Franczyzobiorca znaleziony

Fitness ze wspomaganiem / Studio Synergy EMS (Electrical Muscle Stimulation) to sieć oferująca ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej.
Środa
23.09.2020
W przyszłym roku ruszy pierwsza placówka franczyzowa konceptu Studio Synergy EMS. Franczyzodawca szuka kolejnych zainteresowanych inwestycją. Na start trzeba mieć 100 tys. zł.
 

Studio Synergy EMS (Electrical Muscle Stimulation) to sieć oferująca ćwiczenia fizyczne wykonywane z użyciem nowoczesnej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Taki trening polega na podłączeniu osoby ćwiczącej do specjalnie skonstruowanego stroju wyposażonego w elektrody, które pomagają mózgowi wysyłać impulsy do mięśni.

– Ćwiczymy go raz w tygodniu, przez zaledwie 20 minut. Wysiłek ćwiczącego wspomaga bezpieczny impuls elektryczny, wywołujący kontrolowane skurcze mięśni. EMS jest idealnym treningiem m.in. dla zapracowanych. Wzmacnia mięśnie głębokie i jest co najmniej równie efektywny, jak tradycyjne treningi personalne na siłowni – mówi Bartłomiej Stanek, prezes i dyrektor do spraw rozwoju sieci franczyzowej Studio Synergy.

Studio Synergy zatrudnia kadrę specjalistów z certyfikatami niemieckiej akademii Glucker Kolleg. Oferta franczyzowa firmy jest promowana dopiero od kilku miesięcy.

– Dużo czasu poświęciliśmy na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, aby franczyzobiorcy otrzymywali gotowy produkt, na którym będą zarabiać. Z tego względu sam koncept promujemy oficjalnie dopiero od paru miesięcy. W tym czasie podpisaliśmy umowę – pierwsze studio franczyzowe wystartuje w styczniu przyszłego roku w Katowicach. Równolegle prowadzimy wiele innych rozmów – mówi Bartłomiej Stanek.

Butikowe studio

Celem firmy jest ekspansja najpierw w kraju, a później w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

– Wiemy o tym, że EMS nie jest chwilowym trendem. To najlepiej rozwijająca się gałąź branży fitness. Klient oczekuje dzisiaj indywidualnego podejścia i szybkich efektów w jak najkrótszym czasie, a to możemy zapewnić – przekonuje Bartłomiej Stanek.

Jego zdaniem pandemia nie zaszkodziła Studio Synergy EMS.

– Wręcz przeciwnie, bo okazała się dla nas szansą. To właśnie takie koncepty, jak nasz, okazały się skrojone idealnie na miarę potrzeb współczesnego klienta. Oprócz coraz szybszego trybu życia i mniejszej ilości czasu, dzięki czemu 20 minut treningu w tygodniu okazuje się idealnym rozwiązaniem, mamy dużą zaletę z punktu widzenia bezpieczeństwa. U nas nie ma tłumów. Butikowe Studia Synergy to miejsca, w których trenują jednocześnie maksymalnie dwie osoby. Treningi są tym samym indywidualne, dopasowane do potrzeb, a dodatkowe procedury bezpieczeństwa i brak kontaktu ze sprzętem pozwalają się skupić wyłącznie na ćwiczeniach – przekonuje Bartłomiej Stanek.

Warunki współpracy

Aby zostać franczyzobiorcą Studia Synergy EMS, trzeba zainwestować ok. 100 tys. zł w lokal i jego wyposażenie oraz leasing związany z finansowaniem maszyn. Oprócz tego jest jeszcze opłata franczyzowa rzędu ok. 13,5 tys. zł netto. Później franczyzodawca pobiera regularnie 6 proc. od comiesięcznych przychodów. 

– Czas uzyskania rentowności biznesu wynosi 3-4 miesiące, a całkowity zwrot z inwestycji zajmuje maksymalnie 12-18 miesięcy, przy marży rzędu nawet do 40 proc. – mówi Bartłomiej Stanek. W ramach współpracy franczyzobiorcy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, od momentu pierwszych ustaleń, aż po bieżące funkcjonowanie studia.

– Zapewniamy m.in. pomoc w wyborze, aranżacji i wyposażeniu lokalu, podręcznik franczyzowy wraz ze szczegółowymi procedurami działania, wspólną rekrutację i szkolenie pracowników, prowadzone centralnie kampanie marketingowe i dedykowanego opiekuna franczyzowego, który dba o interesy franczyzobiorcy na każdym etapie działania studia – mówi prezes Studia Synergy EMS. Studia franczyzowe można zakładać w miastach od około 60 tys. mieszkańców.

– Zależy nam na osobach, które odnajdą się w tego typu roli, natomiast mamy już tak duże doświadczenie i dopracowane operacyjnie szczegóły, że kluczowe są chęci, zaangażowanie, podstawowy zmysł biznesowy, otwarty umysł i pasja oraz pozytywna energia, która jest charakterystyczna dla wszystkich zarządzających i pracowników naszej sieci – mówi Bartłomiej Stanek.

 

WIZYTÓWKA STUDIO SYNERGY EMS

Sieć butikowych studiów oferujących trening metodą EMS.

  • opłata franczyzowa – 13,5 tys. zł,

  • koszt inwestycji – 100 tys. zł,
  • opłata miesięczna – 6 proc. przychodów,
  • zwrot z inwestycji – 12-18 miesięcy.

Bartłomiej Stanek, prezes i dyrektor do spraw rozwoju sieci franczyzowej Studio Synergy / "MS jest idealnym treningiem m.in. dla zapracowanych. Wzmacnia mięśnie głębokie i jest co najmniej równie efektywny, jak tradycyjne treningi personalne na siłowni".
Dominika Pronarska
dziennikarz