Do wyboru, do koloru / Przyszli franczyzobiorcy mają możliwość wyboru modelu współpracy spośród czterech możliwości: Made in G Premium, Made in G Accessories, Made in G Denim, Made in G Fast Fashion.
Sobota
27.07.2019
Violetta Czerkawska salon Made in G prowadzi wspólnie z mężem w Toruniu. Ile trzeba zainwestować w otwarcie sklepu odzieżowego marki premium?
 

Violetta Czerkawska, która od kilku miesięcy prowadzi swój salon Made in G Fast Fashion w Toruniu, bardzo chwali sobie współpracę z GPoland. Jak przyznaje, od zawsze była związana z handlem, a moda była jej wielką pasją. Otwarcie własnego salonu było jedynie kwestią czasu. Salon prowadzi wspólnie z mężem, doświadczonym biznesmenem.  Mąż trafił na markę GPoland w internecie. Wybraliśmy markę odzieżową ze średniej półki, aby ceny dla mieszkańców Torunia były w miarę przystępne. Od rozpoczęcia rozmów z franczyzodawcą do otwarcia salony minęło kilka miesięcy. Wszystko poszło sprawnie i zgodnie z planem – mówi Violetta Czerkawska, franczyzobiorca GPoland.

Franczyzobiorca podkreśla zaangażowanie franczyzodawcy w pomoc na każdym etapie współpracy. Violetta Czerkawska zapewnia, że wyspecjalizowani w konkretnych dziedzinach menedżerowie, doskonale wiedzą, jak profesjonalnie poprowadzić klienta przez wszystkie etapy franczyzy. Franczyzodawca przygotowuje biznesplan, wylicza zyski i straty, pomaga w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji. – Wymagana powierzchnia lokalu to 70-90 m2, tyle potrzeba, aby towar w sklepie mógł być odpowiednio wyeksponowany. Jeśli franczyzobiorca nie ma własnego salonu, to pomagamy w negocjacjach cenowych z galeriami handlowymi lub w wynajmie odpowiedniego miejsca w mieście. Ale i od tego mamy odpowiednich specjalistów. Dział rozwoju w tej kwestii monitoruje rynek, aby nie fundować sobie niepotrzebnych niespodzianek – tłumaczy Monika Szurgot development manager GPoland. 

Violetta Czerkawska bardzo docenia cykl systematycznych szkoleń. Co dwa tygodnie przechodzi szkolenia, natomiast raz w miesiącu może liczyć na wizytę koordynatora sieci Made in G, dzięki któremu jest na bieżąco z nowinkami. – Widzę wielkie zainteresowanie ze strony franczyzodawcy. Nie pozostawia nas samych sobie. Na każde pytanie dostajemy odpowiedź. Szkolenia obejmują wszystkie istotne kwestie: od wystroju salonu po profesjonalną obsługę klienta – dodaje Violetta Czerkawska. Franczyzodawca służy pomocą także na etapie rekrutacji pracowników. Violetta Czerkawska zwraca uwagę, że poprzeczka jest stawiana wysoko.Należy pamiętać, że koncept Made In G to znane i cenione marki. W salonie każdy klient musi być dobrze obsłużony, dlatego tak ważne jest zaangażowanie, wiedza i pasja do mody pracowników sklepu – tłumaczy Czerkawska. 

Przyszli franczyzobiorcy Made in G mają do wyboru cztery modele współpracy: Made in G Premium (ofertę salonów stanowią kolekcje marek premium, m.in.: Emporio Armani, Elisabetta Franchi, Patrizia Pepe, Liu Jo, Twinset,  Laurel czy Pinko); Made in G Accessories (butiki z luksusowymi markami akcesoryjnymi, m.in.: Furla, Coccinelle, Pollini, Calvin Klein, Love Moschino czy Ralph Lauren); Made in G Denim (koncept skupiony na kategorii marek Denim – Casual, m.in.: Tom Tailor, s.Oliver, Rifle Jeans oraz Salsa Jeans) oraz Made in G Fast Fashion (pomysł na salon z ofertą marek z sektora tzw. fast dashion, m.in.: Rinascimento, Imperial, czy  Naf Naf).

A jakie są koszty inwestycji? Te zależą od modelu. Jeśli franczyzobiorca będzie chciał otworzyć sklep monorandowy to musi być przygotowany na inwestycję w wysokości mniej więcej 1 mln zł.. Sieć salonów M in G jest już już niższa w inwestycji. Natomiast otwarcie sklepu M in G Premium i Accessories to wydatek co najmniej 500 tys. zł. Fast Fashion i koncept Denim 300 tys. zł.


Violetta Czerkawska, franczyzobiorczyni GPoland z Torunia / "Widzę wielkie zainteresowanie ze strony franczyzodawcy. Nie pozostawia nas samych sobie. Na każde pytanie dostajemy odpowiedź. Szkolenia obejmują wszystkie istotne kwestię".

POPULARNE NA FORUM

Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Dzień dobry. Zakładam ten wątek by znaleźć kogoś, kto być może też miał problem z tym sklepem - zresztą, z tego co widziałam, opinie na temat tego sklepu nie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

48 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jak masz plan na swój sklep internetowy, a przede wszystkim pieniążki i wiedzę z tego zakresu, to pewnie że warto.

33 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Top Secret

No to fakt, tylko potem tragicznie wygląda jak są rozmiary od 34 do 46 i wieszaki ledwo mieszczą się ...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

jak masz na to fajny pomysł to warto

33 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019