Dobra lokalizacja dla biura nieruchomości

Sieć rośnie / Investor Nieruchomości od początku roku podpisał cztery umowy franczyzowe.
Środa
17.05.2023
Investor Nieruchomości planuje uruchamiać kolejne biura w miastach zamieszkałych przez co najmniej 20 tys. mieszkańców. Kto może otworzyć placówkę marki?
 

W ostatnim czasie rynek nieruchomości spowolnił. Po pandemii zaczęła szaleć inflacja a w minionym roku na Ukrainie wybuchła wojna. Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe, przez co kredyty stały się trudno dostępne. Obecnie wszystko jednak idzie w kierunku ożywienia rynku.

Potencjał do wzrostów

Wszyscy przywykli już do wysokiej inflacji oraz do tego, że za naszą wschodnią granicą jest konflikt. W dodatku rząd postanowił ułatwić obywatelom dostęp do kredytu i zapowiedział program, dzięki któremu będzie on atrakcyjny. To sprawia, że popyt na nieruchomości znów zaczyna rosnąć, a ceny, które przez rok stały w miejscu, ruszają do góry.

Anna Bralczyk, dyrektor ds. franczyzy w sieci Investor Nieruchomośc, przyznaje, że w ubiegłym roku klienci wstrzymywali swoje decyzje związane z zakupem nieruchomości ze względu na ograniczoną dostępność kredytów hipotecznych, jednocześnie oczekując na spadki cen.

– Jednak od początku tego roku obserwujemy wzmożone zainteresowanie zakupem nieruchomości. Nastąpiła kumulacja popytu wskutek łatwiejszego dostępu do kredytów hipotecznych oraz planowanych programów rządowych, takich jak Bezpieczny Kredyt 2% – mówi Anna Bralczyk.

Jej zdaniem  rynek nieruchomości nadal będzie się rozwijał. Wynika to z dużych potrzeb mieszkaniowych  naszego społeczeństwa.

– W Polsce wciąż brakuje ok. 2 mln mieszkań. W związku z tym, że w ubiegłym roku deweloperzy wstrzymywali się z budową nowych inwestycji uważamy, że ceny mogą jeszcze wzrosnąć, na co z pewnością niebagatelny wpływ będzie mieć także wysoka inflacja – mówi Anna Bralczyk.

Dobry marketing

Sieć Investor Nieruchomości też się rozwija. Od początku roku firma podpisała już cztery umowy franczyzowe.

– Mamy ambitne plany co do zwiększenia liczby oddziałów naszej sieci. Chcemy otwierać kolejne placówki w miastach z liczbą mieszkańców powyżej 20 tys. – zapewnia Anna Bralczyk.

Jej zdaniem sieć doskonale sobie radzi, ponieważ klienci na rynku nieruchomości coraz częściej wybierają znaną ogólnopolską markę, gdyż to gwarantuje wysoką jakość usług oraz bezpieczeństwo transakcji.

– Ponadto sieciowe biura nieruchomości mają przewagę na rynku poprzez dostęp do zaawansowanych narzędzi oraz m.in. niższych kosztów marketingu – mówi Anna Bralczyk.

Dodaje, że jako ogólnopolska sieć biur nieruchomości Investor Nieruchomości ma duży potencjał marketingowy. A dobry marketing przekłada się na coraz większą liczbę ofert i transakcji.

Aby dołączyć do sieci Investor Nieruchomości, trzeba dysponować kwotą rzędu 30 tys. zł netto. Tyle kosztuje wyposażenie biura. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 3,8 tys. zł netto. W jej ramach franczyzobiorcy uczestniczą w szkoleniu wstępnym, obejmującym podstawowe zagadnienia prawne związane z rynkiem nieruchomości oraz w warsztatach technologicznych, dzięki którym uczą się wykorzystywać narzędzia, które udostępnia im franczyzodawca. Poznają też dokumenty i procedury obowiązujące w sieci. Na zwrot z inwestycji można liczyć w pierwszych miesiącach działalności. W trakcie współpracy franczyzobiorcy ponoszą miesięczne opłaty franczyzowe w wysokości 8 proc. liczone od ich przychodu.

WIZYTÓWKA SIECI INVESTOR NIERUCHOMOŚCI

  • Liczba placówek – 68
  • Kwota inwestycji – 30 tys. zł
  • Opłaty – 8 proc. od obrotu

Anna Bralczyk, dyrektor ds. franczyzy w sieci Investor Nieruchomości / "Nastąpiła kumulacja popytu wskutek łatwiejszego dostępu do kredytów hipotecznych oraz planowanych programów rządowych".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018