Rynek sprzyja / Liczne zmiany prawne powodują napływ klientów do Tax Safe
Wtorek
14.11.2023
Biura rachunkowe mają dzisiaj prawdziwe żniwa. Jak otworzyć taki biznes we franczyzie?
 

Liczne zmiany podatkowe wprowadzane w ostatnim czasie a przede wszystkim wejście w życie Polskiego Ładu sprawiły, że biura rachunkowo-księgowe nie mogą się opędzić od klientów.

- Od początku tego roku widzimy ogromne zainteresowanie naszymi usługami. Nie jesteśmy w stanie przyjmować nowych klientów, musimy wybierać, kogo obsłużymy, a kogo nie. W tym roku po raz pierwszy odmówiliśmy rozliczenia PIT-ów zewnętrznych, ponieważ nie było komu tego robić – mówi Leszek Orlikowski, franczyzobiorca sieci Tax Safe z Gdańska.

Pomoc i swoboda

Na franczyzę zdecydował się ponad sześć lat temu. Był po studiach finansowo-rachunkowych i chciał zainwestować oszczędności w rozwinięcie własnego biura. 

- To lepiej rokuje na przyszłość i daje większe możliwości rozwoju niż praca etatowa – mówi Leszek Orlikowski.

Dzisiaj bardzo sobie chwali działanie pod skrzydłami Tax Safe.

- Pomimo, że jest to franczyza i obowiązują pewne wytyczne, to centrala daje swoim franczyzobiorcom dużą swobodę w zakresie obsługi klientów, regulowania cen czy też zakresu świadczonych usług. Kierownik oddziału decyduje, czy chce pójść w stronę doradztwa, pełnej księgowości czy też małej księgowości – mówi Leszek Orlikowski.

Franczyzodawca zapewnia też między innymi oprogramowanie i obowiązkowe ubezpieczenie OC.

- Dla małego przedsiębiorcy, który działa w pojedynkę, samodzielne wykupienie tych rzeczy, to spore koszty. Centrala bierze na siebie również problematycznych klientów. Działanie w sieci daje też możliwość dotarcia do większych klientów. Żadna duża firma nie zapuka do małej, anonimowej kancelarii. Nasza sieć jest znana w całej Polsce – mówi Leszek Orlikowski.

Dla specjalistów

Zdaniem franczyzobiorcy Tax Safe, aby z powodzeniem prowadzić swoje biuro rachunkowe, trzeba rozmawiać z klientami i poznawać ich potrzeby. Muszą oni być zadowoleni i czuć się zaopiekowani. Niezbędna jest także wiedza z zakresu finansów, rachunkowości i księgowości. Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci to 6 tys. zł, a miesięczna 300 zł. Obecnie sieć ma 16 oddziałów franczyzowych i 3 własne.

Zdaniem Daniela Gawryczuka, dyrektora zarządzającego Tax Safe,  w ostatnich latach biura rachunkowe rozwijają się bardzo dynamicznie.

- Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing usług rachunkowych, co daje takim firmom jak nasza większą przestrzeń do rozwoju – mówi Daniel Gawryczuk.

Pomimo tego przedsiębiorcy zajmujący się rachunkowością, też nie mają łatwo. Muszą się mierzyć z coraz bardziej skomplikowanymi wymaganiami regulacyjnymi.

- Przepisy podatkowe i rachunkowe często się zmieniają, a to wymaga od nas stałego aktualizowania wiedzy i umiejętności. Zgodność z przepisami, rozliczenia podatkowe, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz kontrola finansowa to tylko niektóre z zadań, z którymi biura rachunkowe mają do czynienia – wylicza Daniel Gawryczuk.

 

WIZYTÓWKA TAX SAFE

Sieć biur rachunkowych.

  • 16 placówek franczyzowych, 3 własne
  • opłata wstępna 6 tys. zł netto
  • opłata miesięczna 300 zł netto

Leszek Orlikowski, franczyzobiorca sieci Tax Safe z Gdańska. / W tym roku po raz pierwszy odmówiliśmy rozliczenia PIT-ów zewnętrznych, ponieważ nie było komu tego robić
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020