Anna Jodko, franczyzobiorczyni Tax Care / "Jednym z najbardziej chwalonych przez moich klientów rozwiązań jest powiązanie panelu klienta z rachunkiem bankowym. Moi klienci mogą wiele biurowych spraw załatwić zdalnie, przeglądać zaksięgowane faktury czy sprawdzać rozliczenia z fiskusem i ZUS".
Środa
15.05.2019
– Miałam obawy czy uda mi się rozwinąć własną firmę, ale dzięki franczyzie okazało się, że niepotrzebnie – mówi Anna Jodko, franczyzobiorczyni Tax Care z Legionowa.
 

Anna Jodko zajmuje się rachunkowością od siedemnastu lat. Jako księgowa pracowała na etacie, prowadziła też swoje małe biuro rachunkowe. Nie narzekała, ale jak wspomina, bała się rzucić na głęboką wodę, wynająć lokal i zacząć ponosić koszty etc. Pomysł, aby rozwijać się pod marką największego biura rachunkowego w Polsce, rozwiał te obawy.

Koncept franczyzy Tax Care od początku budził moje zaufanie – wspomina Anna Jodko. – Doświadczenie, technologie, szeroka oferta i nowoczesny wygląd. Uznałam, że jeśli mam iść do przodu, to w takim towarzystwie będzie bezpieczniej.

Legionowskie biuro Anny Jodko ruszyło w październiku 2017 roku. Księgowa wspomina, że od pierwszych rozmów z franczyzodawcą do otwarcia biura upłynęły zaledwie dwa miesiące. Dodaje też, że jej zadaniem było znalezienie i remont lokalu, z czym uwinęła się bardzo szybko, gdyż w tym czasie na rynku legionowskim przybyło kilka atrakcyjnych lokalizacji. Dostawcy Tax Care zajęli się wyposażeniem biura: meblami, sprzętem wraz z oprogramowaniem i dostępem do systemów, oklejeniem ścian i witryny.

Anna Jodko mówi, że dzięki franczyzie zyskała przestrzeń do skutecznego rozwijania biznesu, gdyż na jej lokalnym rynku nie ma innego biura, które oferowałoby klientom tak zaawansowane technologie i rozwiązania ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej.

Jednym z najbardziej chwalonych przez moich klientów rozwiązań jest powiązanie panelu klienta z rachunkiem bankowym – zauważa właścicielka legionowskiego biura. Moi klienci mogą wiele biurowych spraw załatwić zdalnie, przeglądać zaksięgowane faktury czy sprawdzać rozliczenia z fiskusem i ZUS.

Franczyzobiorczyni dodaje, że jako księgowa ma możliwość przygotowywania przelewów do instytucji w imieniu swoich klientów (np. do urzędu skarbowego czy ZUS). Dzięki temu klienci unikają błędów i mają poczucie bezpieczeństwa, bo wiedzą, że ktoś nad wszystkim czuwa – mówi Anna Jodko.

Te same rozwiązania pozwalają również księgowej zaoszczędzić mnóstwo czasu, dzięki czemu może koncentrować się na pozyskiwaniu klientów i rozwoju firmy. Od rozpoczęcia współpracy z Tax Care liczba klientów jej biura podwoiła się. Franczyzobiorczyni zakłada, że wraz ze wzrostem liczby klientów, będzie musiała zatrudnić pracownika do pomocy.

Tax Care to największe biuro rachunkowe w Polsce. Obecnie, poza własnymi centrami księgowymi firma posiada biura partnerskie (352) i franczyzowe (31). Firma podejmuje współpracę z dwiema grupami kandydatów. Pierwszy i kluczowy dla firmy to księgowi, którzy są dziś właścicielami biur księgowych. Druga grupa to osoby posiadające działalność i prowadzące outsourcing swoich usług księgowych. Z franczyzą Tax Care mogą wykorzystać efekt synergii, a biuro rachunkowe traktować jako dodatkowe źródło przychodu z własną księgową. Kwota inwestycji w biuro rachunkowe pod marką Tax Care pozycjonuje koncept wśród najbardziej przystępnych finansowo franczyz w Polsce. Głównym kosztem franczyzobiorcy jest adaptacja lokalu, która według modelu firmy powinna zamknąć się w kwocie ok. 7 tys. zł. Koszt wyposażenia biura pokrywa Tax Care – wartość wsparcia w inwestycję franczyzobiorcy firma szacuje na 34 tys. zł.


Dojrzała sieć / Tax Care to największe biuro rachunkowe w Polsce. Obecnie, poza własnymi centrami księgowymi firma posiada biura partnerskie (352) i franczyzowe (31).
Łukasz Michalak

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019