Dwa modele / Franczyza Travel Shops skierowana jest zarówno do biur funkcjonujących na rynku turystycznym, jak i do nowicjuszy. Wybierać można spośród dwóch modeli współpracy: office partner, czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobile partner, czyli mobilny doradca.
Poniedziałek
18.06.2018
Stacjonarne biuro albo praca jako mobilny doradca. Travel Shops oferuje swoim partnerom różne modele współpracy. W tym roku sieć zwiększyła się już o siedem placówek.
 

Licząca około 60 punktów sprzedaży marka Travel Shops nie stawia sobie limitów, jeśli chodzi o rozbudowę sieci.
– Nie mamy ustalonej docelowej liczby biur, którą chcielibyśmy osiągnąć – mówi Krzysztof Czech, prezes zarządu Travel Shops. – Rynek turystyczny jest zmienny i wciąż się rozwija, a nam bardziej niż na ilości, zależy na jakości naszych placówek. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku i jeśli tylko widzimy potencjał danego biura, inwestujemy w niego. Jesteśmy otwarci na każdego partnera, przy czym mamy oczywiście świadomość nasycenia rynku i m.in. pod tym kątem wybieramy miejsca na nowe oddziały i indywidualnie rozważamy każdą lokalizację.
Obecnie pod szyldem Travel Shops działa ponad 50 punktów franczyzowych i siedem biur własnych.
– W tym roku uruchomiliśmy sześć nowych punktów sprzedaży i podobny wynik planujemy powtórzyć do końca roku. Najbliższe otwarcie franczyzowej placówki odbędzie się w Cieszynie – dodaje Krzysztof Czech. -– To dobra lokalizacja, która daje nam dostęp nie tylko do klienta polskiego, ale również czeskiego.

Franczyza Travel Shops skierowana jest zarówno do biur funkcjonujących na rynku turystycznym, jak i do nowicjuszy. Wybierać można spośród dwóch modeli współpracy: office partner, czyli stacjonarne biuro podróży oraz mobile partner, czyli mobilny doradca. Ta ostatnia forma dedykowana jest osobom, które mają mniejszy budżet na założenie działalności (wystarczy poniżej 5 tys. zł). Mobilny doradca musi dysponować tylko przenośnym komputerem oraz dostępem do internetu. Minimalny koszt inwestycji dla stacjonarnego biura wynosi natomiast mniej więcej 10 tys. zł. Stacjonarne biuro bazuje w głównej mierze na obsłudze klienta w lokalu.
– Ale należy podkreślić, że każde z biur stacjonarnych wyposażamy we własny, nowoczesny portal turystyczny, z możliwością pełnej obsługi klienta. Portale zbudowane są w oparciu o najnowsze technologie, a nasz dział IT na bieżąco dba o ich serwis i obsługę – informuje prezes Travel Shops. – Posiadając kompletny portal, można wykorzystać efekt ROPO (Research Online Purchase Offline – szukanie online, zakup offline – przyp. red.): klient może w domu lub w pracy wybrać lub przejrzeć ofertę, a dokonać rezerwacji w biurze. Portal daje możliwość poszerzenia rynku klientów poza lokalny zasięg biura i zbudowania dużej ogólnopolskiej bazy stałych odbiorców.
Opłata franczyzowa w obu modelach współpracy wynosi 10 proc. od przychodów.
W pakiecie franczyzowym biura otrzymują m. in. dostęp do oferty ponad stu touroperatorów, sprzedaż usług dodatkowych, bezpłatne szkolenia, zindywidualizowany portal ze ścieżką rezerwacji, spójny system identyfikacji wizualnej oraz materiałów reklamowych, nowoczesne e-narzędzia do obsługi klienta przez internet, stałą opiekę help desk, wyłączność terytorialną.
– Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że inwestycja, niezależnie od poniesionych nakładów, przy rzetelnym prowadzeniu biznesu zwraca się po około roku – dodaje Krzysztof Czech. – Po tym okresie dobry agent powinien osiągać coraz większą dynamikę rozwoju, co trwa ok. 3-4 lata, a potem utrzymać ją na stałym poziomie, już z mniej dynamicznym wzrostem.


Pakiet dla biur / W pakiecie franczyzowym biura otrzymują m. in. dostęp do oferty ponad stu touroperatorów, sprzedaż usług dodatkowych, bezpłatne szkolenia.

POPULARNE NA FORUM

Wakacje.pl czy się opłaca

Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.02.2022
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)

ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2020
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?

Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...

15 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...

34 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2019
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

34 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

34 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018