Franczyzowe dominują / W sieci Kobieta i Rozwód działa 15 biur franczyzowych na terenie Polski i jedno własne w Warszawie.
Poniedziałek
12.11.2018
– Przyszła właścicielka naszej placówki powinna być przedsiębiorcza, komunikatywna oraz posiadać wiedzę na tematy rozwodowe – mówi Krystyna Rek, właścicielka Kobieta i Rozwód.
 

Pierwsze biuro Kobieta i Rozwód powstało w 2013 roku. Co zadecydowało, że postanowiła pani stworzyć tę markę? 
Kilka lat temu przeszłam przez burzliwy rozwód. Postanowiłam wykorzystać osobiste doświadczenia pomocy kobietom, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Ideą biura Kobieta i Rozwód  jest udzielenie wsparcia w trakcie rozwodu, jak i po nim. Ze względu na skalę problemu, nie chciałam ograniczać swojej działalności jedynie do terenu Warszawy. Po dwóch latach od otwarcia biura zdecydowałam się na sieć franczyzową. 

Ile obecnie macie placówek franczyzowych?
Mamy 15 biur franczyzowych na terenie Polski i jedno własne w Warszawie. W sieci Kobieta i Rozwód działają lokalne biura franczyzowe i regionalne. Biura regionalne otwieramy na większym obszarze. Do obowiązku ich przedstawicielek należy kontrola nad pozostałymi biurami franczyzowymi, które znajdują się w danym regionie. Nie otwieramy dwóch biur w danym mieście. Placówki musi dzielić odległość minimum 50 km, a wszystko po to, by uniknąć problemu konkurencji.

Jakie wymagania macie wobec franczyzobiorcy?
Nasze biura prowadzą tylko kobiety. Przyszła właścicielka placówki powinna być przedsiębiorcza, komunikatywna, posiadająca zdolności negocjacyjne oraz wiedzę na tematy rozwodowe (z własnego doświadczenia, lub doświadczenia bliskiej osoby). Dla nas bardzo ważne jest, by przyszła klientka mogła porozmawiać z kimś kto doskonale orientuje się kwestiach związanych z procesem rozwodowym. 

Ile potrzeba pieniędzy, aby otworzyć biuro rozowodowe?
Koszty inwestycji zależą od modelu biznesowego. Wstępna opłata franczyzowa w przypadku masterfranczyzy wynosi 39 tys. zł netto, a stała miesięczna kwota - 700 zł netto i 3,5 proc od przychodów. Z tą jednak różnicą, że miesięczne opłaty w tym przypadku obowiązują dopiero po sześcoi miesiącach od rozpoczęcia współpracy. Franczyzobiorca nie płaci żadnych dodatkowych opłat. W kwocie 39 tys. netto mieszczę się także koszty związane z opłatą materiałów promocyjnych, szkoleń itp. 

Ile franczyzobiorca może zarobić na założeniu biura? 
Przez pierwszych kilka miesięcy funkcjonowania biura dochody mogą wynieść od 4 do 6 tys. zł. Po roku działalności mogą wzrosnąć aż do 20 tys. zł na miesiąc. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę, że każdy okres jest inny, ale zazwyczaj każde nasze biuro odwiedza od 15 do 30 klientek miesięcznie. 

Czy mają Państwo konkurencję na rynku? 
Musze przyznać, że nie mamy konkurencji. W Polsce nie ma żadnego innego centrum rozwodowego, które rozwijałoby się tak prężnie jak nasze. Każda kobieta, która chciałaby otworzyć biuro rozwodowe, od razu nawiązuje kontakt z nami. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Krystyna Rek, właścicielka marki Kobieta i Rozwód / "Kilka lat temu przeszłam przez burzliwy rozwód. Postanowiłam wykorzystać osobiste doświadczenia pomocy kobietom, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej".

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018