Różnorodne lokalizacje / Sklepy Żabki otwierane są nie tylko w największych miastach, ale też w małych miejscowościach, które liczą poniżej 20-30 tys. osób.
Wtorek
03.10.2023
Nowoczesne technologie i sztuczna inteligencja stanowią dzisiaj ważny element budujący przewagę rynkową. Dotyczy to również sieci franczyzowych, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania i wspierają w ten sposób współpracujących przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu.
 

Przykładem jest Żabka, której ponad 8,4 tys. franczyzobiorców rozwija się dzięki stosowaniu unikatowych narzędzi. Sieć od lat opracowuje rozwiązania, które służą jej do komunikowania się z poszczególnymi sklepami w obszarze zatowarowania, zarządzania łańcuchem dostaw, usprawniania procesów czy efektywnego zarządzania sklepami przez franczyzobiorców.

– Innowacyjność jest kluczowym elementem rozwoju naszej sieci. Nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie naszym klientom oraz współpracującym z nami przedsiębiorcom. Zgodnie z ideą franczyzocentryczności i pozostając w dialogu z franczyzobiorcami, wdrażamy takie narzędzia, które z jednej strony optymalizują procesy sklepowe i usprawniają zarządzanie, z drugiej podnoszą kompetencje zarówno prowadzących sklepy, jak i ich pracowników – podkreśla Przemysław Kijewski, dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska.

Konkretna pomoc

Wsparciem i podstawowym zapleczem funkcjonowania sklepów Żabka jest aplikacja Cyberstore. Rozwiązanie to pomaga franczyzobiorcom w kompleksowym zarządzaniu placówkami przy użyciu smartfonu. Mogą dzięki niej m.in. zamówić towar i poznać termin kolejnej dostawy oraz sprawdzić osiągane wyniki sprzedaży. Cyberstore to także rodzaj łącznika pomiędzy franczyzobiorcami a siecią, poprzez który przedsiębiorcy otrzymują ważne informacje oraz komunikują się z partnerami ds. sprzedaży.

Firma stworzyła również OptiPlan – inteligentne narzędzie, które ocenia wyniki każdego sklepu, tak by dopasować dalszy plan do konkretnych potrzeb danej placówki. System gromadzi elementy związane z funkcjonowaniem danego sklepu, włącznie z archiwizacją danych i dokumentów.

Jednym z kluczowych rozwiązań OptiPlanu jest Asystent Żabka, którego zadaniem jest optymalizacja i usprawnienie pracy w sklepach. Dzięki sztucznej inteligencji aplikacja dopasowana jest indywidualnie do każdej placówki. Dostarcza m.in. bieżącą wiedzę na temat właściwego ułożenia asortymentu na półkach i konieczności uzupełnienia towaru oraz wskazówki co do codziennych zadań do wykonania. Ponadto, Asystent Żabka pokazuje daty przydatności towarów do spożycia i informuje, gdy mija termin ich ważności. Oprócz tego pracownicy na bieżąco otrzymują informacje na temat rodzaju i ilości sprzedanego towaru.

W sieci działa także platforma SprzedawcaPRO skierowana do pracowników sklepów, poprzez którą zatrudnione przez franczyzobiorców osoby zyskały możliwość podnoszenia swojej wiedzy i umiejętności w formie szkoleń. Stanowi ona także Bazę Wiedzy o Żabce, Wirtualny sklep czy Informator sprzedawcy ze zbiorem aktualności.

Jakość rozwiązań wdrażanych przez Żabkę została doceniona. Sieć otrzymała m.in. nagrodę w konkursie „Digital Excellence Awards 2022” (kategoria „Transformational Capabilities”) za Asystenta Żabka czy „Złotą Innowacją Retail 2020” (kategoria Aplikacje B2B) w ramach „Złote Innowacje FMCG 
& Retail” za Cyberstore. 

 

WIZYTÓWKA MARKI ŻABKA

Sieć sklepów spożywczych.

  • Liczba franczyzobiorców: ponad 8400
  • Umowa franczyzowa podpisywana na czas nieokreślony z 30-dniowym okresem wypowiedzenia
  • Wymagany wkład własny: 5 tys. zł

Przydatna aplikacja / Wsparciem i podstawowym zapleczem funkcjonowania sklepów Żabka jest aplikacja Cyberstore. Rozwiązanie to pomaga franczyzobiorcom w kompleksowym zarządzaniu placówkami przy użyciu smartfonu. Mogą dzięki niej m.in. zamówić towar i poznać termin kolejnej dostawy oraz sprawdzić osiągane wyniki sprzedaży.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

6 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Poznaj franczyzę Intermarché

Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Empik - jakieś doświadczenia?

Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?

14 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2021