Collagena znowu rozwija sieć

Franczyzobiorcy powinni dysponować kwotą 90 tys. zł na zakup licencji wraz z pakietem franchisingowym, jak i mieć możliwość umiejscowienia kliniki w prestiżowej i uczęszczanej lokalizacji.
Wtorek
21.07.2009
Klinika kosmetyki medycznej Collagena Botox Express zamierza otworzyć w Polsce na zasadzie franczyzy około 20-30 placówek w przeciągu najbliższych miesięcy.
 

To bardzo ambitny plan. Obecnie spółka posiada dwie placówki własne w Warszawie. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, Collagena prowadzi również zaawansowane rozmowy z partnerami z Wrocławia, Gdańska, Poznania oraz Białegostoku, Krakowa i Łodzi.

- Collagena to biznes odporny na kryzys. Grupę naszych klientów stanowi ta część społeczeństwa, która w najmniejszym stopniu odczuwa skutki kryzysu – są to ludzie zamożni, przedstawiciele prestiżowych zawodów – mówi Sylwester Jagodziński, dyrektor ds. rozwoju klinik Collagena.
Popyt na usługi z zakresu medycyny estetycznej zwiększa się. Wiąże się to ze wzrostem zamożności społeczeństwa, jak również ze zmianą jego mentalności i rosnącą wiedzą w tej dziedzinie. Dziś dobry wygląd konieczny jest zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

- Strzałem w dziesiątkę okazało się otwarcie kliniki Collagena w centrum handlowym – w warszawskich Złotych Tarasach - mówi Erika Kowadło-Kowalik, właścicielka klinik Collagena Botox Express. - Klinika medycyny estetycznej w centrum handlowym to pomysł unikalny. Intratność przedsięwzięcia skłoniła nas do szukania franczyzobiorców, którzy mogą otworzyć klinikę Collagena właśnie w dużych centrach handlowych albo w prestiżowych lokalizacjach w centrach miast. Zabiegi trwają krótko – lekarze eksperci wykonują je w ciągu kilku minut.

Franczyzobiorcy powinni dysponować kwotą 90 tys. zł na zakup licencji wraz z pakietem franchisingowym, jak i mieć możliwość umiejscowienia kliniki w prestiżowej i uczęszczanej lokalizacji. Wymagana powierzchnia lokalu wynosi od 35 do 55 m2. Koszty urządzenia pomieszczenia i lokalnej reklamy to kwota od 25 do 45 tys. zł. Opłaty franczyzowe wynoszą od 500 do 1000 euro miesięcznie - w zależności od wielkości miasta. Właściciel kliniki nie musi być lekarzem. Collagena oferuje również sprzedaż masterlicencji. Kraje, w których poszukiwania masterbiorcy trwają najintensywniej to Niemcy, Czechy, Słowacja oraz Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Estonia. Licencja master na kraj kosztuje od 100 do 200 tys. euro - w zależności od liczby mieszkańców i wysokości dochodu narodowego. Inwestycja przy założeniu kliniki kształtuje się w granicach 10-15 tys. euro. Franczyzodawca wymaga posiadania lokalu o powierzchni od 35 do 55 m2, w prestiżowej lokalizacji.

Szacowany okres zwrotu inwestycji wynosi 2-3 miesiące. Jak przekonują przedstawiciele firmy, oferta i szkolenia zostały skonstruowane w taki sposób, aby franczyzobiorcy zarabiali już od momentu otwarcia kliniki. Sieć dostarcza materiały do wykonywania zabiegów, za które franczyzobiorca zapłaci z już zarobionych pieniędzy.

(agaka)


Agnieszka Turska
/7/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019