Złoty interes na 2011 rok

Sprawdź z nami, czy jesteś gotów na własny biznes. Przeczytaj, czy bardziej opłaca się kawiarnia, fast food, pub, restauracja, bar sałatkowy, pizzeria czy bufet. Zobacz, w co zainwestować w 2011 roku i jak stworzyć markę, która zapadnie klientom w pamięć. Piotr Adamczyk opowie Ci o swojej restauracji.
 

W styczniowym numerze 1/2011 (71)

Supertemat

image

W restauracjach coraz lepiej
Kryzys ekonomiczny nie oszczędził żadnej branży. Jednak są sektory, które radzą sobie z nim znacznie lepiej niż inne. Należy do nich gastronomia, która w globalnym rozrachunku nie odnotowała wprawdzie wzrostu, ale nie zanotowała też drastycznych strat.

Przegląd marek franczyzowych z branży gastronomicznej: Alois Dallmayr, Bon Apetito, Fornetti, Häagen-Dazs, Hospoda u Svejka, McDonald’s, Piwiarnie Warki, Pierogarnie Stary Młyn, Salad Story, Sfinks Polska, Gruby Benek, Pizzeria Stopiątka, Telepizza.

Bufet wyżywi i zarobi
W pracy, na uczelni spędzamy po kilka godzin dziennie, a ponieważ zwyczaj zabierania jedzenia z domu staje się coraz mniej powszechny, właściciele bufetów w biurowcach i na uczelniach nie narzekają na brak klientów.

Raport specjalny

image

Czy jesteś gotów na własny biznes?
Jeśli choć raz poczułeś, że praca dla kogoś cię przytłacza, to może już nadszedł czas, aby pomyśleć o przejściu na swoje. Przekonaj się, czy masz w sobie cechy przedsiębiorcy!

Moim zdaniem

Idziemy na swoje
W jakiejś części własny biznes przypomina grę w piłkę nożną. To żadna sztuka nauczyć się kopać piłkę, jeśli ci nie przeszkadza, że ciągle przegrywasz.

W co inwestować
Rok 2010 był hojny dla inwestorów, bo czego się nie dotknęli, to obracało się w złoto. To se ne vrati.

Fakty trendy

Sklep dla odważnych
Rosnąca rola dyskontów, zmniejszająca się liczba małych rodzinnych sklepów oraz ucieczka sklepikarzy pod opiekuńcze skrzydła franczyzodawców – tym w ubiegłym roku żyła branża spożywcza.

image

Będą sklepy po szkoleniach
Okay Multibrand Shops prowadzi rozmowy z uczestnikami szkolenia „Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw” zainteresowanymi przystąpieniem do sieci.

Biznes w trzech wymiarach
Firma Greg wprowadziła właśnie na rynek aplikację Fly3Dmap, która umożliwia m.in. tworzenie trójwymiarowych obiektów wewnątrz interaktywnych map. Teraz szuka partnerów, którzy będą sprzedawać nową usługę.

image

Kosmetyczka dla pupila
Australijski koncept franczyzowy oferujący mobilne usługi pielęgnacyjne dla psów i kotów zdobywa coraz większe zainteresowanie na świecie.

Czysty biznes
Polacy powoli wymazują ze swojej pamięci kryzysowe zaciskanie pasa i śmielej wydają pieniądze, korzystając z najróżniejszych usług. Ta tendencja dotyczy również klientów pralni chemicznych, którzy coraz częściej oddają swoją odzież w ręce specjalistów.

Platynowe lokaty
Firma Amber Gold, oferująca lokaty w złoto, srebro i platynę, rozwija sieć placówek partnerskich.

Klony atakują McDonald's
Na ukraińskim rynku pojawił się klon amerykańskiego giganta fast food.

Dobre Dla Domu ma nową markę
DDD Dobre Dla Domu wprowadza nowy format sklepów dedykowany małym, lokalnym rynkom.

Brand New Products w Czechach i na Litwie
Franczyzowa sieć outletów z odzieżą markową, Brand New Products, uruchomiła od sierpnia 2010 roku osiem sklepów w Czechach i dwa na Litwie.

Wzrośnie spadnie

Złoty interes 2011: inwestuj z głową
Rozpoczyna się kolejne dziesięciolecie. To dobry moment, by zadać sobie pytanie, co zrobić z naszymi inwestycjami i oszczędnościami w dłuższej perspektywie.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

415 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Napiwek dla papieża
– Od dziecka marzyłem, żeby zostać biznesmenem. Od zawsze mam w głowie setki pomysłów, jak zarobić pieniądze – mówi Piotr Adamczyk, aktor, właściciel restauracji Stary Dom w Warszawie i firmy producenckiej Aperto Films.

 

Moja firma

Biznes wcale nie dziecinnie prosty
Kryzys dotknął całą branżę odzieżową, w tym sektor dedykowany dzieciom. Duże sieci znajdują jednak sposoby na skuteczne radzenie sobie z nim.

image

Gra o wysoką stawkę
Żeby poprowadzić sklep z grami, trzeba mieć przede wszystkim pasję, ale nie obejdzie się też bez olbrzymiej wiedzy, którą może posiadać wyłącznie wytrawny gracz.

Na zakupy tylko w grupie
Polacy złapali bakcyla zakupów grupowych – pociągają ich zniżki i atrakcyjne oferty, które na portalach zakupowych umieszcza coraz więcej firm.

Mój franchising

Przedsiębiorca z doświadczeniem
WSI, międzynarodowa firma zajmująca się marketingiem, ma pierwszego franczyzobiorcę w Polsce. Został nim Mateusz Wisła, który od kilku lat pracuje w branży IT.

Steki menedżera

Franczyza bankowa dla cierpliwych
– Rozwój sieci BZ WBK Partner jest kolejnym przykładem, że za sukcesem stoi ciężka praca, konsekwencja i cierpliwość. Ostatnie dwa lata dały mi w kość, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję. Teraz idziemy jak burza i mamy już 100 placówek BZ WBK Partner – mówi Kamil Polikowski, dyrektor Biura Rozwoju Placówek Partnerskich BZ WBK Partner.

Biznes Regionalny

Nie wszystko złoto, co się świeci
Branża ręcznie wyrabianej biżuterii nie jest łatwa, bo kiedy spada sprzedaż i osiągane zyski, zostaje tylko pasja.

Biznes Style

image

Znaki zodiaku otwierają firmę w 2011
Co takiego gwiazdy mówią o biznesmenach: który znak otworzy biznes w 2011? Jaki to będzie biznes? Szykuje się bardzo optymistyczny rok.

Marka to też produkt
Myślisz o butach sportowych – mówisz adidasy, fast food kojarzy ci się z McDonald’s, a pieluchy jednorazowe to dla ciebie po prostu pampersy. Podpowiadamy, jak stworzyć markę, która zapadnie klientom w pamięć.

Znana marka

image

Toyota pana Toyody
Nie wszędzie siedem to szczęśliwa cyfra. W Japonii szczęście przynosi ósemka. Stąd na świecie jeżdżą toyoty, a nie toyody.

Dobre Rady

Kup pan firmę
Sprzedaż własnego biznesu może okazać się zadaniem równie trudnym, jak zbudowanie go od zera. Żeby pozbyć się firmy z zyskiem, trzeba ją najpierw odpowiednio wycenić.

ABC firmy

Rozstanie z klasą
Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników musi liczyć się z tym, że prędzej czy później z którymś z nich będzie musiał się pożegnać. Idealnym rozwiązaniem jest zrobić to w taki sposób, aby zabezpieczyć swoje interesy, a jednocześnie pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748