Salon Bergmen / Firma Art Neon Lighting specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych źródeł światła LED pod własną marką Bergmen.
Piątek
11.01.2019
Art. Neon Lighting startuje z franczyzą. Czym będzie zajmował się franczyzobiorca marki?
 

Art Neon Lighting działa na rynku oświetlenia od 1999 roku i specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych źródeł światła LED: opraw oświetleniowych oraz komponentów pod własną marką Bergmen.

Firma niedawno rozpoczęła rozwój poprzez franczyzę. – Głównym powodem stworzenia tego programu były częste pytania od klientów, dotyczące możliwość dystrybucji naszych produktów. Zanim podjęliśmy decyzję o rozwoju marki na rynku franczyzowym, mieliśmy kilkanaście wysp w galeriach handlowych na terenie Małopolski i Śląska oraz cztery showroomy zlokalizowane w Krakowie, Warszawie oraz Zakopanym – mówi Jakub Pasternak, specjalista ds. rozwoju sieci Bergmen. 

Do tej pory otworzyliśmy jeden lokal franczyzowy oraz przygotowujemy się do otwarcia kolejnych lokali na terenie Polski, Austrii oraz Włoch – dodaje Pasternak. Franczyzodawca zaznacza, że najbardziej atrakcyjne miejsce na prowadzenie showroomu to punkty zlokalizowany w dużym mieście, najlepiej w okolicy marketów budowlanych lub sklepów z branży elektrycznej, oświetleniowej czy też wykończeniowej. Lokale powinny mieścić się przy głównej ulicy i posiadać przeszkloną witrynę oraz mieć możliwość instalacji kasetonu reklamowego. Optymalna wielkość wynosi ok. 100 m2 powierzchni ekspozycyjnej oraz mniej więcej 20 m2 powierzchni magazynowej. Aranżacją części ekspozycyjnej zajmuje się współpracujące z nami biuro projektowe. Choć staramy się zachować spójną stylistykę showroomów, to uwzględniamy także sugestie franczyzobiorców. Realizacja projektu jest po stronie franczyzobiorcy. Jeżeli natomiast jest taka chęć, możemy zlecić realizację projektu sprawdzonym firmom, z którymi współpracujemy. Pozostała część wyposażenia kupowana jest przez franczyzobiorcę według uznania zaznacza Pasternak. 

Franczyzodawca nie oczekuje od franczyzobiorców znajomości branży oświetleniowej. Najważniejsze jest zaangażowanie oraz pomysł na dotarcie do klienta. Kwota inwestycji zależy od powierzchni lokalu oraz jego stanu. Na przykład dla lokalu o wielkości 50 m2, kwota całkowitej inwestycji wynosi mniej więcej 120-150 tys. zł. W sumę tą wliczone jest przygotowanie lokalu do otwarcia oraz sprzęt. 

Franczyzodawca proponuje symboliczną opłatę licencyjną, przenosząc jednak wszystkie koszty przygotowania lokalu na franczyzobiorcę. – Opłata bieżąca natomiast wliczona jest w cenę towaru, który franczyzobiorca zobowiązuje się kupować od franczyzodawcy. Podobnie wygląda sytuacja z opłatą marketingową. Jest ona pobierana w zależności od organizowanych kampanii reklamowych, jak również od zapotrzebowania na konkretne materiały marketingowe czy inne akcje związane z lokalną oraz globalną promocją sieci – zapewani Pasternak. 

Co oferuje Bergmen w ramach pakietu franczyzowego? Przede wszystkim sprawdzony biznesplan, udział w budowaniu marki Bergmen. Dodatkowo franczyzobiorcy mogą liczyć na szkolenia. – Zapewniamy szkolenia produktowe, sprzedażowe oraz z zakresu wiedzy technicznej. Każdemu franczyzobiorcy zostaje przypisany handlowiec regionalny, który służy wsparciem zarówno w zakresie wiedzy na temat produktu, jak i sprzedaży – mówi Pasternak. 


Lokal na sklep / Franczyzodawca zaznacza, że najbardziej atrakcyjne miejsce na prowadzenie showroomu to punkty zlokalizowany w dużym mieście, najlepiej w okolicy marketów budowlanych lub sklepów z branży elektrycznej, oświetleniowej czy też wykończeniowej.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018