Ile na początek? / Santander Bank nie pobiera opłaty wstępnej ani marketingowej. To raczej bank wspiera partnerów m.in. funduszem reklamowym (w maksymalnej kwocie 8 tys. zł na rok).
Niedziala
05.05.2019
– Placówki partnerskie otwieramy w miastach, w których widzimy potencjał na rozwój – mówi Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich Santander.
 

Placówki partnerskie Santander Bank Polska na rynku są już 12 lat. Jak wygląda ten biznes obecnie?
W ciągu minionych lat nasz biznes ewoluował. Placówki stały się większe, zyskały nową aranżację, nowe produkty. Coraz częściej placówki partnerskie powstają w miejsce oddziałów własnych. Staramy się również wykorzystywać potencjał kanałów mobilnych w przypadku prostych transakcji oraz stawiamy na wysoką jakość obsługi klientów, którzy potrzebują doradztwa. 

Czyli nie boicie się cyfryzacji? 
Proste operacje wykonywane przez klientów samodzielnie, dają doradcy więcej czasu na profesjonalną obsługę klientów, którzy szukają najlepszych dla siebie rozwiązań. Nie boimy się postępu, raczej wychodzimy naprzeciw i wykorzystujemy potencjał nowych technologii.

W 2018 roku weszły dwa istotne akty prawne: przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) oraz ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. Ułatwiły czy utrudniły one funkcjonowanie na rynku finansowym? 
Spełnienie dodatkowych wymogów związanych z ochroną danych osobowych spowodowały konieczność zmian w niektórych procesach. Jako bank od dawna dochowujemy wszelkiej staranności, by powierzone nam dane były odpowiednio przechowywane, więc sama zmiana nie wpłynęła znacząco na nasze działanie. 

Czy wprowadziliście ostatnio jakieś istotne zmiany do modelu franczyzowego?
Chcąc oferować dobry produkt, jakim jest nasz system partnerski musimy się zmieniać. Zmieniają się realia rynkowe i oczekiwania franczyzobiorców oraz klientów. Dla przyszłych partnerów, którzy zdecydują się na prowadzenia placówki w miejsce oddziału banku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Partner takiej placówki może liczyć na dodatkowe benefity w postaci mebli do placówki czy dofinansowanie do funkcjonowania placówki.

Gdzie szukacie partnerów? 
Placówki partnerskie otwieramy w miejscowościach, w których widzimy potencjał na rozwój, i w których nie ma jeszcze naszych punktów. Z reguły są to średnie i małe miasta z liczbą mieszkańców powyżej 10 tys. Obecnie najczęściej powierzamy prowadzenie placówki partnerskiej w miejsce oddziału własnego banku. Na chwilę obecną mamy 107 partnerów, którzy łącznie prowadzą 124 placówki. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Anna Gniatkowska, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich Santander / "Dla przyszłych partnerów, którzy zdecydują się na prowadzenia placówki w miejsce oddziału banku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Partner takiej placówki może liczyć na dodatkowe benefity w postaci mebli do placówki czy dofinansowanie do funkcjonowania placówki".

POPULARNE NA FORUM

Franczyza bez dużej inwestycji

Witam, jaką sprawdzoną franczyzę lecz bez dużej inwestycji polecacie?

1 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2019
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?

A ja polecam zapoznać się z działalnością sieci aniołów biznesu, np. Fast Business Angels. Można otrzymać spore kwoty od inwestorów na założenie i rozwój nowej firmy.

26 wypowiedzi
ostatnia 18.02.2019
Leasing Experts

Tu zapytaj. Oni tam jakieś egzotyczne leasingi analizują. Typu Weź Leasing, czy Carsmiel, to może i tego znają.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2019
Chwilówki, pożyczki bez BIK, pożyczki na oświadczenie

Wybór pożyczki to twardy orzech do zgryzienia. Podczas przebijania się przez morze ofert, pamiętajcie, by korzystać jedynie z tych udostępnionych przez zaufe podmiotów....

23 wypowiedzi
ostatnia 05.02.2019
Firma pożyczkowa

Ja swój fakt faktem nieduży kredyt załatwiłem właśnie w takiej firmie. Nie mogę iść do banku a tu nie miałem problemów. Firma Provema jest sprawdzona i na pewno...

26 wypowiedzi
ostatnia 05.02.2019
Biuro rachunkowe

Poszukuję sprawdzonego księgowego. Mam małą firmę zatrudniającą 6 osób. Zastanawiam się czy biuro rachunkowe jest w tym przypadku dobrą opcją? Póki co mam wsparcie...

15 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Biuro rachunkowe

Od dawna korzystam z tax care. To biuro rachunkowe online, więc nie jestem uwiązana do jednego biura, bo wszystko załatwię telefonicznie i mailowo. Nie płacę za to dużo,...

15 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

5 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019