Radosław Wanat, doradca techniczny Auto Gamma / "Naszych franczyzobiorców wspieramy nie tylko szkoleniami, ale również dbamy o nich w trakcie prowadzenia biznesu."
Poniedziałek
25.07.2022
– Popyt na usługi warsztatowe nie maleje. W Polsce jest mnóstwo samochodów, które wymagają regularnego serwisu – mówi Radosław Wanat, doradca techniczny Auto Gamma.
 

Czym się zajmuje Auto Gamma?

Auto Gamma powstała, żeby wypełnić lukę na rynku warsztatów samochodowych. Wcześniej kierowcy zmuszani byli do wymiany lamp na bardzo drogie oryginalne reflektory lub kiepskiej jakości tanie zamienniki. Naszym celem na starcie było wskrzeszenie starych reflektorów poprzez renowację oraz ponowne napylanie aluminium na wypalone odblaski. Z czasem poszerzaliśmy zakres usług związanych z lampami, wprowadzając ich modyfikacje na reflektory wykorzystujące technologie LED.

Jak dzisiaj sobie radzi na rynku Auto Gamma?

Odczuwamy pewne utrudnienia związane z importem odkąd wybuchła wojna na Ukrainie. Jesteśmy  bezpośrednim importerem części i elementów związanych z oświetleniem samochodowym. Z pewnością w obecnym czasie napotykamy dość duże utrudnienia z tym związane, z którymi musieliśmy się zmierzyć.

W pierwszym tygodniu wojny odczuliśmy też spadek zainteresowania naszymi usługami. Nasza usługa nie była dobrem nadrzędnym. Natomiast nie stanęliśmy w miejscu i znów powrócił wzmożony ruch i zainteresowanie. To zupełnie inna sytuacja niż w czasie pandemii, kiedy zainteresowanie naszymi usługami było bardzo duże. Dla nas ten okres nie był trudny. Kierowcy częściej, ze względów bezpieczeństwa poruszali się samochodami.

Czy sytuacja gospodarcza daje Wam się we znaki?

Z pewnością ważnym aspektem jest oszczędność konsumenta. Lepiej naprawić reflektor, niż go w całości wymieniać. Koszt całego reflektora to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dzisiaj, kiedy rosną ceny praktycznie wszystkiego, my też zostaliśmy zmuszeni do podwyżek. Pomimo tego wciąż nasze usługi pozostają ekonomiczne.

Czy to dobry czas na otwieranie franczyzy w branży usług warsztatowych dla aut?

Zdecydowanie tak. Popyt na usługi warsztatowe nie maleje. W Polsce jest zarejestrowanych ponad 30 mln samochodów i z roku na rok ich przybywa. W dużej mierze są to samochody, które wymagają regularnego serwisu. Dodatkowo nasze usługi renowacji reflektorów zwiększają wartość samochodu. Jest to interesujące dla tych, którzy myślą o odsprzedaży pojazdu.

Wiele osób decyduje się też na zakup samochodów angielskich, bądź z USA. U nas tacy klienci mogą zrobić, z racji panujących przepisów, pełną adaptację oświetlenia na warunki europejskie.

Ponadto franczyza daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza ryzyko biznesowe. My przekazujemy sprawdzony koncept, pomagamy w trakcie prowadzenia działalności. Naszych franczyzobiorców wspieramy nie tylko szkoleniami, ale również dbamy o nich w trakcie prowadzenia biznesu, pomagamy rozwiązywać wszelkie ewentualne problemy. Jesteśmy zainteresowani tym, aby franczyzobiorca jak najwięcej zarabiał, gdyż w tej sytuacji i my czerpiemy korzyść, stąd też stałe wsparcie z naszej strony.

Jakie Państwo mają plany na ten rok?

Chcemy zwiększyć swoje możliwości korzystania z naszych usług poprzez tworzenie placówek na terenie Polski, ale rozpoczynamy również współpracę franczyzową na terenie  Europy. Na pierwszy ogień idzie Hiszpania oraz Niemcy. Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i być dostępnym w zasięgu ręki na kolejnych obszarach Europy.

Wdrażamy również nowe technologie – drukarki 3 D -personalizowane projekty , produkcja elementów, które np. nie są już produkowane, bądź trudno dostępne, możliwość tworzenia części dużo bardziej odpornych na mechaniczne uszkodzenia albo lżejsze.

Jakie są warunki współpracy franczyzowej?

Plan finansowy dla salonu Auto Gamma przewiduje nakłady inwestycyjne w kwocie ok 120 tys. zł netto, razem ze wstępną opłatą licencyjną. Na zwrot z inwestycji można liczyć właściwie już w pierwszym półroczu. Bieżąca opłata licencyjna wynosi 8,5 proc. od wartości obrotu netto osiąganego w salonie franczyzobiorcy. Jest jeszcze opłata marketingowa rzędu 2 proc. wartości obrotów netto.

Franczyzobiorca zarabia przede wszystkim na regeneracji lamp, naprawach szyb oraz usuwaniu wgnieceń metodą PDR. Dodatkowo może zarabiać na częściach, które kupuje u franczyzodawcy w atrakcyjnych cenach. Przychód netto wynosi pomiędzy 50 a 100 tys. zł w zależności od lokalizacji.

Obecnie poza własną placówką w Krakowie mamy także placówkę franczyzową w Warszawie.

WIZYTÓWKA MARKI AUTO GAMMA

  • jedna placówka własna i jedna franczyzowa
  • kwota inwestycji – 120 tys.
  • przychód netto – 50-100 tys.

Szybki zwrot / Na zwrot z inwestycji w Auto Gamma można liczyć właściwie już w pierwszym półroczu.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021