Gentlemen Barber Shop rozwija sieć franczyzową

Szybki rozwój / Gentlemen Barber Shop ruszył na początku 2020 roku. Dzisiaj sieć liczy 13 lokali franczyzowych i sześć własnych.
Poniedziałek
17.04.2023
Firma Miłosza Anbatawiego ruszyła w trudnym okresie, na konkurencyjnym rynku, ale świetnie sobie radzi. Jaka jest tajemnica jej sukcesu?
 

Miłosz Anbatawi pracował jako pośrednik w sprzedaży i nigdy nie miał nic wspólnego z barberstwem. Mieszkał w Warszawie i czasem odwiedzał rodzinny Rzeszów. Podczas jednej z takich wizyt spotkał znajomego, z którym pracował w rzeszowskim pubie.

– Był w trakcie kursu barberskiego i zaprosił mnie do siebie na strzyżenie. Zażartowałem, że skoro został barberem, to ja otworzę barber shop. Trzy miesiące później staliśmy w moim lokalu – opowiada Miłosz Anbatawi.

Zanim zdecydował się na taki krok, dokładnie przeanalizował rynek. Doszedł do wniosku, że chociaż barber shopów w Rzeszowie nie brakuje, bo już wtedy działało ich w tym mieście kilkanaście, to nie ma takich, które oferowałyby naprawdę wysoką jakość.

– Postawiłem na dobrze wyposażone wnętrza oraz dobry serwis – mówi Miłosz Anbatawi.

Biznes otworzył w lutym 2020 roku, czyli na samym początku pandemii. Już miesiąc później swój salon musiał zamknąć z powodu lockdownu. Szybko wypracował jednak procedury, dzięki którym jego Gentlemen Barber Shop mógł dalej działać. Klientów przybywało.

– Na początku to miała być mała firma, która zapewni mi dodatkowy przychód. Nie chciałem jej rozwijać. Ale niedługo po otwarciu pierwszego salonu zdecydowałem o kolejnym lokalu, ponieważ było bardzo duże zainteresowanie usługami – wspomina Miłosz Anbatawi.

Nie myślał też o franczyzie, dopóki jeden z klientów nie zaczął o tę kwestie pytać.

– Nie wiedziałem wiele o takim rozwiązaniu, ale zacząłem zgłębiać temat i doszedłem do wniosku, że warto pójść w tym kierunku. Kiedy  ruszył pierwszy salon franczyzowy, szybko zaczęły się otwierać kolejne. Dzisiaj mamy już w sumie 13 punktów franczyzowych w całej Polsce i sześć lokali własnych – mówi Miłosz Anbatawi.

Celem na najbliższy czas jest otwarcie w sumie 50 punktów pod szyldem Gentlemen Barber Shop.

– Ta liczba nie jest przypadkowa. Przeanalizowałem rynek i wytypowałem miasta, w których chcę, żeby Gentlemen Barber Shop koniecznie się pojawił. Ponadto w planach mam ekspansję za granicę, gdzie będę otwierać zarówno salony własne, jak i budować sieć franczyzową – mówi Miłosz Anbatawi.

Jego zdaniem kluczem do sukcesu w branży barberskiej, w której już kiedy ruszał Gentlemen Barber Shop, panowała duża konkurencja, była ciężka praca.

– Pracowałem w innej firmie jednocześnie prowadząc cztery swoje barber shopy. Wszystko, co zarabiałem na barber shopach, inwestowałem dalej w takie lokale i ich reklamy. Tylko dzięki temu  firma mogła się tak rozwinąć. Zakredytowałem się na start, ale potem cały kapitał na rozwój był pozyskiwany z bieżących dochodów – mówi Miłosz Anbatawi.

Franczyzobiorca bez doświadczenia

Franczyzobiorcą Gentlemen Barber Shopu może zostać każdy.

– Nie trzeba mieć doświadczenia ani w barberstwie ani w prowadzeniu biznesu. Wszystkiego nauczymy. Trzeba mieć tylko chęci do działania, ambicję i być nastawionym na sukces – mówi Miłosz Anbatawi.

Kwota inwestycji we współpracę to ok. 100 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 15 tys. zł netto, a w trakcie współpracy franczyzodawca od drugiego miesiąca działalności pobiera 8 proc. obrotu. Zwrotu z inwestycji należy się spodziewać po kilku, najdalej kilkunastu miesiącach.

– Najkrócej trwało to sześć miesięcy, a najdłużej osiemnaście – mówi Miłosz Anbatawi.

Przy tym Gentlemen Barber Shop stawia na współpracę z osobami, które chcą rozwijać swój biznes.

– Nie chcę mieć wielu franczyzobiorców, tylko partnerów, którzy będą ze mną otwierać jak najwięcej salonów. Dla osób, które otwierają kolejne salony przewidziane są pewne ułatwienia – mówi Miłosz Anbatawi.

Zapewnia, że lokal może wystartować w ciągu miesiąca od momentu podpisania umowy. Oprócz odpowiednich szkoleń franczyzodawca zapewnia także opiekę księgową i porady prawne w razie potrzeby. Ponadto ten biznes można prowadzić w sposób półpasywny.

– Niektórzy franczyzobiorcy mają więcej niż jeden lokal i oprócz tego angażują się jeszcze w inne działalności – zapewnia Miłosz Anbatawi.

Dodaje, że najlepiej, kiedy Gentlemen Barber Shop jest otwierany w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania partnera, tak, żeby dojazd do lokalu był wygodny i sprawny.

WIZYTÓWKA GENTLEMEN BARBER SHOP

Sieć salonów fryzjerskich dla mężczyzn.

  • opłata licencyjna: 25 tys. zł
  • kwota inwestycji – 100 tys. zł
  • liczba placówek – 19 franczyzowych i 8 własnych
  • opłaty miesięczne – 8 proc. od obrotu

Miłosz Anbatawi, właściciel marki Gentlemen Barber Shop / "Przeanalizowałem rynek i wytypowałem miasta, w których chcę, żeby Gentlemen Barber Shop koniecznie się pojawił".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018