Odchudzanie i modelowanie figury to jedno z najpopularniejszych kobiecych postanowień. Studio Figura ma propozycje dla tych, którzy marzą zarówno o szczupłej sylwetce, jak i dobrym biznesie.
 

Studio Figura to unikalny koncept sieci gabinetów modelowania sylwetki, których klientki otrzymują kompleksowe, indywidualne wsparcie ekspertek w dziedzinie fitnessu, kosmetologii oraz dietetyki i fizjoterapii. Każda kobieta może liczyć na dostosowany do jej potrzeb plan treningowo-zabiegowy, oparty na urządzeniach marki Studio Figura, a także dietę, uwzględniającą nie tylko zapotrzebowanie kaloryczne, ale – przede wszystkim – nietolerancje pokarmowe i jednostki chorobowe. Kurację odchudzającą uzupełnia autorska linia kosmetyków do domowej pielęgnacji, intensyfikująca efekty zabiegów kosmetologii estetycznej oraz naturalne suplementy diety, wspierająca redukcję masy ciała. 

Marka cieszy się popularnością od 14 lat. Pierwszy gabinet powstał w niewielkiej miejscowości Tarnowo Podgórne, niedaleko Poznania. Otworzyła go Izabella Michalak, założycielka marki, która zmagała się z insulinoopornością, niedoczynnością tarczycy oraz zapaleniem tarczycy – hasimoto. Problemy z uzyskaniem fachowej, rzetelnej pomocy, a także niezbędnego wsparcia, doprowadziły do licznych dysfunkcji zdrowotnych, które zaowocowały dodatkowymi, „nadprogramowymi” kilogramami. Tak zrodziła się potrzeba stworzenia innowacyjnego konceptu, odpowiadającego na potrzeby kobiet, zmagających się ze złym stanem zdrowia, chorobami cywilizacyjnymi oraz poważną otyłością, która uniemożliwia uprawianie wymagających treningów cardio. W oparciu o indywidualne projekty, powstały wyspecjalizowane urządzenia fitness oraz stacje zabiegowe, produkowane we własnej fabryce, a także ziołowe suplementy oraz kosmetyki z wyselekcjonowanych składników, opracowane we współpracy z najlepszymi laboratoriami. Wyjątkowy na skalę światową marketing, oparty na autorskim programie telewizyjnym, emitowanym w „Pytanie na Śniadanie”, wsparcie licznych trenerów i ekspertów,  stylowe aranżacje wnętrz gabinetów, to doskonałe wsparcie dla franczyzobiorców.

Obecnie sieć Studio Figura liczy prawie 300 gabinetów w Polsce. – W 2020 roku planujemy otworzyć kolejne 150-200 gabinetów Studio Figura – mówi Izabella Michalak, franczyzodawczyni marki Studio Figura.

Kobieta, która chciałaby zostać franczyzobiorczynią sieci powinna dysponować lokalem (własnym lub wynajętym) o powierzchni 100-180 m2. Urządzenia, które będą wyposażeniem gabinetu mogą zostać sfinansowane w oparciu o leasing, dzięki czemu wystarczy posiadać w gotówce od 5 do 35 procent ich wartości, co znacznie obniża koszt początkowej inwestycji.

W ramach pakietu franczyzobiorczyni otrzymuje unikatowe know-how oraz zapewnione cykliczne szkolenia. Uzyskuje również dostęp do platformy Studio Figura, która pomaga zarządzać gabinetem. Platforma dzieli się na dwie części: do prowadzenia i kontrolowania biznesu oraz panel dietetyczny do generowania planów żywieniowych, który wylicza kalorie w produktach, kompletuje tygodniową dietę, uwzględniając wszelkie alergie i schorzenia – platforma jest wyposażona w ponad 6 milionów rekordów diet, nie istnieje drugie takie rozwiązanie na rynku.

Franczyzodawca gwarantuje miesięczne przychody na poziomie 30-60 tys. zł. Po odliczeniu kosztów wynajmu lokalu, wynagrodzenia dla pracowników, rat finansowania, które średnio wynoszą 16-28 tys. zł, franczyzobiorczyni może liczyć na dochód w wysokości 12-32 tys. zł.

 Prowadzenie Studia Figura nie jest skomplikowanym biznesem i nie trzeba posiadać doświadczenia w branży fitness/wellness, by osiągnąć sukces. Biznes ten sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych miastach, co udowadnia gabinet w miejscowości Morawica, liczącej zaledwie 1700 mieszkańców. Przynosi on swojej właścicielce satysfakcjonujące zyski  – mówi Izabella Michalak.

Zanim franczyzobiorczyni otworzy swój gabinet Studio Figura, powinna przejść szczegółowe szkolenia organizowane przez franczyzodawcę. Nauczy się na nich jak promować biznes, zdobywać klientów, dobrać trening, czy ułożyć program dietetyczny. To ważne, bo wiele franczyzobiorczyń samodzielnie pracuje w swoich gabinetach.

Studio Figura ma już 21 franczyzobiorczyń, które prowadzą więcej, niż jeden gabinet. Nasza „rekordzistka” posiada pięć gabinetów, którymi zarządza z sukcesami. Misja firmy to międzynarodowa ekspansja – zależy nam na tym, by każda kobieta, która pomyśli o pięknej sylwetce, pomyślała o STUDIO FIGURA


Multibiorców przybywa / Studio Figura ma już 21 franczyzobiorczyń, które prowadzą więcej, niż jeden gabinet.