Michał Radosny, specjalista ds. relacji partnerskich w Unicoin.fi. / "W Unicoin.fi partner nie ma styczności z walutami wirtualnymi, więc zmiany kursowe nie wpływają na jego zarobek".
Wtorek
27.12.2022
– Nie planowaliśmy rozwoju w Polsce. Zachęciły nas do tego opinie polskich klientów – mówi Michał Radosny, specjalista ds. relacji partnerskich w Unicoin.fi.
 

Jak działa punkt wymiany walut wirtualnych Unicoin.fi?

Punkt wymiany walut wirtualnych Unicoin.fi jest stosunkowo prosty, jeśli patrzymy na niego z perspektywy naszych partnerów lub klientów korzystających z naszych usług. Punkty skupiają się na przyjmowaniu, wydawaniu i sprzedaży waluty wirtualnej. Za tym wydawać się prostym procesem stoi system informatyczny, który nadzoruje proces wymiany – począwszy od zapewnienia właściwych kursów przez weryfikację wszelkich parametrów transakcji, po prosty w obsłudze terminal o wielkości typowego terminala płatniczego. Wymienione elementy są zaprojektowane tak, żeby odpowiedzialność partnera dotycząca realizacji transakcji była jak najmniejsza. Dzięki temu nasze rozwiązanie jest przeznaczone także dla tych osób, które nie mają doświadczenia z rynkiem walut wirtualnych.

Jak wygląda rynek kryptowalut w kontekście ostatnich spadków – czy wciąż można na nich zarobić?

W Unicoin.fi partner nie ma styczności z walutami wirtualnymi, więc zmiany kursowe nie wpływają na jego zarobek. W oferowanym modelu współpracy to operator ponosi ryzyko kursowe związane z gwałtownymi zmianami cen walut wirtualnych. Innymi słowy, zarobek naszych partnerów zależny jest od określonej za pomocą udostępnionego przez Unicoin.fi terminala, a kursy walut nie mają na nie wpływu. To duża zaleta i przewaga naszego rozwiązania, w odniesieniu do niektórych innych dostępnych na rynku usług. 

Od kiedy oferujecie możliwość współpracy w ramach franczyzy i jakie jest zainteresowanie?

Polski rynek jest dla nas nowy. Nie planowaliśmy na nim ekspansji. Chcieliśmy rozwijać się w krajach Europy Zachodniej. Jednak po uruchomieniu punktów na terenie Irlandii okazało się, że wielu polskich klientów też doceniło tę usługę. Dlatego zdecydowaliśmy o zaoferowaniu usług w modelu franczyzowym także w Polsce.

Rynek walut wirtualnych osobom niezaznajomionym z tematem kojarzy się pejoratywnie, jednakże wynika to z niewiedzy czy strachu – można to porównać do pierwszych osądów dotyczących samolotów czy skrzyni automatycznych w samochodach, które w miarę poznawania pokazały też swoje niewątpliwe plusy. Wspomniane skojarzenia, często powodują ogólne zniechęcenie, brak zainteresowania i odrzucenie koncepcji kryptowalut. Widzimy jednak nadzieję, choćby dzięki komentarzom partnerów, zarówno tych nowych, jak i oferujących wcześniej tożsame z Unicoin.fi usługi, którzy przyznają jednoznacznie: jakie to proste i bezproblemowe.

Ile placówek własnych i franczyzowych działa już w sieci?

Obecnie punktów mamy w Polsce niewiele. Nawiązaliśmy jednak współpracę z jedną z sieci usługowych. Wymiana walut będzie uzupełnieniem jej oferty. Dzięki tej współpracy liczba punktów Unicoin.fi może wzrosnąć niedługo do mniej więcej 70.  

Jakie są warunki nawiązania współpracy franczyzowej?

Nie mamy sztywnych warunków. Staramy się je dopasowywać do potrzeb partnera. Obiektywnie analizując rynek uważamy nasz model współpracy za najkorzystniejszy. Mamy jedynie zalecenia dla naszych partnerów dotyczących współpracy: pewien depozyt na realizację transakcji kupna walut wirtualnych, dostęp do gotówki w lokalu partnera, a także zapewnienie warunków umożliwiających przyjmowanie gotówki i jej przechowywanie.

Jakie macie plany na najbliższy rok?

Rozwój usługi brzmi banalnie, choć jest głównym naszym celem poza planami udostępnienia czegoś ekstra. Na razie jednak pozostawmy trochę niepewności, gdyż chcemy, aby to nasi partnerzy jako pierwsi mieli możliwość skorzystania z szykowanej niespodzianki.

Rozmawiała Dominika Pronarska

WIZYTÓWKA PUNKTÓW WYMIANY WALUT WIRTUALNYCH

  • 1 punkt własny, 2 franczyzowe
  • 1,2 tys. zł kaucji
  • min. 1 tys. euro depozytu

Prosta obsługa / Punkty wymiany walut wirtualnych Unicoin.fi skupiają się na przyjmowaniu, wydawaniu i sprzedaży waluty wirtualnej.

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021