Ambitne plany / W przyszłym roku Dr Kluczyk chce pozyskać co najmniej kilkanaście kolejnych lokali.
Poniedziałek
20.12.2021
Dr Kluczyk to nowy koncept franczyzowy Multi Ice Group. Ile trzeba zainwestować na start i na jakie dochody można liczyć?
 

Firma Multi Ice Group, właściciel sieci „u Lodziarzy” i Lody Bonano, uruchomiła kolejny koncept. To Dr Kluczyk, punkt dorabiania i kodowania kluczy.

– Z naszych analiz wynikało, że istnieje luka, jeśli chodzi o tego typu usługowe, rzemieślnicze franczyzy. Dodatkowo dorabianie kluczy to biznes wysokomarżowy, który nie wymaga dużych nakładów pracy i inwestycji, a pozwala się cieszyć sporymi zyskami – mówi Radosław Charubin, właściciel Multi Ice Group.

Szybki zysk

Franczyzodawca minimalne miesięczne zarobki partnerów szacuje na 10 tys. zł.

– Zakładamy, że zwrot z inwestycji nastąpi już po kilku miesiącach działalności. Wysoka marża na tego typu usługi pozwala na generowanie szybkich zysków w naprawdę niedługim czasie – zapewnia Radosław Charubin.

Minimalny wkład własny na pokrycie inwestycji to 25 tys. zł. Franczyzodawca może jednak pomóc szukać źródeł finansowania w postaci wniosków unijnych czy rządowych oraz leasingu na preferencyjnych warunkach.

Firma nie pobiera żadnej opłaty licencyjnej. Franczyzobiorca jest zobowiązany do uiszczania comiesięcznej opłaty rzędu 5 proc. od obrotu. Natomiast opłata franczyzowa 500 zł miesięcznie pojawia się w drugim roku współpracy.

– Dzięki temu właściciel ma czas, żeby rozwinąć skrzydła i zbudować bazę klientów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów – mówi Radosław Charubin.

Aby zostać franczyzobiorcą Dr Kluczyk, nie trzeba posiadać doświadczenia w prowadzeniu firmy.

– Wszystkiego nauczymy naszych partnerów od podstaw. Wystarczy więc zaangażowanie i chęć do pracy z ludźmi – zapewnia Radosław Charubin.

Gotowy biznes

Ponadto franczyzodawca zapewnia partnerom gotowy lokal w formie estetycznej przyczepy, wszystkie niezbędne urządzenia, oprogramowanie i sprzęty potrzebne do działalności.

– Nasi partnerzy nie muszą zajmować się adaptacją lokalu, zakupem sprzętu czy doborem odpowiedniej lokalizacji. Otrzymują w pakiecie mobilną przyczepę gotową do zarabiania, dodatkowo mogą skorzystać z wybranych przez nas lokalizacji, sprawdzonych pod kątem atrakcyjności – zapewnia Radosław Charubin.

Multi Ice Group współpracuje z wieloma sieciami galerii handlowych, dyskontów czy deweloperami w całej Polsce, dzięki czemu dysponuje obszerną bazą lokalizacji dostępnych praktycznie od ręki. Franczyzobiorcy mogą także otworzyć punkt w wybranym przez siebie miejscu.

Ponadto  franczyzodawca może pomóc zbudować bazę klientów. Partnerzy przechodzą też szkolenie, po którym są w pełni gotowi do profesjonalnego wykonywania tego fachu. Każdy jest ponadto objęty wsparciem indywidualnego opiekuna.

– To koncept dla osób, które szukają pomysłu na szybki biznes, z niskim wkładem własnym – podsumowuje Radosław Charubin.

Designerski punkt

Obecnie Dr Kluczyk ma jeden punkt własny oraz trzy franczyzowe.

– Koncept jest młody, ale oparty na naszym 18-letnim doświadczeniu w kreowaniu i budowaniu marek franczyzowych – mówi Radosław Charubin.

W sumie pod skrzydłami Multi Ice Group działa ponad 300 lokali o różnym profilu działalności  w całej Polsce. W przyszłym roku firma ma w planach pozyskanie co najmniej kilkunastu kolejnych lokali dla konceptu Dr Kluczyk. Według franczyzodawcy punkt Dr Kluczyk sprawdzi się zarówno w małych, średnich, jak i dużych miastach. Preferowane lokalizacje to duże osiedla, okolice centrów handlowych czy sklepów.

Multi Ice Group dzięki Dr Kluczykowi chce też odczarować punkty dorabiania kluczy, które do tej pory kojarzyły się z małymi, nieatrakcyjnymi lokalami w załukach osiedli.

– Pokazujemy, że można to zrobić zupełnie inaczej. W designerskiej, mobilnej przyczepie, która przyciąga oko, zapada w pamięć i umożliwia świadczenie usług na najwyższym poziomie – tłumaczy Radosław Charubin.

WIZYTÓWKA SIECI DR KLUCZYK

Sieć punktów dorabiania i kodowania kluczy.

  • liczba placówek – 1 własna, 3 franczyzowe
  • kwota inwestycji – min. 25 tys. zł
  • opłaty – 5 proc. od obrotu miesięcznie, 500 zł miesięcznie od drugiego roku działalności

Radosław Charubin, właściciel Multi Ice Group. / "Dorabianie kluczy to biznes wysokomarżowy, który nie wymaga dużych nakładów pracy i inwestycji, a pozwala się cieszyć sporymi zyskami".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021