Ile na początek? / Santander Bank nie pobiera opłaty wstępnej ani marketingowej. To raczej bank wspiera partnerów m.in. funduszem reklamowym (w maksymalnej kwocie 8 tys. zł na rok).
Niedziela
05.05.2019
– Placówki partnerskie otwieramy w miastach, w których widzimy potencjał na rozwój – mówi Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich Santander.
 

Placówki partnerskie Santander Bank Polska na rynku są już 12 lat. Jak wygląda ten biznes obecnie?
W ciągu minionych lat nasz biznes ewoluował. Placówki stały się większe, zyskały nową aranżację, nowe produkty. Coraz częściej placówki partnerskie powstają w miejsce oddziałów własnych. Staramy się również wykorzystywać potencjał kanałów mobilnych w przypadku prostych transakcji oraz stawiamy na wysoką jakość obsługi klientów, którzy potrzebują doradztwa. 

Czyli nie boicie się cyfryzacji? 
Proste operacje wykonywane przez klientów samodzielnie, dają doradcy więcej czasu na profesjonalną obsługę klientów, którzy szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Nie boimy się postępu, raczej wychodzimy naprzeciw i wykorzystujemy potencjał nowych technologii.

W 2018 roku weszły dwa istotne akty prawne: przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) oraz ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. Ułatwiły czy utrudniły one funkcjonowanie na rynku finansowym? 
Spełnienie dodatkowych wymogów związanych z ochroną danych osobowych spowodowały konieczność zmian w niektórych procesach. Jako bank od dawna dochowujemy wszelkiej staranności, by powierzone nam dane były odpowiednio przechowywane, więc sama zmiana nie wpłynęła znacząco na nasze działanie. 

Czy wprowadziliście ostatnio jakieś istotne zmiany do modelu franczyzowego?
Chcąc oferować dobry produkt, jakim jest nasz system partnerski musimy się zmieniać. Zmieniają się realia rynkowe i oczekiwania franczyzobiorców oraz klientów. Dla przyszłych partnerów, którzy zdecydują się na prowadzenia placówki w miejsce oddziału banku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Partner takiej placówki może liczyć na dodatkowe benefity w postaci mebli do placówki czy dofinansowanie do funkcjonowania placówki.

Gdzie szukacie partnerów? 
Placówki partnerskie otwieramy w miejscowościach, w których widzimy potencjał na rozwój, i w których nie ma jeszcze naszych punktów. Z reguły są to średnie i małe miasta z liczbą mieszkańców powyżej 10 tys. Obecnie najczęściej powierzamy prowadzenie placówki partnerskiej w miejsce oddziału własnego banku. Na chwilę obecną mamy 107 partnerów, którzy łącznie prowadzą 124 placówki. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich Santander / "Dla przyszłych partnerów, którzy zdecydują się na prowadzenia placówki w miejsce oddziału banku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Partner takiej placówki może liczyć na dodatkowe benefity w postaci mebli do placówki czy dofinansowanie do funkcjonowania placówki".