10 popularnych franczyz w Polsce

Spis treści
Spis treści / Sprawdź o czym przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
 

W wydaniu nr 5/2022 (203)

RAPORT SPECJALNY

10 franczyz popularnych w Polsce

Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? Sprawdziliśmy, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy burgerownię

Krowa Mać Burgers przyspiesza z budową sieci franczyzowej. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?

Muzyka z nośnika daje zysk

Płyty z muzyką coraz gorzej się sprzedają, bo rynek cyfrowy wypiera fizyczne nośniki. Tracą fonograficzni giganci, ale właściciele małych firm płytowych potrafią znaleźć niszę na rynku i na niej zarabiać.

Zysk z żołędzi

To żołędzie dały początek firmie Herbi Clean, produkującej ziołowe środki czystości. Teraz do jej prężnego rozwoju właściciele potrzebują zastrzyku kapitału od inwestora, którego szukają. 

Biznesowy połów klientów

Duża konkurencja, niskie marże i sezonowość czynią z prowadzenia sklepu wędkarskiego nie lada wyzwanie biznesowe. Są jednak sposoby, aby złowić klientów i zachować rentowność. 

Biznes tylko dla specjalistów

Wynagrodzenie partnerów ERA wynosi od 200 tys. euro do nawet 25 mln euro rocznie. Nie każdy jednak może dołączyć do ich grona.

BIZNES NA SZPILKACH

Własna szkoła jogi

Szkoły jogi są w Polsce coraz popularniejsze. Dla wielu właścicieli 
to działalność poniekąd misyjna, ale przecież musi na siebie zarobić.

MĘSKI BIZNES

Robota na wagę złota

Taki zawód nigdy nie przestanie być potrzebny, bo w domu zawsze coś się zepsuje i wymaga naprawy. Wtedy chwytamy za telefon i dzwonimy po „złotą rączkę”. Rynek ciągle potrzebuje fachowców od wszystkiego.

E-FIRMA

Pracownicy na L4 pod lupą

Zniechęcenie pracowników do migania się od pracy oraz generowanie oszczędności – to korzyści, jakie ma przynieść firmom stosowanie Pulpitu Absencji, aplikacji do typowania pracowników oszukujących 
na zwolnieniach chorobowych. Stworzyła ją polska firma Conperio.

Biznes z myślą o pupilu

Na polskim rynku powstaje coraz więcej marek, oferujących stylowe akcesoria, ubrania i gadżety dla zwierząt. Kupujący cenią produkty premium stworzone w Polsce. Za dobrą jakość, design i pomysł skłonni są sporo zapłacić.

SUPERTEMAT

Biznes jak w banku

Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Oto przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.

STEKI MENEDŻERA

Zmiana jest szansą

Dzięki nowym rozwiązaniom partnerzy Banku Millennium mogą zarabiać więcej – zapowiada Krystian Kasia z Departamentu Bankowości Detalicznej, Franczyza i Sprzedaż Ratalna w Banku Millennium.

MÓJ FRANCHISING

Cały świat zza biurka

Nie trzeba kupować floty ciężarówek, żeby mieć własną firmę spedycyjną. Wystarczy franczyza Northgate Logistics.

WŁASNY BIZNES

Samodyscyplina sprzyja interesom

Aneta Piotrowska, zwyciężczyni „Tańca z Gwiazdami” chce zaistnieć w świecie fitnessu. Prowadzi w Gdańsku własne studio MINDsetBODY o nowatorskim charakterze. Wkrótce rozpoczyna budowę sieci franczyzowej.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

315 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak pomóc pracownikowi odkryć jego mocne strony

Jak wykorzystać talenty pracowników, żeby przełożyły się na zyski w firmie? Jest na to 
kilka sposobów.

ABC FRANCZYZY

Jak zakończyć nieudaną współpracę franczyzową?

Wybór sieci franczyzowej, do której chcesz przystąpić, powinien być przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Co jednak można zrobić, gdy pomimo zachowania należytej staranności działalność przynosi straty?

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl w zakładce Zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 wydań w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera pierwsze wydanie. Od razu wysyłamy wszystkie wybrane wydania, które się ukazały. Wydania, które się ukażą w przyszłości będą nadane w pierwszym dniu sprzedaży danego wydania.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748