Kilogramy w dół, zyski w górę

Franczyza dla każdego / Większość franczyzobiorców Studio Figura to kobiety, choć jak twierdzi franczyzodawca, mężczyzn inwestorów przybywa z roku na rok coraz więcej.
Poniedziałek
10.08.2020
– Zamknięcie gabinetów Studio Figura w czasie ogólnokrajowej kwarantanny, przyczyniło się do wzrostu zainteresowania naszymi usługami – mówi Aneta Wolczyńska ze Studio Figura.
 

Czy po okresie lockdownu biznes już wrócił na dawne tory?

Tak, wszystkie nasze gabinety działają w pełni od 18 maja. Klientek Studio Figura nie trzeba było namawiać do powrotu do regularnych ćwiczeń, wręcz nie mogły się doczekać, aż ponownie otworzymy drzwi naszych gabinetów. Z danych uzyskanych od naszych franczyzobiorców wiemy, że wyniki czerwcowe i lipcowe był lepsze od najlepszego miesiąca zeszłego roku, co pozwoliło wygenerować im dużo większe zyski. W czasie lockdownu, gdy gabinety zostały zamknięte, jako centrala firmy nie przestaliśmy pracować ani na chwilę. Nasi partnerzy codziennie mogli uczestniczyć w szkoleniach online z kosmetologii, dietetyki, marketingu, sprzedaży oraz obsługi klienta. Wspieraliśmy ich również w sprzedaży zdalnej kosmetyków i suplementów, co pozwoliło im wygenerować dodatkowe przychody podczas kwarantanny.  

Ryzyko zakażenia koronawirusem nadal jest. Jak staracie się minimalizować zagrożenie w Studio Figura?

Jeszcze na długo przed ponownym otwarciem studiów, jako franczyzodawca, opracowaliśmy procedury funkcjonowania naszych jednostek w nowej rzeczywistości. Urządzenia w gabinetach są umiejscowione w odległości dwóch metrów od siebie i dokładnie dezynfekowane po każdej klientce. Personel w studiach pracuje w maseczkach lub w przyłbicach oraz w rękawiczkach, a płyny do dezynfekcji dłoni znajdują się w każdym pomieszczeniu. Klientki gabinetów również mają obowiązek zakrywania ust i nosa, a dodatkowo przed każdą wizytą podpisują się pod krótką ankietą dotyczącą ich stanu zdrowia, jak i kontaktów z osobami zarażonymi czy przebywającymi poza granicami kraju. Wszystkie powyższe działania sprawiają, że zarówno pracownicy jak i klientki w Studio Figura czują się bezpiecznie.

Nadal, mimo trudnej sytuacji gospodarczej, otwieracie nowe placówki?

Owszem, nadal otwieramy nowe gabinety, jak i kontraktujemy kolejne lokalizacje, które swoje wielkie otwarcia będą organizować za około 2-3 miesiące. Zamknięcie gabinetów Studio Figura w czasie ogólnokrajowej kwarantanny, przyczyniło się do znacznego wzrostu zainteresowania naszymi usługami. Zdawaliśmy sobie doskonale sprawę, że kobiety nas potrzebują i chcą jak najszybciej wrócić do ćwiczeń, potrzebowaliśmy na to jedynie namacalnych dowodów. Dlatego w czasie pandemii przeprowadziliśmy 11 tysięcy ankiet wśród klientek Studio Figura, aby sprawdzić jak one radzą sobie z izolacją. Tak jak podejrzewaliśmy, odczuły znaczny spadek motywacji, a ich ciągłe przebywanie w domu przerodziło się niestety w dodatkowe kilogramy. Średnio, każda z nich przytyła od około 3 do 7 kg. Powyższe ankiety były nam niezbędne jako niezbity argument na konieczność powrotu naszej branży do działania. Wszystkie zebrane przez nas wypowiedzi kobiet, udostępniliśmy pani minister rozwoju Jadwidze Emilewicz. Udało nam się w Poznaniu spotkać z jej zastępcą, a z samą wicepremier porozmawiać przy pomocy videokonferencji i omówić konkretne działania mające na celu jak najszybsze odmrożenie naszych gabinetów. Tym samym udowodniliśmy, że duży zawsze może więcej, a my jako ogromna sieć 300 gabinetów partnerskich mamy realny wpływ na działanie branży. 

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?

Większość naszych franczyzobiorców to mimo wszystko kobiety, jednak absolutnie nie dyskryminujemy jako inwestorów mężczyzn, których z roku na rok jest z nami coraz więcej. Studio Figura może otworzyć zarówno osoba, która już wcześniej prowadziła swój biznes, jak i ta dopiero rozpoczynającą zarabianie na swoim. Nie wymagamy doświadczenia czy wykształcenia kierunkowego, ponieważ zapewniamy wszystkim naszym partnerom obszerne szkolenia uprawniające do prowadzenia tego typu biznesu.  

Gdzie zamierzacie w najbliższym czasie uruchomić kolejne Studio Figura?

Wkrótce otworzymy nowe punkty w: Iławie, Śremie, Ostrzeszowie, Kętrzynie, Kórniku, Augustowie, Sandomierzu, Ełku, Olecku, Dzierżoniowie, Szczecinie, Warszawie, Oświęcimiu, Kłodzku, Otwocku, Świętochłowicach, Wyszkowie, Białymstoku, Wrocławiu, Gdańsku, Tomaszowie Mazowiecki, Łodzi, Łomży, Poznaniu, Gostyninie i w Szczytnie. Wolnych lokalizacji ubywa na mapie Polski z każdym miesiącem, dlatego osoby, które myślą o otwarciu własnego gabinetu Studio Figura, nie powinny zwlekać tylko jak najszybciej się z nami skontaktować.

Rozmawiała Anna Smolińska
 

WIZYTÓWKA STUDIO FIGURA

Sieć gabinetów modelowania sylwetki.

  • Lokal: 100-180 m2
  • Przychody miesięczne: 35-60 tys. zł
  • Dochód miesięczny: 10-35 tys. zł

Aneta Wolczyńska, dyrektor ds. rozwoju marki Studio Figura / "Jeszcze na długo przed ponownym otwarciem studiów, jako franczyzodawca, opracowaliśmy procedury funkcjonowania naszych jednostek w nowej rzeczywistości. Urządzenia w gabinetach są umiejscowione w odległości dwóch metrów od siebie i dokładnie dezynfekowane po każdej klientce".