Zarabiaj na fotowoltaice

Środa
04.11.2020
EvoEnergy specjalizuje się w sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Do tej pory rozwijała ajencyjną i partnerską sieć sprzedaży, a teraz rozpoczyna budowę sieci franczyzowej.
 

Aby zostać franczyzobiorcą EvoEnergy nie trzeba mieć doświadczenia w branży fotowoltaicznej. Franczyzodawca zapewnia szkolenia produktowe i sprzedażowe, z obsługi klienta indywidualnego i firmowego. 

Chętnie nawiążemy natomiast współpracę z osobami z doświadczeniem w sprzedaży, świadomymi tego, jak wygląda prowadzenie biznesu – podkreśla Michał Stradomski, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży EvoEnergy.

Do obowiązków franczyzobiorców EvoEnergy należy budowanie bazy klientów oraz obsługa całego procesu sprzedażowego: doradztwo, dopasowanie oferty do potrzeb klienta, podpisanie umowy. Realizacją zamówienia zajmuje się centrala. W pracy pomaga licencjobiorcom system sprzedażowy, który przeprowadza ich krok po kroku przez proces sprzedaży i przygotowanie oferty. Centrala wspiera również franczyzobiorców w pozyskiwaniu klientów, docierając do nich m.in. poprzez kampanie na Facebooku, w Google Adwords, za pomocą własnego call center. Partner otrzymuje także spersonalizowaną podstronę WWW na domenie EvoEnergy

Franczyzobiorca musi otworzyć stacjonarne biuro. Potrzebny jest do tego lokal wielkości ok. 40 m2. Kwota inwestycji wynosi ok. 40 tys. zł brutto. Jest przeznaczana na urządzenie biura, a także materiały reklamowe, systemy informatyczne, szkolenia, certyfikację. 

Franczyzobiorcy zarabiają na prowizji od podpisanych umów. Sami decydują, czy chcą obsługiwać klientów indywidualnych czy firmowych, czy też obydwie grupy.

Minimalny poziom prowizji, przy niewielkim zaangażowaniu, to 25 tys. zł przychodu miesięcznego, tylko przy obsłudze klientów indywidualnych. To obliczenia oparte na naszych statystykach – mówi Michał Stradomski. – Jeśli ma się doświadczenie w pracy z klientami biznesowymi, poziom prowizji można zwielokrotnić.