Tysiące sklepów / Polska Sieć Handlowa Lewiatan liczy 3,2 tys. sklepów, które prowadzi ponad 2,1 tys. przedsiębiorców.
Czwartek
25.02.2021
W czasie pandemii Lewiatan Holding stworzył specjalny fundusz, zapewniający pomoc finansową właścicielom sklepów działających w sieci. Znalazło się w nim 10 mln zł.
 

Pandemia nie tylko wzmocniła znaczenie lokalnych sklepów, ale też rolę sieci. Marcin Poniatowski, członek zarządu do spraw marketingu w Lewiatan Holding, podkreśla, że dowiodła ona, że tylko duże i dobrze zorganizowane franczyzy są w stanie zapewnić realne wsparcie dla swoich partnerów, zagwarantować bezpieczeństwo ich bieżącego funkcjonowania i stabilność dostaw.

W grupie łatwiej

Współpraca z silnym partnerem, daje też wiele wymiernych korzyści finansowych. Wynikają one przede wszystkim z kontraktów centralnych i regionalnych oraz wypłat, które przedsiębiorcy otrzymują z tego tytułu. To również liczne rabaty w efekcie wynegocjowanych przez Lewiatana warunków handlowych. Ważnym aspektem są też oszczędności wynikające z umów okołobiznesowych, które negocjowane na poziomie centralnym oznaczają dla pojedynczego przedsiębiorcy zdecydowanie lepsze warunki finansowe, niemożliwie do osiągnięcia w pojedynkę – tłumaczy Marcin Poniatowski.

Dodaje, że w czasie pandemii franczyzobiorcy Lewiatana mogli liczyć też na konkretne wsparcie i solidne rozwiązania pomocowe, pozwalające ochronić ich biznesy. W tym celu powstał specjalny „Fundusz Pomocy Lewiatańczykom”, do którego trafiło 10 mln zł. Utworzył go Lewiatan Holding, spółki regionalne oraz sami franczyzobiorcy.

Gwarantuje on nieoprocentowaną pomoc finansową dla sklepów, których biznes został zagrożony w obliczu pandemii koronawirusa. Podjęty został również szereg działań edukacyjno-prewencyjnych dla personelu i klientów wszystkich sklepów, takich jak pomoc prawna i organizacyjna czy zabezpieczenie środków dezynfekcyjnych – mówi Marcin Poniatowski.

Warunki współpracy

Polska Sieć Handlowa Lewiatan liczy 3,2 tys. sklepów, które prowadzi  ponad 2,1 tys. przedsiębiorców. Wśród placówek Lewiatana jest około 455 supermarketów (powyżej 300 m2), ponad 1895 dużych sklepów, prawie 800 placówek średniej wielkości oraz około 30 małych sklepów. Zatrudnienie przekracza 30 tys. pracowników.

Lewiatan swoją ofertę kieruje do zaangażowanych przedsiębiorców prowadzących spożywcze sklepy samoobsługowe. To muszą być osoby zaradne i aktywne, dla których ważne jest bycie częścią silnej organizacji, a jednocześnie zachowanie autonomii. Najważniejsze warunki nawiązania współpracy to posiadanie własnego punktu handlowego w odpowiedniej lokalizacji, dobra opinia w środowisku kupieckim, stabilna sytuacja finansowa oraz gotowość do realizacji przyjętej strategii działania.

Miesięczna opłata franczyzowa uzależniona jest od wielkości placówki handlowej oraz regionu. Lewiatan nie stosuje żadnych kar ani opłat za wyjście z sieci.

Marcin Poniatowski tłumaczy, że sieć na rynku wyróżnia przyjazny model biznesowy.

Dzięki specjalnej strukturze oraz sposobowi zarządzania, uwzględniamy potrzeby i możliwości różnych przedsiębiorców. Nasze spółki regionalne zapewniają dostosowanie oferty oraz działań do potrzeb danego regionu i pomagają sklepom we wprowadzeniu potrzebnych rozwiązań. Każdy zaangażowany franczyzobiorca może jak najlepiej dopasować się do potrzeb klientów jego konkretnego sklepu. Do dyspozycji partnerów są też struktury doradcze – zespół handlu, zespół technologii oraz rady franczyzowe, złożone z przedsiębiorców, którzy rozumieją praktyczną stronę zarządzania biznesem. Stawiamy na wymianę wiedzy i doświadczeń między franczyzobiorcami, tak, żeby mogli udoskonalać prowadzenie swoich sklepów – tłumaczy Marcin Poniatowski.

WIZYTÓWKA SIECI LEWIATAN

Sieć sklepów spożywczych.

  • liczba placówek – 3,2 tys.
  • kwota inwestycji – ustalana indywidualnie
  • podstawowe wymagania sieci – posiadanie punktu handlowego w odpowiedniej lokalizacji

Marcin Poniatowski, członek zarządu ds. marketingu w Lewiatan Holding / "Nasi franczyzobiorcy muszą być osobami zaradnymi i aktywnymi, dla których ważne jest bycie częścią silnej organizacji, a jednocześnie zachowanie autonomii".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Piekarnia - franczyza

kontakt z oskroba to masakra. traktowanie jak za karę

3 wypowiedzi
ostatnia 05.04.2021
Odważna decyzja

Pani Joanna zostanie wygolona przez Żabkę z majątku który posiada oraz takiego , którego nie posiada. A wszystko za sprawą magicznej faktury korekty i weksla in blanco.

1 wypowiedzi
ostatnia 19.03.2021
Praca licencjacka o franczyzie w branży spożywczej

Mogę podpowiedzieć jeżeli chodzi o wady;) ale w wiadomości prywatnej.

2 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2021
Sprawdzony format, elastyczne podejście

wow jaki świetny system (oczywiście dla franczyzodawcy). Biorco jak masz nadmiar gotówki, lubisz pracować 17h/dobę i lubisz spłacać długi ten system jest dla Ciebie:)

1 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2021
Piekarnia - franczyza

Witam z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat prowadzenia piekarni ( franczyzy ) Putka ; Grzybki

3 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Praca licencjacka o franczyzie w branży spożywczej

Witam, Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej w branży spożywczej, i głównie skupiam się na franczyzach Żabki oraz Carrefour. Czy przedsiębiorcy korzystający z...

2 wypowiedzi
ostatnia 31.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Polecam współpracę z firmą HUSSE w Polsce wszystko jest ok wkład na wejście nie wielki. Plusem jest to że jak znajdziesz klienta raz i wypróbuję karmę HUSSE to na 80...

11 wypowiedzi
ostatnia 07.01.2021
Husse (sprzedaż karmy) - opinie

Witam Poszukuje opinii na temat współpracy z firmą Husse. Czy ktoś może się wypowiedzieć. Dzięki i Pozdrawiam

11 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020