Załóż własną firmę na plaży

Wakacje mogą być okresem finansowych żniw. Sprawdzamy ile zarabiają właściciele biur podróży, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. Ponadto zakładamy cukiernię, naleśnikarnię, smażalnię ryb, plantację truskawek, studio tatuażu i pracownię protetyczną. W temacie numeru prezentujemy 10 pomysłów na własny salon fryzjerski i studio urody. Doradzamy, jak znaleźć się w raju podatkowym i czy warto przekształcić własną firmę w system franczyzowy.
 

W czerwcowym numerze 06/2009 (52)

Temat numeru

Fryzjer na wagę złota
Od kilku lat właściciele salonów borykają się wciąż z tym samym problemem – brakiem fryzjerów. Duże sieci prowadzą nabór pracowników nawet wśród osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w tym zawodzie.

W przeglądzie rynku opisujemy następujące firmy i sieci: Berendowicz&Kublin, Eric Stipa, Trendy Hair Fashion, Bailine, Dr Bardadyn, Naturhouse, VacuFit oraz Yakuza Studio Tatuażu.

Raport specjalny

Turystyka zarabia na słońcu
Polacy coraz częściej decydują się na wypoczynek w kraju. Właściciele biur podróży, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych dokładają starań, żeby to właśnie z ich usług skorzystał spragniony relaksu wczasowicz. Jeśli wakacje będą słoneczne, mogą liczyć na zyski.

Pod kątem konta

Dobra umowa na złe czasy
- Franczyza jest dla firmy niczym hormon wzrostu. Może pomóc szybko urosnąć, ale nie podaje się go jako lekarstwa na grypę - pisze Arkadiusz Słodkowski, wydawca "Własnego Biznesu".

Apogeum recesji już za nami
- Opinie amerykańskich przedsiębiorców, jak i zachowanie tamtejszego rynku akcji sugerują, że gospodarka amerykańska właśnie odbiła się od dna recesji - pisze Wojciech Białek, główny analityk CDM Pekao.

Fakty trendy

Kawiarniany fast food
Kawiarnie i coffee-bary walczą o klientów i pozycję na rynku. Wzbogacają menu o przekąski i kanapki, które łącznie przypominają zestawy fast food.

Komputronik i Karen, czyli jedna marka
Zarządy firm Komputronik oraz Karen podjęły decyzję o ujednoliceniu obu marek. Logo sklepów Karen zastąpiono logotypem Komputronika.

Yogen Fruz wraca do gry
Yogen Fruz, sieć kawiarni ze mrożonymi, jogurtowymi deserami, zamierza zintensyfikować rozwój w Polsce.

Franczyza jest sexi
Disenso, wyłączny dystrybutor marki Playboy w Polsce, wchodzi we franczyzę.

Wzrośnie spadnie

To jeszcze nie koniec kryzysu
Część analityków twierdzi, że najostrzejsza faza kryzysu jest już za nami. Na razie głęboko uwierzyli w to tylko inwestorzy giełdowi – indeksy w ciągu dwóch miesięcy (marzec-kwiecień) wzrosły o 40 proc. Jednak dopiero za kilka miesięcy przekonamy się, czy nadzieje na szybką poprawę sytuacji nie były złudne.

Cena ropy będzie rosła
Gra na wzrost ceny ropy mo że przynieść bardzo dobre wyniki. Rynki akcji pomocnej korekcie powinny jeszcze przed wakacjami ustanowić nowe maksima. Na nieszczęście dla kredytobiorców złoty znów się osłabi.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

294 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Moja knajpa bez menu
– Gotowanie w telewizji bardzo mnie wciągnęło. Wolę robić to, niż harować w restauracji – mówi Pascal Brodnicki, kucharz, prowadzący program „Pascal: po prostu gotuj".

Moja firma

Słodki biznes z łubianki
Na zysk ze sprzedaży truskawek mogą liczyć tylko ci, którzy przez cały rok skrupulatnie pielęgnują plantację.

Nasz smak z patelni
Polacy polubili odwiedzanie lokali wyspecjalizowanych w serwowaniu jednego produktu przyrządzanego na wiele różnych sposobów. W ten trend wpisują się naleśnikarnie.

Lukrowana firma
Sieci cukierni rozwijają się, nie bacząc na spowolnienie gospodarcze. Ciastko nie jest bowiem jednostkowo dużym wydatkiem, a osładza życie.

Interes, który boli
Tatuaże przez lata były kojarzone z więźniami lub marynarzami. W końcu moda uczyniła z nich akceptowaną ozdobę. W ślad za modą pojawiły się specjalistyczne studia wykonujące bezpieczne dla zdrowia malowidła. Da się na nich zarobić.

Trzecie zęby za pierwszorzędną kasę
Samodzielność, zapewniony stały dopływ klientów i niezłe zarobki. W kryzysie brzmi jak bajka? Niekoniecznie, jeśli zdecydujemy się otworzyć pracownię protetyczną. Zanim jednak zacznie się dobrze zarabiać, trzeba zdobyć kwalifikacje i sporo zainwestować w otwarcie firmy.

W sieci raźniej
Mimo spowolnienia gospodarczego firmy z branży wnętrzarskiej rozbudowują sieci. A drobnym przedsiębiorcom łatwiej pod znanym brandem nie tylko przetrwać trudne czasy, lecz także rozwinąć skrzydła.

Biznes regionalny

Rybka lubi lato
Smażalnie ryb to trudny biznes. W upalne lato wymaga od przedsiębiorcy dużej dbałości o świeżość produktu, w deszczowe dni grozi klapą. Warto jednak podjąć ryzyko – smażalnie w miejscach atrakcyjnych dla turystów są opłacalne.

Dobre rady

Marketing po znajomości
Kto nie słyszał dziś jakiejś plotki? Jeśli plotki o produkcie rozprzestrzenią się na dużą skalę, mogą stać się narzędziem tzw. marketingu szeptanego.

Duży handel w małym mieście
Galeria rozrywkowo-handlowa w małej miejscowości zawsze jest ważnym miejscem dla mieszkańców. Od zarządców obiektu i właścicieli lokali wymaga się z kolei przemyślanej, starannie opracowanej strategii – umiejętnego połączenia biznesplanu i komunikacji z mieszkańcami.

Nasz kraj to nie raj
Raje podatkowe kuszą przedsiębiorców pod każdą szerokością geograficzną. Maleńkie brytyjskie Wyspy Dziewicze są siedzibą 700 tys. firm.

ABC firmy

Rozwiń swój biznes w system franczyzowy
Budowa systemu franczyzowego wymaga od firm czasu oraz nakładów finansowych, jednak lista długoterminowych korzyści zdecydowanie przemawia na korzyść tego rozwiązania.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748