Mocne tempo / Tylko na styczeń koncept New York Pizza Department zaplanował trzy kolejne otwarcia pizzerii.
Środa
08.01.2020
– Wprowadziliśmy nowy model pizzerii, w formacie kontenera gastronomicznego, który dostarczamy gotowy do pracy – mówi Tomasz Jench, franczyzodawca New York Pizza Department.
 

Jaki był dla sieci New York Pizza Department miniony rok?

Otworzyliśmy dziewięć nowych lokali. Uruchomiliśmy również specjalną aplikację do składania zamówień (zarówno na dowóz, jak i na miejscu w lokalu), która umożliwia też klientom m.in. zbieranie punktów wymiennych na nagrody. W naszych lokalach wprowadzamy także standardy ekologiczne. Torby do dowozu zamówień zamieniliśmy na papierowe, podobnie słomki do napojów. Chcemy rezygnować lub mocno ograniczyć użycie plastiku, więc np. stosujemy talerze z pulpy ryżowej, biodegradowalne sztućce. Kolejną nowością jest nowy format lokalu, niedawno wprowadzony do oferty franczyzowej, czyli Posterunek Pizzy.

Na czym polega specyfika tego formatu?

To rodzaj kontenera gastronomicznego, wykonanego z prefabrykatów. Przyjeżdża do franczyzobiorcy gotowy do pracy, w pełni wyposażony, jego postawienie nie wymaga pozwolenia na budowę, ma potrzebne zgody Sanepidu. Jest przygotowany z myślą o realizacjach zamówień w dowozach, ale przy nieco wyższej inwestycji można również dostosować go np. do sprzedaży pizzy w kawałkach. Koszt Posterunku Pizzy to od 89 tys. zł netto, ale można też wziąć go w leasing. Czas oczekiwania na kontener, od momentu zamówienia do chwili dostarczenia w wybrane miejsce, to mniej więcej miesiące. Ten format na pewno dobrze sprawdzi się w miejscowościach turystycznych, przy deptakach, na osiedlach, wszędzie gdzie jest duży ruch pieszy. Zaletą jest fakt, że w razie potrzeby można zmienić lokalizację.

W jakich jeszcze formatach można otworzyć pizzerię pod waszym szyldem?

Mamy kilka do wyboru. Pierwszy to tradycyjna pizzeria z konsumpcją na miejscu i dowozami do klienta. Drugi format – express – to lokal realizujący tylko zamówienia w dowozie lub z odbiorem własnym. Jest jeszcze NYPD Express mini, czyli lokal, który może rosnąć wraz ze wzrostem obrotów, dzięki zastosowaniu modułowych pieców do pizzy. Na początek wystarczy kupić jedną komorę, a gdy biznes się rozwinie, dołączać kolejne. Kwota inwestycji w tym przypadku zaczyna się od 30 tys. zł netto. Natomiast nasz kolejny model, New York Pizza Department by Night jest przeznaczony dla franczyzobiorców, którzy prowadzą już któryś z poprzednich konceptów. Mogą otworzyć dodatkowy biznes w postaci lokalu czynnego też w nocy, realizującego zamówienia w dowozie.

Jakie macie plany biznesowe na 2020 rok?

Tylko na styczeń zaplanowaliśmy trzy kolejne otwarcia. A umów franczyzowych, które zrealizujemy w tym roku mamy podpisanych jeszcze więcej.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

WIZYTÓWKA NEW YORK PIZZA DEPARTMENT

Marka działa na polskim rynku od 2009 roku, kiedy to otwarto pierwszą pizzerię w Krakowie.

NYPD w 2019 roku:

  • 1 lokal własny;
  • 28 lokali franczyzowych;
  • jednorazowa opłata licencyjna 5 tys. zł netto;
  • miesięczna opłata franczyzowa 1 tys. zł netto.

Tomasz Jench, franczyzodawca NYPD / "Posterunek Pizzy dobrze sprawdzi się w miejscowościach turystycznych, przy deptakach, na osiedlach, wszędzie gdzie jest duży ruch pieszy".