Ile na początek? / Santander Bank nie pobiera opłaty wstępnej ani marketingowej. To raczej bank wspiera partnerów m.in. funduszem reklamowym (w maksymalnej kwocie 8 tys. zł na rok).
Niedziala
05.05.2019
– Placówki partnerskie otwieramy w miastach, w których widzimy potencjał na rozwój – mówi Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich Santander.
 

Placówki partnerskie Santander Bank Polska na rynku są już 12 lat. Jak wygląda ten biznes obecnie?
W ciągu minionych lat nasz biznes ewoluował. Placówki stały się większe, zyskały nową aranżację, nowe produkty. Coraz częściej placówki partnerskie powstają w miejsce oddziałów własnych. Staramy się również wykorzystywać potencjał kanałów mobilnych w przypadku prostych transakcji oraz stawiamy na wysoką jakość obsługi klientów, którzy potrzebują doradztwa. 

Czyli nie boicie się cyfryzacji? 
Proste operacje wykonywane przez klientów samodzielnie, dają doradcy więcej czasu na profesjonalną obsługę klientów, którzy szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Nie boimy się postępu, raczej wychodzimy naprzeciw i wykorzystujemy potencjał nowych technologii.

W 2018 roku weszły dwa istotne akty prawne: przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) oraz ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. Ułatwiły czy utrudniły one funkcjonowanie na rynku finansowym? 
Spełnienie dodatkowych wymogów związanych z ochroną danych osobowych spowodowały konieczność zmian w niektórych procesach. Jako bank od dawna dochowujemy wszelkiej staranności, by powierzone nam dane były odpowiednio przechowywane, więc sama zmiana nie wpłynęła znacząco na nasze działanie. 

Czy wprowadziliście ostatnio jakieś istotne zmiany do modelu franczyzowego?
Chcąc oferować dobry produkt, jakim jest nasz system partnerski musimy się zmieniać. Zmieniają się realia rynkowe i oczekiwania franczyzobiorców oraz klientów. Dla przyszłych partnerów, którzy zdecydują się na prowadzenia placówki w miejsce oddziału banku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Partner takiej placówki może liczyć na dodatkowe benefity w postaci mebli do placówki czy dofinansowanie do funkcjonowania placówki.

Gdzie szukacie partnerów? 
Placówki partnerskie otwieramy w miejscowościach, w których widzimy potencjał na rozwój, i w których nie ma jeszcze naszych punktów. Z reguły są to średnie i małe miasta z liczbą mieszkańców powyżej 10 tys. Obecnie najczęściej powierzamy prowadzenie placówki partnerskiej w miejsce oddziału własnego banku. Na chwilę obecną mamy 107 partnerów, którzy łącznie prowadzą 124 placówki. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich Santander / "Dla przyszłych partnerów, którzy zdecydują się na prowadzenia placówki w miejsce oddziału banku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Partner takiej placówki może liczyć na dodatkowe benefity w postaci mebli do placówki czy dofinansowanie do funkcjonowania placówki".

POPULARNE NA FORUM

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Niestety ale nie wiedzie mi się w firmie i zastanawiam się nad ogłoszeniem upadlości.... Jak wyglada ogłoszenie upadłości przez przedsiębiorcę?

1 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes

Witam.Poszukuję kontaktu z osobą współpracującą z BANK PEKAO SA.

42 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Czy franczyza w Getin Banku się nie opłaca?

Halo halo czy ktoś tu jest?

30 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Pożyczka 24/7

Chyba to już nie te czasy kiedy musimy się bać o każdą pożyczkę. Firm jest dużo, każda walczy o jak najlepsze opinie jeżeli chce się liczyć na rynku. Jednak jeżeli...

4 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2019
Czy franczyza w Getin Banku się nie opłaca?

Halo witam Mam pytanie do Biznesmen007 lub innej osoby która ostatnio rozpoczęła współpracę z jakimkolwiek bankiem.Proszę o kontakt

30 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2019
Biuro rachunkowe

ja korzystam z usług biura rachunkowego Abakus w Gdyni i jestem bardzo zadowolona

16 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Odliczenie faktury z podatku dochodowego

Witam, założyłem własną działalność kilka miesięcy temu i mam pytanie o obniżenie podatku dochodowego. Np. Mój zarobek z własnej dzialalnosci wynosi 4tys. Podatek...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2019
W co inwestować

Inwestowanie w nieruchomości rzeczywiście jest obecnie niezwykle modne. Pytanie tylko jak długo ten stan się utrzyma. Zwłaszcza, że ceny mieszkań są aktualnie bardzo...

4 wypowiedzi
ostatnia 27.06.2019