Pizza Hut szuka franczyzobiorców

Pieniądze na start / Minimalna wartość inwestycji w lokal Pizza Hut to 125 tys. dolarów. Restauracje można otwierać w formacie express oraz fast casual delivery.
Piątek
06.12.2019
Znana marka pizzerii zaczyna w Polsce udzielać licencji na biznes. Ile trzeba mieć na inwestycję?
 

Pizza Hut to jeden z najbardziej znanych światowych brandów gastronomicznych. Na całym świecie ma dziś ponad 13 tys. lokali. Właścicielem marki jest Yum! Brands Inc. Pierwsza Pizza Hut w Polsce została otwarta w 1992 roku, w warszawskim hotelu Mariott. Obecnie wyłącznym operatorem tej marki w naszym kraju oraz w Europie Środkowo-Wschodniej jest firma AmRest, która na tym terenie ma już ponad 200 restauracji własnych (w tym w Polsce ponad 150). W 2018 roku AmRest uzyskał od właściciela Pizza Hut prawo do prowadzenia masterfranczyzy i udzielania licencji indywidualnym franczyzobiorcom, m.in. w Polsce i w Czechach. Teraz właśnie oficjalnie ogłasza ich nabór.

Wydatki na pizzę

Pizza Hut rozwija się poprzez franczyzę w wielu krajach. Sam AmRest zarządza już franczyzowymi restauracjami marki w Europie Zachodniej: ponad setką lokali we Francji i 70 w Niemczech. Dodatkowo spółka prowadzi prawie 30 restauracji Pizza Hut w modelu franczyzowym w Rosji. Jak udzielanie licencji będzie wyglądało w Polsce?
„...Dzięki rozwojowi franczyzy Pizza Hut przyśpieszy dynamikę wzrostu oraz zwiększy penetrację marki, przede wszystkim dzięki otwarciom restauracji w mniejszych ośrodkach - od 80 tys. mieszkańców...” - czytamy w oficjalnym komunikacie AmRestu.

Umowa franczyzowa będzie podpisywana na 10 lat, z możliwością przedłużenia. Minimalna wartość inwestycji to 125 tys. dolarów. Restauracje można otwierać w formacie express oraz fast casual delivery. Express to format skierowany do centrów handlowych, stacji benzynowych, sieci kin. Wymaga niewielkiej powierzchni - od 40 m2. Z kolei model fast casual delivery to format z miejscami siedzącymi oraz realizacją zamówień z dostawą do domu. Preferowane lokalizacje centra miast lub duże osiedla. Restauracja w tym formacie powinna posiadać łatwy dostęp dla gości i kierowców oraz od 110-120 m2 powierzchni.

Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 26,1 tys. dolarów. Miesięczna opłata franczyzowa to 6 proc. od sprzedaży, do tego należy doliczyć kolejne 6 proc. na budżet marketingowy. Franczyzobiorcy mogą liczyć m.in. na wsparcie w wyborze lokalizacji, pomoc w trakcie budowy i przygotowań lokalu do otwarcia i w potem w procesie zarządzania nim, szkolenia, dostęp do sieci dostawców.

– Stając się częścią dużej organizacji, jaką jest AmRest, franczyzobiorca otrzymuje dostęp do sprawdzonych narzędzi i systemów wspierających działalność biznesu. To istotna przewaga konkurencyjna. Moim zdaniem kluczowa – komentuje Damian Rybak, dyrektor ds. franczyzy Pizza Hut.

Oprócz Pizzy Hut AmRest jest także operatorem takich znanych marek, jak KFC, Burger King i Starbucks.


Pizza na licencji / W 2018 roku AmRest uzyskał od właściciela Pizza Hut prawo do prowadzenia masterfranczyzy i udzielania licencji indywidualnym franczyzobiorcom, m.in. w Polsce i w Czechach.

POPULARNE NA FORUM

Franczyza lody wchodzić czy nie ?

Witam Myśle o otwarciu punktu mobilnego z lodami przy współpracy z firma U Lodziarzy , jak myślicie czy da się na tym zarobić ? Czy ktoś może współpracował z nimi ?

1 wypowiedzi
ostatnia 16.01.2022
Franczyza dla inwestora

W Polsce to chyba jest dziwne bo jest raczej cos nowego, ale na Ukrainie, w Rosji to jest bardzo popularna forma finansowanji oraz inwestowania, oni to nazywaja "management...

2 wypowiedzi
ostatnia 08.01.2022
Opinie na temat współpracy z Western Chicken

Radek Szal możesz coś więcej o tym powiedzieć bo zastanawiam się nad współpraca

10 wypowiedzi
ostatnia 11.12.2021
Otwieramy kebab

Kebab to świetny pomysł na tani i dochodowy biznes. Do otworzenia małej budki nie potrzeba wielkiego kapitału, a jak zdecydujemy się na zakup przyczepy gastronomicznej to...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2021
Franczyza dla inwestora

Model biznesowy, który w 100% finansuje inwestor a Franszyzodawca oddaje udziały w spółce inwestora jakiemuś menagerowi aby zmotywować go do pracy wydaje się dość...

2 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2021
Czy opłaca się otworzyć mobilny kebab?

Jeśli chodzi o tego typu biznes to trzeba trafić z miejscem. Jak jest dobry punkt to można wyciągnąć całkiem sporą dniówkę. No i co najważniejsze wszystko dostaje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.10.2021
Kanapki oscar

Witam, moje pytanie jest skierowane do ludzi z warszawet lub tych co byli i napotkali kanapki Oscary na dworcu centralnym. Jestem zainteresowana otwarcien takiego wlasnie...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2021
Zyski na rowerze

ceny rowerów to jakis kosmos hahah. Niezłego idioty szukacie który nie ma kalkulatora

1 wypowiedzi
ostatnia 04.08.2021