentujemy topowe franczyzy 2023. Poza tym przedstawiamy pomysły na biznes idealne dla kobiet. Do czasopisma dodajemy też prezent – bilet na Targi Franczyza.
Franczyzodawca AM AM Kebab zapewnia, że na start w tym biznesie nie potrzeba dużych pieniędzy. A ile można zarobić?
Franczyzodawca przygotował program dodatkowego wsparcia dla osób, które do końca marca zdecydują się przystąpić do sieci.
– Wszystkie rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami opieramy m.in. na analizie rynkowej i potencjale sprzedażowym danego miejsca – mówi Rafał Piasecki z Da Grasso.
POPULARNE NA FORUM
Wakacje.pl czy się opłaca
Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)
ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?
Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie
Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...
Pensjonat - warto czy nie?
Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...