Taniec w sezonie / Lejdis Studio to biznes sezonowy. Kiedy studenci wyjeżdżają z miasta na wakacje, przychód jest znacznie mniejszy. Trzeba czekać do października.
Piątek
18.11.2022
Elżbieta Zalewska miała dość pracy w korporacji i przeszła na swoje. Jak sobie radzi w Lejdis Studio?
 

Długoletnia praca w strukturach dużych firm potrafi zmęczyć. Osób, które działają w trybikach takiej maszyny i nagle chcą rzucić wszystko, żeby realizować swoje pasje, jest coraz więcej. Jedną z nich jest Elżbieta Zalewska. Biznes pod szyldem Lejdis Studio prowadzi od 2014 roku.

Zmęczenie zawodowe

Wcześniej była pracownikiem największej firmy ubezpieczeniowej w Polsce.

– Wypaliłam się. Doszłam do wniosku, że jestem bardzo zmęczona pracą w korporacji. Zawsze chciałam zresztą otworzyć własny biznes. Myślałam, że jak zajdę w ciążę i będę miała więcej czasu, to coś wymyślę. Ale urodziłam trójkę dzieci i nic nie wymyśliłam. Potem gorsza sytuacja w pracy spowodowała, że zaczęłam usilniej się nad tym zastanawiać. Ponadto należałam do firmowej drużyny sportowej. Tam udzielaliśmy się w kilku sekcjach narciarskich. Przygotowywałam się do maratonu. Zauważyłam, że wiele osób korzysta z różnych usług sportowych. Pomyślałam, że warto pójść w tym kierunku – opowiada Elżbieta Zalewska.

Co prawda nie bardzo wiedziała, jaką dyscyplinę wybrać i nigdy nie ćwiczyła pole dance, ale w pewnym momencie wpadła jej w oko strona Lejdis Studio. Pomyślała, że to ciekawy pomysł na biznes. Do tego wolała otworzyć firmę we franczyzie, ponieważ nie miała doświadczenia w biznesie.

– Chciałam, żeby mnie ktoś poprowadził za rękę – wspomina Elżbieta Zalewska.

Otworzyła działalność, wykończyła lokal. Z Lejdis Studio współpracuje już ósmy rok, a jej umowa kończy się za dwa lata. Nie zdecydowała jeszcze, czy będzie ją kontynuować.

– Mniej więcej co siedem lat odczuwam zmęczenie zawodowe i już wiem, że chcę robić coś innego. Podoba mi się jednak biznes, który prowadzę, niezależność i praca u siebie, choć ma to swoje dobre i złe strony – mówi Elżbieta Zalewska.

Biznesowy rollercoaster

Jej zdaniem prowadzenie własnej działalności w porównaniu z pracą w korporacji, to prawdziwy rollercoaster.

– W korporacji zawsze wiedziałam, kiedy dostaną pensję i w jakiej wysokości. Wiedziałam też, od czego jest uzależniona moja premia. Ponadto mogłam sobie zaplanować urlop. W biznesie nie ma takiej stabilności. Na jego powodzenie wpływa wiele czynników – tłumaczy Elżbieta Zalewska.

Przyznaje, że pandemia spowodowała, że ludzie przestali przychodzić na zajęcia Lejdis Studio. Kluby fitness były zamknięte. Szczęśliwie w przypadku jej działalności w PKD są pozaszkolne formy edukacji, więc mogła prowadzić działalność. Trzeba było jednak zatrudnić prawnika, który przygotował odpowiednią dokumentację na wypadek kontroli sanepidu i policji. Do tego wszyscy nagle zaczęli odsuwać się od siebie na 1,5 metra, więc z 18 osób, które wcześniej brały udział w zajęciach, zrobiło się osiem, a koszt instruktora pozostał bez zmian.

– Zmagaliśmy się także z kontrolami i koniecznością wydawania pieniędzy na środki chemiczne. Ponadto dwóch moich instruktorów otworzyło konkurencyjny biznes, zabierając przy okazji kolejnych instruktorów i kursantów. Podczas tych ośmiu lat działalności musiałam trzy razy odbudowywać szkołę – opowiada Elżbieta Zalewska.

Do tego Lejdis Studio to biznes sezonowy. Kiedy studenci wyjeżdżają z miasta na wakacje, przychód jest znacznie mniejszy. Trzeba czekać do października. Potem jest przerwa na sesję.

– Pod względem finansowym jest to więc bardzo niestabilna praca. Czasem można sporo zyskać, a czasem trzeba do tego interesu dołożyć. Ponadto nie jest to samograj. Trzeba kombinować z kampaniami reklamowymi, ze sposobami docierania do klientów. To nie jest tak, że można nie robić prawie nic, a pieniądze same wpadają – mówi Elżbieta Zalewska.

WIZYTÓWKA LEJDIS STUDIO

  • liczba placówek: 2 własne i 3 franczyzowe
  • miesięczne opłaty: 1 tys. zł
  • kwota inwestycji: od 40 tys. zł
  • zwrot z inwestycji: 6-8 miesięcy

Elżbieta Zalewska, franczyzobiorczyni Lejdis Studio / "W korporacji zawsze wiedziałam, kiedy dostaną pensję i w jakiej wysokości. W biznesie nie ma takiej stabilności".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021