Nowe punkty na mapie Yasumi / Nowe salony Yasumi powstaną w Krakowie, Ełku, Świnoujściu, Łodzi, Bytomiu, Wołominie i Krapkowicach.
Sobota
18.07.2020
– W trakcie lockdownu nie mogliśmy wykonywać usług, ale można było sprzedawać kosmetyki i vouchery na zabiegi. Dzięki temu przetrwaliśmy – mówi Zofia Bydałek, franczyzodawca Yasumi.
 

Jak franczyzobiorcy Yasumi przetrwali okres lockdownu spowodowany koronawirusem? Czy wszystkie salony nadal działają?

Okres lockdownu był trudny dla nas wszystkich. Gabinety Yasumi jak się okazało poradziły sobie z nim całkiem dobrze. Żaden się nie zamknął, co nas ogromnie cieszy. Nie  można było wykonywać usług przez pewien czas, jednak można było prowadzić sprzedaż kosmetyków i voucherów zabiegowych. Dzięki temu przetrwaliśmy. Poza tym spora liczba sprzedanych voucherów zapewniła nam grono klientów zaraz po odmrożeniu usług beauty. 

Na jakie wsparcie mogli liczyć franczyzobiorcy ze strony centrali? 

Naszym partnerom znieśliśmy opłatę marketingową na dłuższy czas. Jednocześnie mogli oni liczyć na pomoc marketingową o szeroko zakrojonym zakresie, np. gotowe filmy i posty na FB. Dzięki temu cały czas byli obecni w mediach społecznościowych i utrzymywali wirtualny kontakt z klientami.

Czy liczba klientów korzystająca obecnie z usług salonów Yasumi jest dużo mniejsza w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku?

Ruch w gabinetach staje się stabilny, nie narzekamy na brak klientów, chociaż w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku było ich nieco więcej.

Wznowiliście rekrutację nowych franczyzobiorców? W jakich miastach planujecie otwierać kolejne salony Yasumi?

Zainteresowanie franczyzą nie ustało nawet na moment. Nie od dzisiaj wiadomo, że nowych inwestycji najwięcej powstaje właśnie w trudnych czasach. Jesteśmy w trakcje realizacji kolejnych otwarć, m.in.: w Krakowie, Ełku, Świnoujściu, Łodzi, Bytomiu, Wołominie czy Krapkowicach. Prowadzimy też rozmowy odnośnie następnych lokalizacji.

Jakie warunki musi spełnić osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą marki Yasumi?

Otworzyć instytut w zasadzie może każdy, kto posiada zdolność finansową, ma lub może wynająć odpowiedni lokal, prowadzi lub założy działalność gospodarczą. Jednak aby taki gabinet utrzymać i przynosił on profity, trzeba jeszcze spełnić kilka kryteriów. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią kadrę, umieć pracować z ludźmi i to lubić. Inwestor jest od zarządzania biznesem, zabiegi wykonuje wykwalifikowany personel, który należy zatrudnić.

Rozmawiała Anna Smolińska

WIZYTÓWKA YASUMI

Sieć gabinetów kosmetycznych i salonów SPA.

  • 8 salonów własnych
  • 95 salonów franczyzowych

Zofia Bydałek, franczyzodawca Yasumi / "Ruch w gabinetach staje się stabilny, nie narzekamy na brak klientów, chociaż w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku było ich nieco więcej".