Biznes dla agenta
RCU Ubezpieczenia obecnie posiada 135 biur w całej Polsce i wciąż aktywnie poszukuje nowych franczyzobiorców.
– Liczba osób zainteresowanych współpracą z nami stale rośnie. Są wśród nich agenci już działający w branży ubezpieczeń, którzy widzą potrzebę rozwoju i chcą współpracować z pewnym i silnym partnerem – mówi Grzegorz Kowalski, dyrektor marketingu i reklamy RCU Ubezpieczenia.
Z doświadczeniem lub bez
Franczyzodawca oferuje kilka możliwości współpracy, skierowanych do osób o różnym poziomie doświadczenia i znajomości rynku. Pierwsza jest dla tych, którzy dopiero myślą o wejściu w branżę ubezpieczeń.
– Dostają od nas bardzo mocne wsparcie merytoryczne. To szkolenia produktowe, szkolenia miękkie dotyczące standardów obsługi klienta oraz szkolenia w zakresie obsługi narzędzi informatycznych dostępnych w RCU Ubezpieczenia. Dodatkowo nasz agent ma możliwość sprzedaży produktów specjalnych RCU, które pozwalają na szybszy rozwój i reklamę biura – podkreśla Aneta Brychcy, dyrektor ds. produktu i szkoleń RCU Ubezpieczenia. – Narzędzia, które zapewniamy pozwalają w prosty sposób przygotować najkorzystniejszą ofertę, wystawić polisę i jednym kliknięciem rozliczyć ją w Centrali RCU. Maksymalnie usprawniliśmy obieg dokumentów.
To nie tylko bardzo ułatwia pracę agenta, ale przede wszystkim oszczędza jego czas.
Licencjobiorca otrzymuje wyposażenie biura, obrandowanie, pomoc dyrektora regionalnego i mocne wsparcie reklamowe na starcie.
Druga propozycja współpracy jest skierowana do agentów z długoletnim doświadczeniem w branży. Z RCU podpisują umowę na wyłączność.
– Zachowują jednak całkowitą niezależność biznesową – podkreśla Aneta Brychcy. – Mają też możliwość pozostawienia na szyldzie swojego nazwiska przy naszym logotypie.
Doświadczeni agenci mogą również otrzymać „premię na start” - określoną kwotę, obliczaną indywidualnie, w zależności od ich wyników i potencjału. Rebranding biura także może zostać sfinansowany przez RCU Ubezpieczenia.
– Wchodząc we współpracę z nami agenci zyskują m.in. marketing, który przygotowujemy centralnie. Nie muszą np. martwić się przygotowaniem kampanii reklamowej ubezpieczeń podróżnych na wakacje – wylicza Grzegorz Kowalski.
Warunki wejścia
Agenci mogą też zdecydować się na bardziej luźną współpracę z RCU. Wtedy nie podpisują umowy na wyłączność i mogą sprzedawać także oferty konkurencji. Ostatnia opcja to tzw. partner polecający.
– To propozycja dla osób prowadzących już innego rodzaju działalność, np. biuro podróży. Mogą swoim klientom po prostu polecać naszą ofertę ubezpieczeń – wyjaśnia Grzegorz Kowalski. – Nie jest to już jednak franczyzowy model współpracy.
Koszt wejścia we franczyzę RCU Ubezpieczenia szacuje na 15 tys. zł. Potrzebne jest biuro o powierzchni min. 25 m2, z wejściem z ulicy. Franczyzodawca szuka agentów w miastach liczących już od 10 tys. mieszkańców.
– Ale niektórzy nasi agenci udowadniają, że nawet w mniejszych miejscowościach można świetnie działać – podkreśla Aneta Brychcy. – Unikamy tworzenia wewnętrznej konkurencji i dbamy o to, aby biura agencyjne otwierały się w odpowiedniej odległości od siebie.
Jak podkreśla franczyzodawca, wielu agentów nie kończy na jednej palcówce, ale otwiera kolejne biura pod szyldem RCU Ubezpieczenia.
WIZYTÓWKA RCU UBEZPIECZENIA
Sieć biur ubezpieczeniowych.
- 135 biur
- koszt wejścia we franczyzę 15 tys. zł
- miasta od 10 tys. mieszkańców
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
W majowym numerze „Własny Biznes FRANCHISING” odkrywamy m.in. tajniki sukcesu w biznesie motoryzacyjnym, finansach, a także opisujemy biznesy, w które chętnie inwestują młode mamy. Dowiedź się, ile płaci się za franczyzę i jak wygląda zarządzanie bez szefa.
Agenci ubezpieczeniowi nie narzekają na brak klientów. A licencji na biznes w tym segmencie rynku też nie brakuje.
Majowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Prezentujemy w nim m.in. sprawdzone pomysły na biznes w finansach oraz podpowiadamy, jaką firmę otworzyć po urlopie macierzyńskim.
Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Oto przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.
Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.