Nowe miejsce / Najnowszy lokal Krowa Mać Burgers został otwarty w Szczecinie.
Poniedziałek
12.06.2023
Franczyzodawca Krowa Mać Burgers zapewnia, że zapotrzebowanie na dobre burgery nie przemija. Jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię?
 

W menu Krowa Mać Burgers jest kilkanaście rodzajów burgerów, frytki, dodatki, napoje, w tym kraftowe piwa, drinki. Marka ma sześć działających lokali. Najnowszy został otwarty w połowie lutego, w Szczecinie.

– To duże miasto, ze sporą konkurencją, ale nasza burgerownia została bardzo dobrze przyjęta – zapewnia Mirosław Struzik, współwłaściciel marki Krowa Mać Burgers. – W planach mamy już następne otwarcie. Jeden z naszych obecnych franczyzobiorców chce uruchomić swój kolejny lokal.

Inwestycja w lokal

Franczyzodawca Krowa Mać Burgers zapewnia, że wszędzie jest zapotrzebowanie na dobre burgery, dlatego koncept nie stawia sobie ograniczeń, jeśli chodzi o wielkość miast, w których zamierza rozwijać sieć. Marka nastawia się na lokale z salą konsumpcyjną.

– Po pandemii klienci mają potrzebę wyjścia z domów – uzasadnia Mirosław Struzik. – Część naszych lokali nie ma w ogóle opcji dostawy, a i tak radzą sobie bardzo dobrze. W pozostałych ok. 60 proc. zamówień realizowanych jest na miejscu, reszta w dostawie.

Koncept rekomenduje lokale o ok. 100 m2 powierzchni. W takim przypadku trzeba się przygotować na inwestycję rzędu 150-200 tys. zł. W przypadku znalezienia lokalu po gastronomii można zaoszczędzić na wydatkach i skrócić czas potrzebny na przygotowania.

– Nie znaczy to jednak, że żadna inwestycja nie będzie potrzebna – zaznacza Mirosław Struzik. – Nie wystarczy wstawić nowe stoliki. Chcemy, aby nasze lokale były spójne aranżacyjnie, zawierały wspólne dla całej sieci elementy. Franczyzobiorcy oczywiście mogą zgłaszać też własne pomysły, ale my musimy je zaakceptować.

Wsparcie z centrali

Centrala pomaga w wyborze lokalu, przygotowaniu projektu.

– Zapewniamy szkolenia, obrandowanie, pomoc w znalezieniu lokalnych dostawców – wylicza Mirosław Struzik. – Zapewniamy bieżące wsparcie przy wszystkich ewentualnych problemach. Sprawdzamy jakość produktów, food costy, aby pomóc franczyzobiorcom maksymalizować zyski.

Wśród franczyzobiorców Krowa Mać Burgers są zarówno osoby z wcześniejszym doświadczeniem w gastronomii, jak i takie, które poznawały tę branżę dopiero nawiązując współpracę franczyzową.

– Na pewno trzeba się zaangażować w prowadzenie lokalu, zwłaszcza w pierwszym okresie jego działalności. Pilnować wszystkiego, kontrolować – podkreśla franczyzodawca. – Sądzę, że jeśli wszystko idzie dobrze, to po mniej więcej pół roku można się w większej mierze oprzeć na pracownikach.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 12 tys. zł netto, miesięczna opłata franczyzowa to 6 proc. od obrotu. Jeżeli franczyzobiorca zdecyduje się na otwarcie kolejnego lokalu, może liczyć na obniżenie tej ostatniej.

– Każdy z lokali naszej sieci już w pierwszym miesiącu osiągał obrót na poziomie ponad 100 tys. zł – dodaje Mirosław Struzik.

 

WIZYTÓWKA KROWA MAĆ BURGERS

Sieć burgerowni.

  • 6 lokali
  • wysokość inwestycji: 150-200 tys.
  • opłata wstępna 12 tys. zł netto

Burgery i nie tylko / W menu Krowa Mać Burgers jest kilkanaście rodzajów burgerów, frytki, dodatki, napoje, w tym kraftowe piwa.

POPULARNE NA FORUM

Kawiarnie Cafe Nescafe

Nie chciałabym tej franczyzy

6 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
McDonalds opinie o franczyzie

Ja bym pomyślała o tej franczyzie

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2023
Doświadczenia z Bafra Kebab

Witam wszystkich, zastanawiam się nad otwarciem punktu Bafry Kebab. Czytając komentarze w internecie mam mieszane odczucia. Czy ktoś się tym interesował? Otworzył? Jakie...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2023
Własny, mobilny punkt gastronomiczny lody, gofry, granita - sprzedaż

Dzień dobry, Noszę się z zamiarem sprzedaży przyczepy (cesja leasingu) po franczyzie znanej jako Lodolandia. Jeśli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do...

1 wypowiedzi
ostatnia 06.03.2023
Sushi we franczyzie - przegląd sprawdzonych pomysłów na bines

Pytanie do Redakcji: Dlaczego na pasku reklamowym pojawiają się reklamy franczyzodawców którzy działają na granicy prawa, zawierają w umowach klauzule abuzywne, są...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2023
Ile kosztuje McDonald's?

Ciekawe że budujesz restauracje za własne pieniądze ale zostaję własnością centrali

1 wypowiedzi
ostatnia 24.12.2022
Dolci Sapori - Mniami

Jeżeli jesteś również poszkodowaną osobą przez tą firmę proszę o kontakt, do pozwu zbiorowego przeciwko tej firmie.

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022
Dolci Sapori - Mniami

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ !!!! Jako były franczyzobiorca mogę potwierdzić, że firma nie jest w żaden sposób wiarygodna, rzetelna ani godna zaufania....

2 wypowiedzi
ostatnia 27.11.2022