Sprawdź, jak otworzyć i prowadzić e-firmę. Wybierz spośród 427 pomysłów na własny biznes! Otwórz kawiarnię w małym lokalu, sklep spożywczy, agencję ochrony, firmę alpinistyczną lub dom opieki. Zobacz, gdzie szukać oszczędności w firmie. Ilona Łepkowska opowiada czytelnikom, jak zarabia na produkcji seriali telewizyjnych.
 

W listopadowym numerze 11/2011 (81)

Raport specjalny

Klikaj i zarabiaj
Sklep internetowy, aukcja, a może portal społecznościowy? Sposobów na złowienie klientów w sieci wciąż przybywa. Przedstawiamy sprawdzone pomysły na e-biznes.

Moim zdaniem

Licencja bez granic
Z punktu widzenia biorcy licencji, nie ma znaczenia, czy koncept pochodzi z Francji, Wielkiej Brytanii, czy Hiszpanii. Liczy się tylko jego skuteczność.

Przedsiębiorca na korepetycjach
Niedawno zmarły szef Apple’a, Steve Jobs, miał wyjątkowy talent do prowadzenia biznesu. Ale nie trzeba mieć talentu, żeby brać z niego przykład.

Stało się

Listopad na fali protestów
Biznes i polityka pod lupą.

Fakty Trendy

Władza spiera franczyzę
W Wielkiej Brytanii, Polsce, a nawet… na Filipinach.

Do tanga trzeba dwojga
McDonald’s otworzy restaurację w supermarkecie Carrefour.

Przedsiębiorca w różowych okularach
Gdyby tylko optymizm decydował o sukcesie polskich firm, mielibyśmy jedną z lepiej prosperujących gospodarek Europy.

Marka dobra, bo własna
Według prognoz firmy PMR rynek marek własnych będzie w tym roku warty blisko 30 mld zł.

Attirance wejdzie do Polski
Producent i dystrybutor naturalnych kosmetyków Attirance planuje rozwój w Polsce.

Twórcy Artmana reanimują Gino Rossi
Zmienili zarząd i zapowiadają emisję obligacji.

Dobry pomysł na firmę
Na Targach Franczyza 2011 można było znaleźć sprawdzony pomysł na własny biznes. Przez trzy dni z tej szansy skorzystało wielu odwiedzających.

Sfinks ugłaskał wierzycieli
Bank Raiffeisen umorzy firmie ponad jedną trzecią długu.

Trzecie zmartwychwstanie
Mrożone jogurty po raz trzeci próbują sforsować polski rynek.

Gwiazda w nowej odsłonie
Big Star zmienia wystrój swoich sklepów i wprowadza na rynek nowy koncept.

Firma dla poliglotów
Sieć mobile English otworzyła kolejne placówki franczyzowe.

Druga franczyza Abry
Abra Sklepy Meblowe uruchomiła drugi sklep we franczyzie. Tym razem sieć zawitała do Nysy.

60 sklepów z podłogami
Spółka DDD Dobre Dla Domu we wrześniu uruchomiła 60. sklep z podłogami. Sklepy działają w dwóch sieciach: franczyzowej DDD i partnerskiej Podłogi i Drzwi.

Wzrośnie spadnie

Mity o pieniądzach: historia prawdziwa
Inflacja to zmora gospodarki, raty malejące są zawsze lepsze od równych, a na akcjach w długim terminie zawsze się zarabia. Czas rozprawić się z mitami o ekonomii i inwestowaniu.

Własny Biznes

Biznes, jak serial, musi się kręcić
– Większość kobiet w moim wieku kupuje centymetr krawiecki i odcina dni do emerytury. Ja mogę liczyć na tantiemy – mówi Ilona Łepkowska, producentka i scenarzystka seriali telewizyjnych i filmów fabularnych.

Supertemat

Spożywcze zaloty
Sieci spożywcze wdzięczą się do niezależnych przedsiębiorców. Czy rzeczywiście są tak urokliwe?

Ekologia da zarobić
Polski rynek żywności ekologicznej jest dziś warty 50 mln euro, a w przyszłym roku wartość może wzrosnąć nawet o 20-30 proc. Z mody na ekologiczne produkty korzystają sklepy ze zdrową żywnością, których z roku na rok jest coraz więcej.

Ulubiony sklep pod ręką
Polacy chętnie robią zakupy w sklepach convenience, bo znajdują się blisko domu i pozwalają im oszczędzać czas.

Supermarkety rosną w siłę
Według szacunków firmy Euromonitor obroty w tym segmencie sklepów wyniosą w tym roku 7,5 mld euro i wzrosną średnio o 13,8 proc.

Sklep do zadań specjalnych
Branża spożywcza daje przedsiębiorcom największe możliwości specjalizacji. Dlatego obok sklepów ogólnospożywczych otwierają się małe piekarnie, sklepy z chemią gospodarczą czy pokarmem dla zwierząt.

