Sklep odzieżowy z charakterem
Cipo&Baxx to marka odzieżowa powstała w 1996 roku (od 2008 roku działa na polskim rynku), która produkuje ekstrawaganckie jeansy, t-shirty, bluzy, kurtki, buty. Brand znany jest m.in. w Niemczech, Australii, Francji, Anglii i USA.
– Nasza oferta skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i osób powyżej 40. roku życia. Kolekcje Cipo&Baxx są może dość odważne, ale jednocześnie mamy w ofercie wiele modeli bardziej klasycznych, które wybierają również nasi stali klienci, znający i ceniący od lat markę, a już nie tak… szaleni duchem – mówi Erdal Celik, regionalny kierownik sprzedaży marki Cipo&Baxx.
Firma ma obecnie 60 sklepów partnerskich. Partnerem może zostać każdy, kto szuka pomysłu na biznes. Doświadczenie w prowadzeniu sklepu nie jest wymagane. Dodatkowym atutem kandydata jest zainteresowanie modą, śledzenie trendów, itp. Minimalna powierzchnia lokalu (w centrum handlowym lub przy głównej ulicy w mieście) to 60 m2, preferowane są zwłaszcza te o wielkości 80-100 m2. Lokal jest aranżowany i wyposażany zgodnie z projektem Cipo&Baxx. Wkład finansowy partnera to koszt dostosowania lokalu (wysokość zależny od jego stanu), wyposażenia w meble oraz zakup towaru. Średnio na zatowarowanie sklepu o powierzchni 60 m2 trzeba przeznaczyć około 50 tys. zł.
– Mamy stały kontakt z centrami handlowymi, pomagamy franczyzobiorcy w znalezieniu lokalu. Zaopatrujemy partnerów bezpłatnie w materiały reklamowe, szyld, wieszaki na odzież, zasłony do przebieralni, loga, plakaty. Nie pobieramy żadnych opłat franczyzowych za używanie naszego logo. Gwarantujemy stałą dostępność towarów przeznaczonych na promocję w sklepach w atrakcyjnych cenach – mówi Erdal Celik. – Myślę, że jesteśmy konkurencyjni na rynku. Wyróżnia nas nieszablonowy design oraz dbałość o szczegóły. Kolekcje Cipo&baxx zawsze różniły się od tych dostępnych w klasycznych sieciówkach, mają odważny styl i innowacyjne wzory, które klienci znajdą tylko u nas. Ta wyjątkowość przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę kupujących. Po odzież Cipo&Baxx sięgają znane osoby co jest bez wątpienia naszą dodatkową rekomendacją – dodaje.
Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja w sklep marki zwraca się zazwyczaj po roku, acz jest to uzależnione od wielkości miasta i lokalizacji, w której się on znajduje oraz od zdolności menedżerskich i zaangażowania jego właściciela.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Franczyzodawca Cipo & Baxx planuje pozyskać nowych partnerów głównie z Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia i Trójmiasta.
Czy da się założyć firmę za nieduże pieniądze? Oczywiście! We wrześniowym numerze "FRANCHISING" przedstawiamy sprawdzone pomysły na biznes we franczyzie za rozsądną kwotę.
Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.
Twarzą najnowszej kolekcji Cipo&Baxx został Kamil Grosicki. Czy franczyzobiorcy marki mogą liczyć na profity z tego tytułu?
Cipo&Baxx otworzył w 2015 roku dwa sklepy. W tym chce poprawić wynik. Marka wchodzi też do multibrandów.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Niesłychanie rzadko można wygrać w konkursie sfinansowanie otwarcia partnerskiej placówki bankowej. Teraz można – ruszył konkurs Banku Millennium.
Franczyzobiorcy Banku Pekao SA mają różne możliwości rozwijania swojej działalności. Jak otworzyć własną placówkę bankową?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
25 lat temu w Swarzędzu powstał pierwszy sklep pod marką Żabka. W ciągu ćwierć wieku niewielka sieć sklepów zmieniła się w Grupę Żabka, która notuje rocznie ponad miliard wizyt klientów.
POPULARNE NA FORUM
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
Myślę, że otworzenie sklepu odzieżowego jest dobrym pomysłem. Musisz mieć jednak swoją niszę o dobrą strategię marketingową. Jeśli jednak nie masz jej, sprawdź,...
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?
Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...
Klienci patrzą na metkę
Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...
Sklep Z odzieżą używaną
Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?
Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.