Na gotowe / Grupa Muszkieterów umożliwia także franczyzobiorcom przejęcie już istniejących placówek.
Sobota
03.10.2020
Kandydaci na franczyzobiorców Intermarché muszą przejść półroczne szkolenie. Jakie jeszcze warunki powinni spełniać?
 

Grupa Muszkieterów to największa pod względem obrotów sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych oraz typu „dom i ogród”. Zrzesza prawie 300 przedsiębiorców, którzy prowadzą blisko 370 sklepów sieci Intermarché i Bricomarché, a także prawie 70 przymarketowych stacji paliw pod szyldem Intermarché. 

– W 2019 roku obroty Grupy wyniosły 7,7 mld zł – informuje Bartłomiej Tarłowski, kierownik ds. rekrutacji i szkoleń franczyzobiorców w Grupie Muszkieterów.

Jak dołączyć

Co zrobić, aby dołączyć do sieci Intermarché jako franczyzobiorca?

– Należy przede wszystkim posiadać ogólne kompetencje biznesowe, cechować się przedsiębiorczością, a także być gotowym do prowadzenia własnego, rodzinnego przedsiębiorstwa – mówi Bartłomiej Tałowski. – Szukamy osób, które są otwarte na ewentualną przeprowadzkę, ponieważ centrala przekazuje kandydatom do wyboru kilka lokalizacji na terenie całego kraju. Co ważne, osoby biorące udział w rekrutacji na właścicieli sklepów muszą mieć ukończone 25 lat. 

Po zakończeniu procedur rekrutacyjnych przedsiębiorcy przechodzą teoretyczno-praktyczne szkolenie, które trwa sześć miesięcy. Po jego ukończeniu (lub nawet w trakcie) wybierają jedną spośród zaproponowanych lokalizacji i w tym też momencie muszą być gotowi do wniesienia wkładu własnego, który wynosi min. 400 tys. zł.

– Jest to wkład własny do spółki franczyzobiorcy i od początku pracuje na jej rzecz. Kapitał nie jest opłatą licencyjną, ani żadną inną formą opłaty na rzecz Grupy – podkreśla Bartłomiej Tarłowski. – Wspomniane środki umożliwiają zarządzanie przedsiębiorstwem, którego roczne obroty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Wsparcie na starcie

Część nowych sklepów jest budowana od postaw. Grupa Muszkieterów umożliwia także franczyzobiorcom przejęcie już istniejących placówek, np. obecnie jest do wzięcia sklep Intermarché w Strzelcach Opolskich.

Centrala od początku zapewnia licencjobiorcom pomoc w uruchomieniu biznesu.

– Realne wsparcie pojawia się już na samym początku współpracy, w postaci pomocy przy wyborze lokalizacji sklepu i opracowaniu jego projektu, budowie placówki, doborze jej wyposażenia oraz przygotowaniu do otwarcia – mówi Ryszard Dubicki, właściciel supermarketu Intermarché w Gryfinie. – Dodatkowo sieć proponuje całe zaplecze logistyczne, wsparcie marketingowe oraz niezbędne narzędzia, aby prowadzić biznes dostosowany do zmieniających się realiów.

Oprócz standardowej oferty dla franczyzobiorców, sieć Intermarché przygotowała także propozycję dla przedsiębiorców, którzy już prowadzą własne sklepy z artykułami spożywczymi, o powierzchni większej niż 500 m2, w dowolnym mieście w Polsce.

– Właściciel takiego obiektu może dołączyć do sieci Intermarché jako partner – wyjaśnia Bartłomiej Tarłowski. – Zyskuje w ten sposób szyld marki, korzysta m.in. z dobrze zorganizowanej centrali zakupowej, akcji handlowych i marketingowych, współpracy z lokalnymi dostawcami.

 

WIZYTÓWKA MARKI INTERMARCHE

Sieć supermarketów spożywczych

  • ok. 200 sklepów
  • min. 400 tys. zł wkładu własnego na start

Ryszard Dubicki, franczyzobiorca Intermarche: / "Realne wsparcie ze strony centrali pojawia się już na samym początku współpracy, w postaci pomocy przy wyborze lokalizacji sklepu i opracowaniu jego projektu".

POPULARNE NA FORUM

Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Polecam współpracę z firmą HUSSE w Polsce wszystko jest ok wkład na wejście nie wielki. Plusem jest to że jak znajdziesz klienta raz i wypróbuję karmę HUSSE to na 80...

11 wypowiedzi
ostatnia 07.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Witam Poszukuje opinii na temat współpracy z firmą Husse. Czy ktoś może się wypowiedzieć. Dzięki i Pozdrawiam

11 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020
Franczyza z Carrefour

Chcesz pracować na własny rachunek. Nie masz pomysłu na biznes. Carrefour proponuje sprawdzony koncept franczyzowy w trzech formatach: Carrefour Express Convenience -...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2020
Liquider Store

Witam. Czy ktoś z państwa podzieli się opinią na temat współpracy z Liquider Store? Jestem zainteresowany, ale chcę wiedzieć jak najwięcej, czy warto, itd.? Bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.07.2020
Piekarnia - franczyza

Cześć, jakie sieci oferują system franczyzowy, partnerski ? Gdyż chyba nie wszystko jest zamieszczone na stronie. Oskroba odpada, och wymagania w teorii są ok, ogólnie...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.04.2020
Otwieramy stoisko z e-papierosami

czy redaktorzy czytali umowę współpracy to polecam lekturę ...są tam kary ,kary kary i jeszcze kary typowa umowa polegająca na tym że gość znajduje lokal (atrakcyjny)...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.02.2020
Gorąco Polecam Nowakowski

Pyszne desery!

12 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Witam, Jeżeli posiadasz jakieś informacje odnośnie współpracy lub warunków do rozpoczęcia współpracy z muszkieterami prosiłbym o emial: w.nowak@obito.pl

68 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2019