Fit+ rusza z franczyzą w Polsce

Zyski po roku / Według franczyzodawcy przeciętny klub Fit+ powinien po roku od otwarcia generować zysk na poziomie 20-40 tys. zł miesięcznie.
Poniedziałek
22.05.2023
Sieć bezobsługowych siłowni chce w tym roku otworzyć 10 placówek w naszym kraju. Czy opłaca się wejść w ten biznes?
 

Na polski rynek z ofertą franczyzową wchodzi sieć siłowni Fit+. W Niemczech ma ponad 220 klubów, a teraz rozszerza swoją działalności na wszystkie inne kraje europejskie, w tym oczywiście także na Polskę.

– Wychodzimy też na Emiraty Arabskie oraz Stany Zjednoczone – mówi Marcin Dobrowolski, prezes East Fitness Company, spółki odpowiedzialnej za rozwój sieci Fit+ w Polsce.

Fitness rośnie

Pierwszy lokal pod marką Fit+ został otwarty w kwietniu 2022 roku w Żninie.

– Długo testowaliśmy, które elementy zachodniej franczyzy w Polsce się sprawdzają, a które trzeba zmienić czy poprawić. Dużym wyzwaniem na przykład było wprowadzenie usługi płatności automatycznych. Na Zachodzie działa ona trochę inaczej, a trzeba było wszystko spiąć z naszymi aplikacjami i systemami. Po roku udało nam się wszystko przygotować i doprowadzić do stanu, z którego jesteśmy zadowoleni – opowiada Marcin Dobrowolski.

W kwietniu tego roku firma rozpoczęła sprzedaż franczyz. Po miesiącu ma już podpisaną pierwszą umowę i rozmawia z ośmioma inwestorami z Polski i Niemiec, którzy chcą u nas otworzyć od jednego do nawet dwudziestu klubów.

– Nie możemy zatem narzekać na brak zainteresowania – mówi Marcin Dobrowolski.

W tym roku firma początkowo chciała otworzyć trzy kluby, ale ze względu na spore zainteresowanie planuje otwarcie nawet dziesięciu placówek.

– Nastały dobre czasy dla fitnessu. Wszystkie siłownie są oblegane przez klientów i myślą, jak się rozbudowywać. Inwestorzy to widzą. Tylko w ostatnim czasie Medicover przejął kilkanaście siłowni, podobnie Benefit System. Swego czasu słyszało się też, że PZU się do tego przymierza – mówi Marcin Dobrowolski.

Dochód pasywny

Fit+ to nie są zwykłe siłownie. Lokale są bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane.

– Placówki otwieramy w małych miejscowościach, w których klienci nie mają dużego wyboru miejsc do wykonywania ćwiczeń – tłumaczy Marcin Dobrowolski.

Franczyzobiorcami mogą być osoby, które szukają dodatkowego dochodu.

– To dobry pomysł na biznes dla tych, którzy chcą mieć szybki i łatwy dochód pasywny. Konceptowi Fit+ wystarczy poświęcić kilka godzin w miesiącu i nie trzeba zatrudniać pracowników ani zmagać się z opłatami np. do ZUS – zapewnia Marcin Dobrowolski.

Dodaje, że siłownia na pewno będzie zarabiała, pytanie tylko, ile?

– Zarobki zależą od marketingu oraz miejscowości, w jakiej otworzyło się klub. Średni klub powinien po roku od otwarcia generować zysk na poziomie 20-40 tys. zł miesięcznie. Na pewno zdarzą się kluby, które zarobią 15 tys. zł, ale mamy też w Niemczech taki, który generuje miesięczny zysk na poziomie 1 mln zł – mówi Marcin Dobrowolski.

Koszt franczyzy to 119 tys. euro netto. W tej cenie wliczone są wszelkie opłaty oraz sprzęt do wyposażenia siłowni.

– Wymagamy, żeby partner dysponował minimum 150 tys. zł. Resztę można skredytować – leasingiem albo kredytem. Pomożemy w pozyskaniu finansowania – mówi Marcin Dobrowolski.

Partnerzy we własnym zakresie przygotowują lokal. Franczyzodawca pomoże wyszukać odpowiednią miejscowość i przeanalizować jej potencjał. Podobnie z lokalem. Miesięczne opłaty wynoszą 5 proc. od obrotu.

 

WIZYTÓWKA FIT+

Sieć bezobsługowych siłowni.

  • kwota inwestycji – 119 tys. euro
  • opłaty miesięczne – 5 proc. od obrotu
  • miesięczny zysk – 20-40 tys. zł

Marcin Dobrowolski, prezes East Fitness Company, spółki odpowiedzialnej za rozwój sieci Fit+ w Polsce / "Wystarczy, że franczyzobiorca poświęci konceptowi Fit+ kilka godzin w miesiącu. Nie musi też zatrudniać pracowników ani zmagać się z opłatami np. do ZUS.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018