Przegląd marek franczyzowych z branży spożywczej: Free Delikatesy, Żółty Cesarz, Groszek, Żabka, Freshmarket, Carrefour, Intermarché, Delikatesy Centrum, Simply Market, Czas na Herbatę, Husse, Oskroba i Szop Pracz.

Dobry pomysł na firmę
Na Targach Franczyza 2011 można było znaleźć sprawdzony pomysł na własny biznes. Przez trzy dni z tej szansy skorzystało wielu odwiedzających.

Sklep nie śpi
Jak zwiększyć obroty sklepu spożywczego? Jednym ze sposobów jest wydłużenie czasu sprzedaży do 24 godzin na dobę.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

436 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Moja Firma

Metraż spada, rośnie zysk
Coraz więcej punktów gastronomicznych powstaje na powierzchni mniejszej, niż pokój mieszkaniu. W ich przypadku mniej metrów oznacza większy zysk.

Portfel pod ochroną
Przychody agencji ochrony zależą od rodzaju i liczby świadczonych usług. Najlepsze firmy postawiły na pełną ofertę: od monitoringu domów po obstawę imprez masowych. I nieźle na tym zarabiają.

Wyższy poziom usług
W firmach specjalizujących się w pracach alpinistycznych liczy się bogata oferta usług, profesjonalizm i gotowość do pracy przez całą dobę.

Opiekuńcza firma
W domy opieki dla osób starszych inwestują już fundusze i profesjonalne firmy medyczne. Zarobić mogą również indywidualni przedsiębiorcy, bo popyt wciąż przewyższa podaż.

Biznes regionalny

Pieniądze z przemiału
Większość klientów kupujących mąkę sądzi, że młyn to tylko określenie budynku, w którym w średniowieczu mielono ziarna. Nic bardziej mylnego, w XXI wieku młyny nadal działają i są źródłem stabilnego dochodu ich właścicieli.

Biznes Style

Produkt lśni w kontekście
Bohaterki grane przez Joannę Brodzik zawsze jeżdżą samochodami marki Suzuki, w „Klanie” piją mleko z Mlekovity i mają konta w BZ WBK, a w większości produkcji TVN główną rolę gra Apart. Firmy coraz częściej wkładają swoje produkty w ręce bohaterów popularnych seriali, licząc że ulubiona postać przyciągnie więcej klientów niż spot reklamowy.

Znana Marka

Skośne oczy Volvo
O legendzie skandynawskiej motoryzacji mawiano, że co jest dobre dla Volvo, jest dobre dla Szwecji. W 2010 roku koncern kupili Chińczycy.

Na Prawo Patrz

Z franczyzą do spółki
Zastanawiasz się nad budową sieci franczyzowej? Sprawdź, czy spełniasz wymogi formalne. Rozwijanie własnego biznesu na zasadzie franczyzy rządzi się swoimi prawami.

Mój Franchising

Gramy do jednej bramki
Marta Wrzalik miała wiele pomysłów na firmę. Zainwestowała w szkółkę piłkarską.

Gładka firma
– Dzięki własnej firmie mam świadomość, że wszystko zależy od mojego zaangażowania. To mnie motywuje i dodaje energii – mówi Katarzyna Omelianiuk, franczyzobiorczyni BeatifulSkin Gabinet Fotoepilacji i Estetyki.

Steki menedżera

Turystyka w internecie
– Pomysł na firmę zrodził się z pasji do podróżowania. Wpadliśmy na niego wspólnie z żoną siedem lat temu, podczas naszej kolejnej wyprawy. Postanowiliśmy połączyć hobby z pracą i w ten sposób powstało nasze biuro podróży – mówi Tomasz Kozikowski, prezes i główny udziałowiec spółki OstatnieMiejsca.pl.

Dobre Rady

Kto u mnie pracuje?
Zaangażowanie właściciela placówki franczyzowej we własny biznes to połowa sukcesu. Drugą stanowią dobrze dobrani pracownicy.

ABC Firmy

Firma oszczędna
Odrobina rozwagi w wydatkach może przynieść firmie spore oszczędności.

Wspólnik na dobre i złe
Decyzja o wyborze przyjaciela na wspólnika powinna opierać się na racjonalnych przesłankach, a nie na więziach emocjonalnych. Sentymenty lepiej odłożyć na bok. W biznesie liczy się osobowość, umiejętności i doświadczenie.

Franczyza, czyli zaufanie
Przyszli franczyzobiorcy mogą liczyć w bankach na więcej, niż niezależnie działający przedsiębiorcy.

Pięta Biznesmęta

Nie ma bata na bankruta
Strach przed upadkiem Grecji sieje spustoszenie na rynkach. A może pozwolić Helladzie pójść z torbami?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748