Startują z franczyzą / Krown to kanadyjska firma specjalizująca się w zabezpieczeniach antykorozyjnych pojazdów. W Polsce działa od pięciu lat.
Poniedziałek
12.07.2021
Krown to idealny pomysł na biznes dla osób, które mają już firmę w branży motoryzacyjnej i chcą dorobić. Ile trzeba zainwestować w taką współpracę?
 

Krown to kanadyjska firma specjalizująca się w zabezpieczeniach antykorozyjnych pojazdów. W Polsce działa od pięciu lat, a kilka miesięcy temu ruszyła z projektem franczyzowym. Szuka franczyzobiorców na terenie całego kraju, z wyłączeniem Warszawy, Poznania, Radomia oraz Nowego Sącza.

– W tych miejscowościach mamy placówki własne. W Warszawie działają nawet dwie – mówi Andrzej Chmielewski, członek zarządu Krown.

Pięć lat na renomę

Pierwsze lata działalności w Polsce firma poświęciła na budowanie rozpoznawalności oraz renomy marki.

– To się udało i śmiało mogę powiedzieć, że w dużym stopniu przyczyniliśmy się do popularyzacji usług zabezpieczeń antykorozyjnych pojazdów w naszym kraju oraz do budowania świadomości konsumenta w tym, jak dużym problemem jest obecnie korozja w aucie – mówi Andrzej Chmielewski.

Dodaje, że metoda zabezpieczeń antykorozyjnych Krown jest zupełnie inna od tradycyjnych metod popularnych do tej pory w naszym kraju. Środek, którego używa firma, tworzy aktywną przeźroczystą powłokę. Dzięki temu, że hamuje rozwój istniejącej już korozji można go aplikować bezpośrednio na rdzę a zabezpieczanej powierzchni poza umyciem nie trzeba specjalnie przygotowywać. Przy tym czas wykonania kompletnej usługi to tylko ok. trzy godziny.

– To jest bardzo istotne z punku widzenia klienta, ponieważ może on poczekać w wygodnej poczekalni i po upływie tego czasu odebrać auto. Nie ma konieczności zostawiać go w warsztacie na kilka dni, tak jak ma w przypadku tradycyjnych metod zabezpieczeń – tłumaczy Andrzej Chmielewski.

Koszt usługi dla auta średniej wielkości to 870 zł brutto. Przy tym warto ją powtarzać, co jest korzystne z punktu widzenia biznesowego, ponieważ dzięki temu można nawiązać stałą relacje z konsumentem, oferując system rabatowy dla stałych klientów. Kanadyjczycy zalecają powtarzanie zabiegu co roku.

Szybki zwrot

Krown to dobry pomysł dla osób, które prowadzą już swój biznes motoryzacyjny (serwis samochodowy, wulkanizację, stację kontroli pojazdów itp.) i niewielkim kosztem chcą rozszerzyć działalność swojej firmy o nową usługę w celu wygenerowania dodatkowego zysku.

– Nasze zabiegi potencjalny franczyzobiorca może dodatkowo proponować każdemu swojemu klientowi, a jak wiadomo nie ma aut, które nie rdzewieją. Producentom pojazdów dawno już przestało zależeć na tym, żeby jeździły one jak najdłużej a widok skorodowanych podwozi w nawet dwu-, trzyletnich samochodach to norma – mówi Andrzej Chmielewski.

Koszt kompletnego pakietu partnerskiego jest uzależniony od regionu i wielkości miasta. Wynosi od 30 do 45 tys. zł. Do tego dochodzi opłata licencyjna w wysokości 500 zł miesięcznie, naliczana przez dziesięć z dwunastu miesięcy w roku. Czas zwrotu z inwestycji zależy od liczby klientów, którą będzie w stanie pozyskać franczyzobiorca, ale też od regionu, wielkości miasta, zdolności marketingowych franczyzobiorcy oraz tego ilu swoich stałych klientów przekona on do wykonania nowej usługi.

– Uśredniając może to trwać od trzech, czterech do sześciu miesięcy – mówi Andrzej Chmielewski. Franczyzobiorcy zarabiają głównie na świadczeniu usług zabezpieczeń antykorozyjnych pojazdów. Dodatkowym źródłem dochodu jest sprzedaż detaliczna chemii i kosmetyków samochodowych Krown w recepcji serwisu, po które chętnie sięgają oczekujący na swój pojazd klienci. Każdy franczyzobiorca otrzymuje w pakiecie również ekspozytor reklamowy, dzięki któremu będzie można te produkty odpowiednio zaprezentować.

Franczyzodawca od swoich partnerów oczekuje przede wszystkim rzetelnego, dokładnego i profesjonalnego wykonywania usługi, zgodnie z wystandaryzowanym procesem oraz wysokiego poziomu obsługi klienta.

– Uwagę przykładamy również do utrzymywania ustalonego standardu i czystości w placówce – mówi Andrzej Chmielewski.

 

WIZYTÓWKA SIECI KROWN

Firma oferująca zabezpieczenia antykorozyjne pojazdów

  • liczba placówek – 5
  • kwota inwestycji – od 30 do 45 tys. zł
  • opłata miesięczna – 500 zł

Dywersyfikacja przychodów / Dodatkowym źródłem dochodu franczyzobiorców jest sprzedaż detaliczna chemii i kosmetyków samochodowych Krown.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021