Biura w sieci / Sieć biur rachunkowych Tax Safe liczy obecnie 12 oddziałów.
Piątek
22.10.2021
Franczyzobiorca Tax Safe albo sam powinien być księgowym, albo zatrudnić specjalistę. Kwota potrzebna na wejście w biznes nie jest wysoka.
 

Tax Safe to sieć biur rachunkowych. Liczy obecnie 12 oddziałów – w tym roku powstały dwa, a dwa kolejne są w trakcie przygotowań do otwarcia.

– Nasz koncept zakłada posiadanie dwóch, trzech oddziałów w każdym województwie, tak aby każdy klient miał jak najbliżej do swojej księgowej. Nasze oddziały nie konkurują między sobą, a współpracują – nie tylko w dzieleniu się wiedzą, ale również w przekazywaniem klientów – podkreśla Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe. – W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy, że klienci preferują księgowość bardziej nastawioną na obsługę online i takie możliwości też im dajemy, poprzez specjalistyczne aplikacje księgowe, dostępne także w wersji mobilnej na smartphony.

Inwestycja w biznes

Koncept nastawia się na rozwój w miastach liczących od 20 tys. mieszkańców. W grę wchodzą też mniejsze, ale zlokalizowane obok większych ośrodków. Najlepiej, aby franczyzobiorca sam był księgowym. A jeśli nim nie jest – musi oczywiście zatrudnić specjalistów. Lokal na biuro powinien mieć 20-30 m2, aby można w nim ustawić minimum dwa biurka.

– Nasze punkty szybko się rozrastają, o czym warto pamiętać wybierając lokal. Potrzebne jest po prostu miejsce dla kolejnych pracowników. Największe oddziały franczyzowe mają już od 5 do 8 księgowych – podkreśla Daniel Gawryczuk. – Ze względu na pandemię wydłużyliśmy z trzech miesięcy do sześciu miesięcy okres przejściowy, w którym partnerzy mogą obsługiwać klientów zdalnie i nie generują dodatkowych kosztów za wynajem lokalu. Jednak po tym czasie trzeba już otworzyć biuro.

Kwota inwestycji wynosi 6 tys. zł netto. Większość jest przeznaczana na koszty programów księgowych. Partnerzy otrzymują zestaw szkoleń, program do obsługi klienta, możliwość konsultacji z doradcą podatkowym, dostęp do infolinii, centrala zapewnia archiwizację dokumentów, aktualizację programów. Stała opłata miesięczna na rzecz centrali wynosi 300 zł.

– Na początku pomagamy w pozyskaniu klientów. Jeśli księgowa lub księgowy prowadzi oddział na odpowiednim poziomie, szybko przychodzą klienci z polecenia i większość naszych oddziałów potrafi przekroczyć liczbę 100 klientów w czasie 12-18 miesięcy – dodaje Daniel Gawryczuk. – Dzisiaj klient jest bardzo wymagający, np. potrzebuje księgowej, która mówi w języku angielskim lub rosyjskim. Zgłasza się do nas też bardzo dużo osób z zagranicy, które chcą otwierać w Polsce firmy. Jesteśmy do tego przygotowani, gdyż możemy od razu założyć działalność lub spółkę, zaproponować księgowość oraz adres wirtualnego biura, a w późniejszym czasie również finansowanie.

 

WIZYTÓWKA TAX SAFE

Sieć biur rachunkowych.

  • 12 oddziałów
  • inwestycja 6 tys. zł
  • miasta od 20 tys. mieszkańców

Daniel Gawryczuk, dyrektor zarządzający Tax Safe: / "Największe oddziały franczyzowe mają już od 5 do 8 księgowych".

POPULARNE NA FORUM

Czy ktoś korzystał z Scorector?

Słyszałam wiele opinii o Scorector, że serwis jest odpowiednikiem BIK. Można tam bezpłatnie sprawdzić scoring kredytowy, przejrzeć swój profil finansowy i uzyskać...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2024
Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019