Tysiące klientów / W Europie ERA zrealizowała już ponad 18 tys. projektów oszczędnościowych.
Poniedziałek
28.02.2022
– Idealni kandydaci na naszych franczyzobiorców, to osoby z 10-letnim doświadczeniem na stanowisku menedżerów wyższego szczebla – mówi Michał Brzemiński z ERA.
 

Czym zajmuje się Expense Reduction Analysts?

Pomagamy przedsiębiorcom w optymalizacji kosztów. Wiele z nich ma rozbudowane bazy kosztowe i nie wie, że można je zweryfikować w celu ich optymalizacji albo zwykłego potwierdzenia, że mają wystarczająco uproszczoną bazę kosztową. My mamy wiedzę, wartościowe ekspertyzy rynkowe, sieć ponad 750 partnerów franczyzowych oraz metodologię, dzięki której realnie oszczędzamy koszty operacyjne w firmie klienta. W Europie jako firma zrealizowaliśmy już ponad 18 tys. projektów oszczędnościowych, a w samej Polsce przeprowadzamy już ponad tysięczny projekt dla naszych klientów. Co istotne, nasi klienci płacą za usługę na zasadzie success fee, czyli tylko wtedy, gdy osiągnięte zostaną efekty.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?

Szukamy osób, które chcą zmienić coś w swojej karierze i wykorzystać wiedzę jaką posiadają, aby realnie pomóc swoim klientom. Idealni kandydaci to osoby z 10-letnim doświadczeniem na stanowisku menedżerów wyższego szczebla. Świetnie sprawdza się więc w naszej franczyzie byli pracownicy wysokiego szczebla korporacji. Posiadają oni umiejętności miękkie, rozumieją potrzeby swojego klienta, analizują dane całego biznesu, a nie tylko jego wycinek. Mają również umiejętności strategicznego myślenia, są przygotowani strukturalnie w zakresie analizy danych, mają doświadczanie w rozmowach z klientem. Doświadczenie w pracy w korporacji sprawia, że bardzo dobrze rozumieją naszą metodologię, wiedzą dlaczego raportujemy kroki milowe oraz mają specyficzną wiedzę o konkretnym wycinku działalności operacyjnej w korporacji, co dla nas jest bardzo istotne. Cenną z naszego punktu widzenia umiejętnością jest też zarządzanie kosztami w całej strukturze, empatia we współpracy z zespołami i doświadczenie w pracy z firmami konsultingowymi. Jednakże sam proces przyjęcia do grona partnerów Expense Reduction Analysts trwa długo i rozpoczyna go weryfikacja potencjalnego kandydata. Chcemy bowiem mieć pewność, że osoba, która do nas dołączy wniesie odpowiednią wartość do naszej firmy oraz do lokalnego zespołu. Skrupulatnie przygotowujemy też partnerów do przyszłych obowiązków, odpowiednio ich szkoląc i zapewniając pomoc w pozyskiwaniu klientów na starcie.

Na czym polegają obowiązki franczyzobiorców?

Zadaniem naszych partnerów franczyzowych jest pozyskiwanie klientów, podpisywanie z nimi umów i przeprowadzanie całego procesu optymalizacji. Nie pracują jednak sami – pomaga im cała sieć. Dla każdego klienta pracuje odpowiednio dobrany zespół ekspertów z konkretnych dziedzin, zgodnie z metodologia ERA. Tacy specjaliści pracują dla nas w ponad 40 krajach na całym świecie.

Ile należy zainwestować, aby wejść we współpracę z ERA?

Koszt licencji franczyzowej ERA wynosi 39,9 tys. euro. Franczyzobiorcy są też zobowiązani do uiszczania 20 proc. miesięcznej opłaty od przychodu oraz 3 proc. opłaty marketingowej. Aktualnie w Polsce mamy 10 franczyzobiorców. W tym roku spodziewamy się podpisania kolejnych pięciu umów franczyzowych.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

 

WIZYTÓWKA EXPENSE REDUSTION ANALYSTS

Firma zajmująca się optymalizacją kosztów dla biznesu.

  • 10 franczyzobiorców
  • koszt licencji 39,9 tys. euro

Michał Brzemiński, dyrektor ds. rozwoju ERA w Europie Środkowo-Wschodniej / "Zadaniem naszych partnerów franczyzowych jest pozyskiwanie klientów, podpisywanie z nimi umów i przeprowadzanie całego procesu optymalizacji".

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019