Nie tylko pizza / W menu Amori Pomodori są tradycyjne włoskie potrawy.
Środa
14.07.2021
– Zwrot z inwestycji w naszą pizzerię powinien nastąpić po 3-4 miesiącach – mówi Wojciech Goduński, który wprowadza na rynek nowy koncept Amori Pomodori.
 

Ma Pan już w swoim pakiecie marek franczyzowych dużą sieć pizzerii, czyli Biesiadowo. Czemu uruchamia Pan kolejny koncept?

Sieć pizzerii Amori Pomodori powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na oryginalną włoską kuchnię. Jako specjaliści od pizzy postawiliśmy na pizzerię w prawdziwie włoskim stylu, z krótkim, ale bardzo dobrym jakościowo menu. Poza oryginalnymi włoskimi potrawami, pizzą i przekąskami Amori Pomodori to także starannie wyselekcjonowane wina dopasowane do karty menu. Chcemy stworzyć lokale o niepowtarzalnym włoskim klimacie. Ciasto do pizzy przygotowujemy z najlepszej jakości składników. Jako jedyni na rynku posiadamy własne centrum dystrybucyjne, co gwarantuje powtarzalność smaków we wszystkich lokalach.

Gdzie chce pan rozwijać koncept Amori Pomodori?

Amori Pomodori sprawdzi się w dużych miastach oraz w mniejszych miejscowościach. Najważniejsze, aby pizzeria znajdowała się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, na osiedlach mieszkaniowych, w galeriach handlowych. Jeśli chcemy otworzyć biznes w mniejszej miejscowości, ale cechuje się ona zadowalającym natężeniem ruchu, liczba mieszkańców absolutnie nie ma znaczenia. Zanim podpiszemy umowę franczyzową, franczyzobiorca powinien przedstawić nam podpisaną umowę najmu lokalu. Lokal powinien mieć minimum 70 m2 – na takiej powierzchni możemy już otworzyć pizzerię z salą obsługi klienta oraz pełnym zapleczem gastronomicznym. Mile widziane jest miejsce na ogródek – w okresie letnim przyciąga większą liczbę klientów.

Jakie są wymagania wobec kandydatów na franczyzobiorców?

Od potencjalnych franczyzobiorców nie wymagamy doświadczenia w branży. Liczy się zaangażowanie i motywacja do prowadzenia własnego biznesu. Zapewniamy pomoc oraz pełne wsparcie podczas otwarcia lokalu, jak i w trakcie prowadzenia działalności. Franczyzobiorca może też liczyć na darmowe szkolenia personelu.

A na jakie wydatki trzeba się przygotować, inwestując w Amori Pomodori?

Lokal można otworzyć już za 45,7 tys. zł netto. Mamy szczegółowe kalkulacje pokazujące, że to realna kwota. Nie pobieramy opłat wstępnych, a miesięczna opłata franczyzowa to 4 proc. od obrotu. Szacujemy, że zwrot z inwestycji powinien nastąpić po 3-4 miesiącach działalności.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

 

WIZYTÓWKA AMORI POMODORI

Pizzerie we włoskim stylu.

  • minimalna kwota inwestycji 45,7 tys.
  • miesięczna opłata franczyzowa 4 proc. od obrotu

Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex: / "Sieć pizzerii Amori Pomodori powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na oryginalną włoską kuchnię. "