Oszczędny produkt, dobry zysk

Oszczędny dom / Izodom jest producentem materiałów budowlanych pozwalających budować domy energooszczędne i pasywne.
Wtorek
24.01.2023
Izodom 2000 chętnie nawiąże współpracę z firmami z branży budowlanej i okołobudowlanej. Proponuje im zarobek na energooszczędnym budownictwie.
 

W Polsce budownictwo energooszczędne i pasywne to nadal nisza. Spośród wydanych pozwoleń budowlanych tylko ok. 4 proc. stanowią te dla budynków energooszczędnych i pasywnych.

– Niemniej jednak, w związku ze zwiększającą się świadomością, wynikającą przede wszystkim z aktualnej sytuacji gospodarczej, rekordową inflacją, wciąż wzrastającymi kosztami życia, w tym ekstremalnie wzrastającymi cenami energii, czy problemami z dostępnością węgla i gazu, klienci zaczynają poszukiwać alternatywnych sposobów budowy – zauważa Michał Leżański, dyrektor ds. klientów strategicznych Izodom.

Sieć firm

Izodom jest producentem materiałów budowlanych pozwalających budować domy energooszczędne i pasywne (ze zminimalizowanym zapotrzebowaniem na energię). Technologia jest skierowana nie tylko do klienta indywidualnego. W systemie IZODOM budowane są też bloki mieszkalne, hale, budynki użyteczności publicznej, a nawet baseny.

Ofertę współpracy franczyzowej Izodom kieruje przede wszystkim do firm budowlanych lub okołobudowlanych (np. z branży instalacji, okien, dachów etc.), zainteresowanych wyskalowaniem swojego biznesu. Podstawowym zajęciem franczyzobiorcy będzie po prostu budowanie domów dla klientów.

– Naszym celem jest zbudowanie sieci firm budowlanych, które działając pod brandem Izodom zapewnią realizację budów na lokalnym rynku i będą w stanie kompleksowo obsłużyć klientów – wyjaśnia Michał Leżański. – Oferta franczyzobiorców działających lokalnie ma być jednocześnie najatrakcyjniejsza dla klienta, co wynika z preferencyjnych warunków handlowych na zakup materiałów Izodom. Firmy działające w programie franczyzowym będą wokół siebie budowały własną sieć powiązanych wykonawców, biur architektonicznych, konstruktorów, doradców finansowych, agencji nieruchomości, dzięki czemu będą w stanie zapewnić kompleksową obsługę klienta.

Wsparcie dla franczyzobiorców

Marka chce, aby docelowo sieć jej franczyzobiorców pokrywała się ze starym podziałem Polski na województwa. W niektórych regionach zapewne będzie nawet więcej niż jeden partner.

Opłata rejestracyjna przy przystępowaniu do franczyzy wynosi 30 tys zł.

– I jest to minimalna kwota, pokrywająca jedynie część kosztów związanych z organizacją całego procesu wdrożenia franczyzobiorcy oraz jego pełnego przeszkolenia – informuje Michał Leżański. – W ramach wdrożenia przeprowadzamy m.in. warsztaty strategiczne, których efektem jest indywidualny biznesplan – mapa realizacji określonych projektów wraz ze wspólnie opracowanym budżetem kosztowym oraz przychodowym. Dla każdego franczyzobiorcy tworzymy landing page, który jest podpięty pod naszą główną stronę i kierujemy tam ruch z kampanii online. Na landingu znajduje się formularz kontaktowy i klienci, którzy zostawią tam swoje dane, kierowani są bezpośrednio na skrzynkę mailową franczyzobiorcy. Franczyzobiorca zostaje kompleksowo przeszkolony (m.in. z technologii Izodom, kosztorysowania, technik sprzedażowych, organizacji pracy, pracy na CRM, poprawy kompetencji menedżerskich itd.), otrzymuje dostęp do narzędzi wspomagających zarządzanie, do bazy klientów Izodom 2000 Polska z danego rynku, zostaje kompleksowo przygotowany do wyskalowania swojego biznesu oraz otrzymuje nasze pełne wsparcie na każdym etapie.

Wyznaczone cele

Wysokość inwestycji zależy przede wszystkim od tego, na jakim etapie rozwoju jest konkretna firma budowlana.

– Może być tak, że jedynymi wydatkami są opłaty wskazane wyżej, które zwrócą się już w pierwszych miesiącach wspólnej pracy. Natomiast jeśli firma dopiero zaczęła przygodę z branżą budowlaną i nie ma jeszcze kompletu sprzętu i samochodu dostawczego, wówczas w pierwszym półroczu współpracy trzeba liczyć się z inwestycją na poziomie około 100 tys. zł. Co zacznie się zwracać już kolejnym półroczu – podkreśla Michał Leżański.

Franczyzodawca informuje, że minimalny cel, jaki powinny osiągnąć oddziały franczyzowe to zbudowanie firmy z zapleczem biurowym i kilkoma ekipami wykonawczymi – aby w skali roku móc wygenerować przychód na poziomie 6 mln zł, przy zachowaniu rentowności na poziomie 10 proc.

– Jeśli zaczynamy współpracę z firmą, która dzisiaj ma jedną ekipę, to realizacja tego celu minimum zajmie nam do 3 lat. Oczywiście wszystko zależy od franczyzobiorcy. Od tego czy będzie realizował założone cele w określonych terminach, świadomie zarządzał kosztami – podkreśla Michał Leżański.

 

WIZYTÓWKA IZODOM 2000

Firma zajmująca się budownictwem energooszczędnym i pasywnym.

  • opłata rejestracyjna 30 tys.
  • docelowy minimalny przychód w skali roku 6 mln

Michał Leżański, dyrektor ds. klientów strategicznych Izodom / "Naszym celem jest zbudowanie sieci firm budowlanych, które działając pod brandem Izodom zapewnią realizację budów na lokalnym rynku".