Otwieramy salon z wyposażeniem łazienek

Wydatki na otwarcie / Koszty inwestycji w salon BLU oscylują w granicach od 150 do 200 tys. zł.
Wtorek
31.01.2023
BLU w tegorocznych planach ma rozwój sieci w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców. Ile trzeba zainwestować w salon z wyposażeniem łazienek?
 

W salonach BLU klienci znajdą pełną ofertę wyposażenia łazienek, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów: płytki ceramiczne, armaturę, ceramikę sanitarną. Mogą też obejrzeć ekspozycje z gotowymi rozwiązaniami oraz uzyskać fachowe doradztwo w zakresie projektowania i wyposażenia łazienki.

Marka ma obecnie 52 salony partnerskie i 12 działających we franczyzie.

– Pierwsza połowa 2022 roku była dla nas bardzo dobra, jeśli chodzi o sprzedaż – ocenia Dariusz Wieczerzak, dyrektor sprzedaży firmy Reflex, właściciela marki BLU. – Niestety, w drugiej połowie roku zanotowaliśmy spadek sprzedaży, który był spowodowany wzrostem cen gazu oraz podwyżkami cen produktów przez producentów. Mimo trudnej sytuacji na rynku, w 2022 roku otworzyliśmy siedem nowych salonów.

Pełne zaangażowanie

W 2023 roku BLU planuje otwierać kolejne salony tylko w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców. Najlepszą lokalizacją dla sklepu będzie sąsiedztwo placówek oferujących również asortyment z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz. Standardowo salony maja wielkość od 350 do 450 m2. Koszty inwestycji oscylują w granicach od 150 do 200 tys. zł.

– Franczyzobiorca nie musi utrzymywać stanów magazynowych, ponieważ mamy własne centrum logistyczne, z którego wysyłamy towar pod wskazany adres klienta – wyjaśnia Dariusz Wieczerzak. – Po stronie franczyzobiorcy jest jedynie zakup towaru na wyposażenie ekspozycji w salonie.

Jednorazowa opłata wstępna wynosi 20 tys. zł, a miesięczna opłata franczyzowa 1 tys. zł. Franczyzobiorca otrzymuje m.in. know-how, projekt salonu, profile w social mediach, program wsparcia motywującego dla handlowców i projektantów, gazetkę promocyjną jako wsparcie sprzedaży, franczyzodawca partycypuje też w kosztach marketingu poniesionego przez licencjobiorcę.

– Od franczyzobiorców wymagamy pełnego zaangażowania w pracę w salonie – podkreśla Dariusz Wieczerzak. – Wówczas przychody salonu osiągają poziom od 200 tys. zł wzwyż.

 

WIZYTÓWKA MARKI BLU

  • 52 salony partnerskie, 12 franczyzowych
  • inwestycja od 150 do 200 tys.
  • opłata miesięczna 1 tys.

Dariusz Wieczerzak, dyrektor sprzedaży firmy Reflex, właściciela marki BLU / "Od franczyzobiorców wymagamy pełnego zaangażowania w pracę w salonie".