Wynajem hulajnóg pozwala zarobić

Mniejsze miasta / Wynajem hulajnóg na minuty to perspektywiczny biznes, szczególnie w mniejszych i średnich miastach, gdzie komunikacja miejska bywa niewystarczająca, albo niewygodna.
Wtorek
13.02.2024
Sieć ulicznych wypożyczalni hulajnóg elektrycznych Quick Ride ma już ośmiu franczyzobiorców. Jak sobie radzą?
 

Kamil Naskręt współpracę z firmą Quick Ride rozpoczął ponad trzy lata temu. Na koncept trafił na Targach Franczyza w Warszawie. Wcześniej był pracownikiem budowlanym.

– Pracowałem też w firmie zaopatrującej restauracje w opakowania jednorazowe – wspomina Kamil Naskręt.

Półpasywny biznes

Zawsze chciał otworzyć własny biznes, żeby pracować na swoim. Zależało mu na sprawdzonym koncepcie. Początki w Qucik Ride wspomina jako istne szaleństwo.

– Jak w każdym biznesie jest czasem lepiej, czasem gorzej. Ale Qucik Ride to moje główne źródło dochodu, pozwalające na ciągły rozwój – mówi Kamil Naskręt.

Jest bardzo zadowolony zarówno ze współpracy z franczyzodawcą, jak i działania pod szyldem Quick.

– Firma bardzo prężnie się rozwija i staje się coraz bardziej popularna – mówi Kamil Naskręt.

Biznes prowadzi wspólnie z Danielem Lasko. W pierwszym roku działania obsługiwali tylko dwa miasta, dzisiaj jest ich ponad dwadzieścia. Startowali ze 100 hulajnogami, dzisiaj mają ich ok. 900. A to jeszcze nie koniec. Chcą rozwijać się na kolejne miasta i dalej powiększać flotę.

Ich zdaniem praca przy sharingu hulajnóg jest nietypowa.

– To półpasywny biznes, który daje dużo możliwości. Aktualnie zatrudniamy pracowników dbających o naładowanie i naprawę hulajnóg. Jednak w pierwszym roku przy 100 sztukach bez problemu zajmowaliśmy się dwoma miastami, włącznie z serwisem sprzętu. Na wszystko wystarczało nam maksymalnie pięć godzin dziennie – mówi Kamil Naskręt.

Dodaje, że  sharing hulajnów ma duży potencjał w Polsce. – Jako lokalna firma podbijamy nawet te najmniejsze miejscowości. One też potrafią przynieść ogromne zyski – mówi Kamil Naskręt.

Chciałby, żeby w każdym mieście w Polsce klienci mogli korzystać z hulajnóg na minuty w Quick Ride.

 Szybki rozwój

Kamil Naskręt i Daniel Lasko prowadzą największą jednostkę partnerską Qucik Ride. Ale partnerów takich jak oni, którzy zaczynają od jednego miasta, a po kilku miesiącach działają już w wielu, jest więcej.

– Potwierdza to atrakcyjność naszego modelu franczyzowego – twierdzi Paweł Lehmann, prezes zarządu Qucik Ride.

W sumie firma ma ośmiu partnerów, którzy działają w 36 miastach. W tym roku nie pracowała nad rozwojem sieci franczyzowej z powodu zmian organizacyjnych. Jednak wróciła do tego, ponieważ zainteresowanie potencjalnych partnerów współpracą było bardzo duże.

Zdaniem właściciela Qucik Ride, wynajem hulajnóg na minuty to perspektywiczny biznes, szczególnie w mniejszych i średnich miastach, gdzie komunikacja miejska bywa niewystarczająca, albo niewygodna.

– Widzimy rosnące zapotrzebowanie na mobilność w miastach, zarówno jako praktyczny środek transportu, jak i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Nasze hulajnogi pozwalają na aktywne zwiedzanie miast, cieszenie się świeżym powietrzem oraz spontaniczne wycieczki – mówi Paweł Lehmann.

Dodaje, że Quick Ride sprawdzi się w każdym mieście, ale najlepiej w tym z liczbą mieszkańców od 20 do 100 tysięcy.

– Kluczowe jest, aby w danym mieście nie działała jeszcze usługa wynajmu hulajnóg Quick, ponieważ każdy z naszych franczyzobiorców ma prawo do obsługi wybranego przez siebie miasta, co gwarantuje mu monopol na nasze hulajnogi – mówi Daniel Lasko.

Opłaty na start są uzależnione od wielkości miasta. Do tego jest dobierana wielkość floty. Quick Ride zapewnia franczyzobiorcom szkolenia, marketing oraz wsparcie techniczne. Potencjał zarobkowy zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, intensywność korzystania z usług oraz skuteczność prowadzenia biznesu przez franczyzobiorcę. Na początku partner musi zainwestować w minimum 100 hulajnóg. To się wiąże z wydatkiem rzędu 250 tys. zł. Licencjodawca wskazuje dostawcę i pośredniczy w zamówieniu sprzętu. Hulajnogi trzeba rozstawić, na bieżąco ładować w nich baterie i serwisować je w razie potrzeby. Partnerzy zarabiają na opłatach, pobieranych za przejazdy.

 

WIZYTÓWKA MARKI QUICK RIDE

Wypożyczalnie hulajnóg ulicznych, działające od 2019 roku.

  • 8 jednostek franczyzowych
  • minimalna kwota inwestycji 250 tys. zł
  • przejażdżka hulajnogą firmy Quick kosztuje: opłata startowa – od 2,59 zł brutto (opłata standardowa) do 4 zł brutto (opłata maksymalna); za każdą rozpoczętą minutę korzystania z Usługi – od 0,75 zł brutto (opłata standardowa) do 1,50 zł brutto (opłata maksymalna) 

Kamil Naskręt, franczyzobiorca Qucik Ride / "Franczyza w Quick Ride to półpasywny biznes, który daje dużo możliwości".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021