Działalność Worldseo polega na handlu poprzez Internet.
Wtorek
28.09.2010
Worldseo finalizuje transakcję sprzedaży masterlicencji na Wielką Brytanię.
 

Działalność Worldseo polega na handlu poprzez Internet.
– Głównym rynkiem docelowym dla Worldseo jest każda osoba, korporacja lub firma, które może i chce korzystać z usług organizacji zakupu – mówi Daniel Burzawa z Worldseo.

Firma posiada sześć magazynów w Hong Kongu, które skupują produkty bezpośrednio z fabryk. Przedstawiciele firmy twierdzą, że aktualnie jest w nich kilkadziesiąt tysięcy produktów. Asortyment podzielony jest na 10 grup produktowych. Franczyzobiorca sprzedaje towary w sklepach i na aukcjach internetowych.
– Gdy klient kupi jakiś towar, franczyzobiorca przekazuje przez system online informacje do magazynu, przesyła dane do wysyłki oraz płaci nam za produkt cenę hurtową. Klient otrzymuje towar po około 10 dniach – mówi Daniel Burzawa. – Dzięki takiemu modelowi współpracy franczyzobiorca może się skupić tylko i wyłącznie na sprzedaży, promowaniu produktów i zdobywaniu nowych klientów bez martwienia się o magazynowanie, pakowanie lub zatrudnianie do tego pracowników – dodaje.

Licencja master Worldseo to koszt 25 tys. zł, opłata bieżąca to 15 proc. od wartości wpłat franczyzobiorców i 10 proc. od sprzedaży własnej. Natomiast za licencję standard przedsiębiorca będzie musiał zapłacić 6 tys. zł i uiszczać co miesiąc opłatę bieżącą w wysokości 10 proc. od wartości sprzedaży. Worldseo nie pobiera opłat na fundusz marketingowy.

Przedsiębiorca, który chciałby zostać franczyzobiorcą Worldseo powinien doskonale obsługiwać komputer i poruszać się w Internecie, najlepiej jeśli miałby wykształcenie informatyczne i miał dobrą znajomość języka angielskiego. Masterbiorca musi dodatkowo znać język urzędowy kraju, na którego licencję będzie chciał kupić.

Masterbiorca otrzymuje wyłączność na wszystkie sprzedawane grupy produktowe w kraju, na który wykupił licencję. Natomiast franczyzobiorca ma wyłączność na jedną grupę produktową np. "komputery i części", "telefony i akcesoria", "akcesoria samochodowe".
– Kilka tygodni temu otworzyliśmy placówkę franczyzową w Stargardzie, a pod koniec października planujemy uruchomić jednostki w Warszawie i Poznaniu, również należące do franczyzobiorców – mówi Daniel Burzawa.

(smoli)


POPULARNE NA FORUM

Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019