Monetia stawia na firmy zewnętrzne
– Obecne spowolnienie gospodarcze zachęca przedsiębiorstwa do redukcji kosztów, co przekłada się na zwiększone zainteresowanie naszymi usługami – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes zarządu Monetia.
Aktualnie pod należącą do banku DnB Nord marką Monetia działa 271 agencji, w tym 23 własne oraz 248 prowadzonych przez agentów. Firma planuje rozszerzenie zakresu działania. W planach na najbliższe dwa lata uwzględniono m.in. poszerzenie wachlarza usług transakcyjnych (pełny zakres obsługi gotówkowej, przekazy międzynarodowe), wprowadzenie alternatywnych kanałów sprzedaży i obsługi klientów i dalszy rozwój sieci placówek agencyjnych. Do końca 2009 roku ma ich powstać ok. 100.
– Koncentrujemy się na przyjmowaniu w outsourcing kas wystawców rachunków oraz zachęcaniu do dołączenia do sieci Monetia działających na rynku, niezależnych podmiotów – mówi Wojciech Jóźwiak.
Partnerzy Monetii nie ponoszą żadnych opłat na rzecz banku, nie odprowadzają również żadnych kwot na fundusz marketingowy. Model współpracy opiera się na podziale przychodów oraz kosztów działalności.
(awh)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Już w październiku Targi Franczyza. Kandydaci na przedsiębiorców będą mogli wybierać spośród 200 konceptów franczyzowych. Sprawdź, jakie marki spotkasz w Pałacu Kultury i Nauki.
Punkty kasowe przyjmujące wpłaty klientów powstaną na wschodzie Polski w dość nietypowej lokalizacji.
Monetia inwestuje we współpracę z agentami. Sklep online usprawni pracę partnerów i obniży koszty prowadzenia biznesu.
Monetia chce podwoić udziały w rynku, tyle że rynek się kurczy. Nowa oferta ma przynieść wyższe zyski jej agencjom.
Franczyzodawca podpisał umowę na obsługę kasową urzędów w województwie łódzkim.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.