Szybki zysk / Planowany zwrot z inwestycji w salon Mistrzowie Tattoo następuje od 3 do 5 miesięcy od otwarcia. Przy pełnej gamie usług i po odjęciu kosztów można liczyć na zyski średnio rzędu 20-30 tys. zł miesięcznie.
Czwartek
10.03.2022
– W ostatnich latach rynek tatuaży w Polsce ewoluował. Dzisiaj tatuaże to małe dzieła sztuki, na które jest moda – mówi Seweryn Sarna, menedżer firmy Mistrzowie Tattoo.
 

Jak wygląda rynek salonów tatuażu w Polsce?

W dzisiejszych czasach tatuaż to niemal dzieło sztuki. Coraz więcej ludzi traktuje go jako ekskluzywną biżuterię na swoim ciele. W ciągu ostatnich kilku lat rynek tatuaży ewaluował. Powstało wiele bardzo dobrych salonów i pojawia się coraz więcej utalentowanych artystów, którzy chcą pracować w tym biznesie, ponieważ jest to ich pasja. Tatuują się ludzie w różnym wieku, nie tylko młodzi. Są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Tatuaże są także coraz szerzej widziane u światowych gwiazd kina, muzyki czy celebrytów. Stały się one modą XXI wieku.

Dlaczego zdecydowaliście się na rozwój we franczyzie?

Zdecydowaliśmy się wejść w ten model współpracy, ponieważ na rynku w Polsce brakuje takiej sieci, a jest ona potrzebna. W naszym kraju przeważającą część stanowią bowiem lokalnie działające pojedyncze studia lub sieci liczące nie więcej niż kilka studio. Jesteśmy pierwszym i jedynym franczyzodawcą w branży tautaży w Polsce. Franczyzę oferujemy od sierpnia 2021 roku. Chcemy dzielić się z ludźmi swoją pasją, wymieniać poglądami, doświadczeniem. Mamy też ambicje stać się potężną grupą zrzeszającą najlepszych tatuażystów w kraju. Wspólne konwenty, guest spoty, wspólne uczenie i pogłębianie sztuki tatuażu to nasz cel. Chcemy zbudować silną i rozpoznawalną markę, bezpieczną i ekskluzywną. Klienci często mają problem z wyborem odpowiedniego studia z obawy czy akurat tutaj tatuaż jakość jest na wysokim poziomie. Naszym celem jest zagwarantowanie klientowi, że udając się do salonu studia Mistrzowie Tattoo, usługa będzie wykonana na 100 proc. zgodnie z jego oczekiwaniami.

Jak na rynek tatuaży wpłynęła pandemia?

Biznes tattoo jest odporny na pandemie. Ten, kto zawsze marzył o tatuażu, to po prostu go zrobi. W czasie lockdownu nie nudziliśmy się. Robiliśmy dużo projektów, a tatuażyści wykorzystali ten wolny czas także do odpoczynku. Natomiast po lockdownie w studio było prawdziwe trzęsienie ziemi. Mieliśmy więcej chętnych niż wolnych terminów.

Czym należy się kierować, wybierając lokalizację pod salon tatuażu?

Tutaj mamy duże pole manewru. Wybierając lokal na obrzeżach miasta, na jakimś osiedlu, oszczędzamy na czynszu i naprawdę mamy szeroki wybór. Nie polecamy centrów miast. Po pierwsze czynsz jest tam wysoki, a dojazd i parkowanie utrudnione. Ważne jest dla nas, żeby obok był parking, najlepiej bezpłatny i dobra komunikacja. Lokal powinien znajdować się na parterze budynku i posiadać miejsce do zawieszenia reklamy.

Jakie są warunki współpracy z waszą siecią i kiedy można liczyć na zwrot z inwestycji?

Plan finansowy dla studio Mistrzowie Tattoo przewiduje nakłady inwestycyjne w zależności od wybranego modelu. Do wyboru mamy Studio Tattoo wyposażone w trzy stanowiska dla tatuażystów lub Studio Tattoo z dodatkowymi usługami jak piercing, makijaż permanentny oraz laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego. Przy czym Studio Tattoo to nakłady rzędu 75 tys. zł netto, a dodatkowe usługi 60 tys. zł netto.

Planowany zwrot z inwestycji  następuje po 3-5 miesiącach od otwarcia. Przy pełnej gamie usług i po odjęciu kosztów możemy liczyć na zyski średnio rzędu 20-30 tys. zł miesięcznie.

Jakie macie plany rozwoju sieci? Kiedy powstaną kolejne salony?

Z racji tego , że jesteśmy jedynym i pierwszym franczyzodawcą usług tatuażu liczymy na spory odzew i wiele zapytań. Na pewno w Gdyni, jeszcze w tym roku powstanie nasza trzecia jednostka własna. Także od 3 grudnia działa prężnie nasza jednostka franczyzowa w Poznaniu i osiąga coraz lepsze wyniki. Mieliśmy już także dopięty temat na Wrocław, ale nasi partnerzy w ostatniej chwili musieli się wycofać z powodu kłopotów finansowych ich obecnej firmy.

Nie nastawiamy się na hurtowe budowanie sieci. Zależy nam na jakości naszych franczyzobiorców. Chcemy otwierać dobre studia z ludźmi, którzy są do tego odpowiedni i dobrze poprowadzą ten biznes, a dodatkowo stanie się on dla nich pasją. Należy dodać jeszcze, że Mistrzowie Tattoo to koncept przystępny dla każdego. Nie jest wymagane doświadczenie w branży. Nie trzeba być także artystą. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych inwestorów nie mających wiedzy o tatuażu, jak i osób prowadzących już studia lub planujących je otworzyć.

 

WIZYTÓWKA MISTRZOWIE TATTOO

Sieć salonów tatuaży.

  • koszt inwestycji: 60-75 tys. zł
  • liczba salonów: 3
  • czas zwrotu z inwestycji: 3-5 miesięcy

Seweryn Sarna, menedżer firmy Mistrzowie Tattoo / "Zdecydowaliśmy się wejść we franczyzę, ponieważ na rynku w Polsce jest brak takiej sieci, a jest ona potrzebna".

POPULARNE NA FORUM

Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021