Pizza Hut szuka franczyzobiorców

Pieniądze na start / Minimalna wartość inwestycji w lokal Pizza Hut to 125 tys. dolarów. Restauracje można otwierać w formacie express oraz fast casual delivery.
Piątek
06.12.2019
Znana marka pizzerii zaczyna w Polsce udzielać licencji na biznes. Ile trzeba mieć na inwestycję?
 

Pizza Hut to jeden z najbardziej znanych światowych brandów gastronomicznych. Na całym świecie ma dziś ponad 13 tys. lokali. Właścicielem marki jest Yum! Brands Inc. Pierwsza Pizza Hut w Polsce została otwarta w 1992 roku, w warszawskim hotelu Mariott. Obecnie wyłącznym operatorem tej marki w naszym kraju oraz w Europie Środkowo-Wschodniej jest firma AmRest, która na tym terenie ma już ponad 200 restauracji własnych (w tym w Polsce ponad 150). W 2018 roku AmRest uzyskał od właściciela Pizza Hut prawo do prowadzenia masterfranczyzy i udzielania licencji indywidualnym franczyzobiorcom, m.in. w Polsce i w Czechach. Teraz właśnie oficjalnie ogłasza ich nabór.

Wydatki na pizzę

Pizza Hut rozwija się poprzez franczyzę w wielu krajach. Sam AmRest zarządza już franczyzowymi restauracjami marki w Europie Zachodniej: ponad setką lokali we Francji i 70 w Niemczech. Dodatkowo spółka prowadzi prawie 30 restauracji Pizza Hut w modelu franczyzowym w Rosji. Jak udzielanie licencji będzie wyglądało w Polsce?
„...Dzięki rozwojowi franczyzy Pizza Hut przyśpieszy dynamikę wzrostu oraz zwiększy penetrację marki, przede wszystkim dzięki otwarciom restauracji w mniejszych ośrodkach - od 80 tys. mieszkańców...” - czytamy w oficjalnym komunikacie AmRestu.

Umowa franczyzowa będzie podpisywana na 10 lat, z możliwością przedłużenia. Minimalna wartość inwestycji to 125 tys. dolarów. Restauracje można otwierać w formacie express oraz fast casual delivery. Express to format skierowany do centrów handlowych, stacji benzynowych, sieci kin. Wymaga niewielkiej powierzchni - od 40 m2. Z kolei model fast casual delivery to format z miejscami siedzącymi oraz realizacją zamówień z dostawą do domu. Preferowane lokalizacje centra miast lub duże osiedla. Restauracja w tym formacie powinna posiadać łatwy dostęp dla gości i kierowców oraz od 110-120 m2 powierzchni.

Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 26,1 tys. dolarów. Miesięczna opłata franczyzowa to 6 proc. od sprzedaży, do tego należy doliczyć kolejne 6 proc. na budżet marketingowy. Franczyzobiorcy mogą liczyć m.in. na wsparcie w wyborze lokalizacji, pomoc w trakcie budowy i przygotowań lokalu do otwarcia i w potem w procesie zarządzania nim, szkolenia, dostęp do sieci dostawców.

– Stając się częścią dużej organizacji, jaką jest AmRest, franczyzobiorca otrzymuje dostęp do sprawdzonych narzędzi i systemów wspierających działalność biznesu. To istotna przewaga konkurencyjna. Moim zdaniem kluczowa – komentuje Damian Rybak, dyrektor ds. franczyzy Pizza Hut.

Oprócz Pizzy Hut AmRest jest także operatorem takich znanych marek, jak KFC, Burger King i Starbucks.


Pizza na licencji / W 2018 roku AmRest uzyskał od właściciela Pizza Hut prawo do prowadzenia masterfranczyzy i udzielania licencji indywidualnym franczyzobiorcom, m.in. w Polsce i w Czechach.

POPULARNE NA FORUM

U Lodziarzy

Witam serdecznie Czy współpracuje ktoś z siecią U Lodziarzy ? Jak oceniacie współpracę ?

1 wypowiedzi
ostatnia 05.10.2020
Kotlet w bułce?

Witam, Czy ktoś z forumowiczów otworzył ten koncept? Jeśli tak, bardzo proszę o informacje na temat współpracy, warunków itp. Czy to dobry biznes? Gdy byłaby...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.09.2020
Kawiarnia przyjazna dzieciom. Gdynia

Hej hej :) Pytanie do Was moi mili co sądzicie o takiej działalności ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2020
Przyczepa gastronomiczna ze świeżym pieczywem

Witam wszystkich, Myślę nad otwarcie swojego małego biznesu a mianowicie nad przyczepą gastronomiczną w której sprzedawałbym świeże pieczywo, którą postawiłbym w...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2020
Subway podsumowuje rok

Jestem z Siedlec i to trudny rynek jakby nie bylo. Kiedys tutaj bylo zycie, ale teraz jest jakby nieco inaczej. Wszystkiego niby jest duzo, a moze nawet i za duzo, ale jakoś...

4 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx

Rozglądam się za biznesem modowym lub gastronomicznym. pytałem jakiś czas temu na modowym forum franczyzy w co warto inwestowac i jakie sa opinie. Zagladam teraz tutaj i...

19 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2020
MEET & FIT - cenzura/straty/pozew zbiorowy

Napiszę krótko jako były franczyzobiorca... Zamknąłem lokal z olbrzymią stratą... Szkoda nerwów a sama franczyza to amatorszczyzna jakich mało.

4 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2020
Subway podsumowuje rok

Niestety, ale podpisuje się obiema rękoma pod tym, co Pani napisała. Włożyłem sporo pieniędzy w założenie Subway’a w Siedlcach, gdzie wg zapewnień DEvelopment Agent...

4 wypowiedzi
ostatnia 07.07.2020