Pieniądze na start / Minimalna kwota inwestycji w studio przy finansowaniu maszyn to przedział od 97 tys. zł do 120 tys. zł netto, a całkowity koszt inwestycji od 260 do 285 tys. zł netto.
Niedziela
23.02.2020
– Najwięcej studiów EMS jest w Krakowie. Uważamy, że w innych polskich miastach będą one równie znane – mówi Bartłomiej Stanek, dyrektor ds. rozwoju franczyzowej Studia Synergy.
 

Jakie szanse widzą państwo na rozwój sieci franczyzowej Studia Synergy na rynku polskim? 

Franczyza EMS Synergy to sieć butikowych studiów EMS. Trening EMS to alternatywna aktywność dla konwencjonalnego treningu na siłowni. Obecnie jest bardzo popularna wśród klientów z Niemiec, Austrii, Francji czy krajów Beneluxu. Klienci studiów EMS doceniają efektywność oraz krótki czas treningu, który trwa tylko 20 minut raz w tygodniu. Właśnie dlatego widzimy szanse na rozwój sieci również w naszym kraju.

Gdzie szukacie franczyzobiorców?

Obecnie najwięcej studiów EMS jest w Krakowie (ok. 25). W związku z tym uważamy, że w innych polskich miastach system będzie równie popularny. Pod uwagę bierzemy takie miasta jak np.:  Rzeszów, Warszawa czy Poznań. Jednak nie ograniczamy się jedynie do dużych aglomeracji, szukamy  partnerów także w mniejszych  miejscowościach.    

Czym wyróżnia się franczyza EMS?

To, co nas wyróżnia to krótki czas trwania treningu, tylko 20 minut raz w tygodniu. To trening skrojony na potrzeby współczesnego klienta, a w skali makro najszybciej rozwijający się sektor w branży fitness. Oferujemy także sprawdzone know-how, butikowy design naszych studiów, niską kwotę inwestycji w porównaniu z klubem fitness czy siłownią.

Czy trzeba mieć doświadczenie w branży fitness, żeby otworzyć studio EMS?

Doświadczenie w branży nie jest konieczne. Jednak nie ukrywam, że najlepszymi partnerami biznesowymi są osoby pasjonujące się sportem lub fitnessem, które lubią aktywny tryb życia, trenerzy ze wsparciem inwestora oraz eksperci fitness. Ale nie tylko… Nasza marka jest otwarta także na współpracę z ekonomistami lub ekspertami sprzedaży, którzy lubią sport i chcieliby rozwijać swoje umiejętności w ramach własnej działalności.

Wydaje się, że biznes w branży fitness jest łatwy w prowadzeniu.

Tylko z pozoru. Odradzamy prowadzenie tego biznesu na własną rękę, bez wsparcia franczyzodawcy. Po pierwsze otwarcie własnego studia opiera się przede wszystkim na współpracy z młodymi ludźmi, z którymi trzeba znaleźć wspólny język oraz umieć ich zmotywować do angażowania się w życie studia. Należy też pamiętać, że treningi EMS dopiero od niedawna są rozpoznawalne w Polsce, dlatego szkoleń w tym zakresie jest naprawdę niewiele. Bez odpowiednio wykwalifikowanego zespołu, bardzo ciężko wejść w ten rynek. My możemy pochwalić się obszerną wiedzą na ten temat, ponieważ jesteśmy na rynku polskim od ponad pięciu lat i odbyliśmy wiele kursów, również za granicą. Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej strategii marketingowej i dotarcie do grupy docelowej oraz uświadomienie ludziom czym się zajmujemy.

Ile potencjalny franczyzobiorca Studia Synergy musi mieć pieniędzy na inwestycję?

Miesięczna opłata na fundusz marketingowy to wartość 2 proc. od wysokości sprzedaży netto, natomiast wstępna opłata franczyzowa szacowana jest na 11,8 tys. zł netto. Wysokość bieżącej opłaty franczyzowej uiszczanej miesięcznie od momentu otwarcia klubu to 6 proc. od sprzedaży netto. Minimalna kwota inwestycji w studio przy finansowaniu maszyn to przedział od 97 tys. zł do 120 tys. zł netto, a całkowity koszt inwestycji wynosi od 260 do 285 tys. zł netto.

Jakie wsparcie oferujecie w ramach pakietu franczyzowego EMS swoim partnerom?

Zakres pomocy, którą oferujemy jest bardzo szeroki. Dzielimy to na dwa etapy: przed i po otwarciu studia. Przed otwarciem pomagamy w znalezieniu lokalizacji, dokładnie ją badamy pod kątem grupy docelowej oraz aspektów technicznych lokalu. Następnie zaczynamy tworzyć lokal według naszego konceptu, korzystając z usług naszych dostawców. Dostarczamy rozwiązania informatyczne, płatnicze, prawne oraz przede wszystkim procedury dotyczące treningu, sprzedaży i obsługi klienta. Franczyzobiorca EMS oraz jego pracownicy przechodzą dokładne i kompletne szkolenie. Właściciel studia musi być wyszkolony w 100 proc. pod kątem wszystkich aspektów. Nasz partner otrzymuje także pełne wsparcie po otwarciu studia m.in pomoc ze strony przydzielonego opiekuna. Oferujemy również wsparcie marketingowe oraz prowadzenie kampanii przez centralę w social mediach.

Rozmawiała Maryla Pałasz


Bartłomiej Stanek, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej Studia Synergy / "Franczyzobiorca oraz jego pracownicy przechodzą dokładne i kompletne szkolenie. Właściciel studia musi być wyszkolony w 100 proc. pod kątem wszystkich aspektów. Nasz partner otrzymuje także pełne wsparcie po otwarciu studia m.in pomoc ze strony przydzielonego opiekuna."

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018