Własna firma za 20 tys. zł

Masz nieduże oszczędności i chcesz założyć firmę? Przedstawiamy pomysły na biznes wymagające małej inwestycji na start. Ponadto analizujemy, z którym bankiem warto otworzyć swój oddział oraz czy opłaca się założyć e-sklep RTV/AGD, przedszkole, sklep zoologiczny i warzywniak. Radzimy, jak umiejętnie zarządzać kosztami w firmie. Robert Sowa, kucharz i właściciel kilku restauracji, opowiada o biznesie gastronomicznym.
 

W majowym numerze 05/2013 (99)

Biznes Na Czasie

Własna firma za 20 tys. zł
Wcale nie trzeba dokonać niebotycznych inwestycji, aby czerpać wysokie zyski z własnej firmy. Kwota 20 tys. zł wystarczy na wcielenie w życie wielu pomysłów biznesowych. Zwłaszcza w usługach.

Moim zdaniem

Dwa słowa na „k”
Zostałem zaproszony na debatę o franczyzie. Zadaniem dyskutantów miała być odpowiedź na pytanie, czy franczyza to odpowiedź na kryzys. Pewnie dlatego uczestnicy debaty błyskawicznie zarzucili temat franczyzy, zajmując się tylko kryzysem.

Sens + pasja = firma
Jazdy na rowerze można się nauczyć tylko... jeżdżąc na rowerze. Tak samo jest z pracą zespołową.

Fakty Trendy

Ślub z franczyzą
Sieć salonów sukien ślubnych Marietta wprowadza na rynek nowy, mniejszy koncept – Pepi Mariage.

Sushi na majówkę
W maju zostanie otwarta pierwsza franczyzowa restauracja Koku Sushi.

Zupa zamiast fast fooda
Łódzka spółka Red Star Food Service, do której należy marka Sushi Kushi, wystartowała z nowym konceptem gastronomicznym – Zuperman.

Zakupy zasilane słońcem
Gdy na dworze robi się coraz cieplej, nachodzi nas ochota na pikniki i plażowanie. Nawet podczas leniuchowania człowiek nie odpuszcza zakupów, dlatego w miejscach często uczęszczanych przez turystów można spotkać sezonowe stoiska z jedzeniem, napojami, a nawet ubraniami.

DDD doskonali kadry
DDD Dobre Dla Domu postawiło na podnoszenie kompetencji pracowników zatrudnionych w sklepach franczyzowych.

Kilka sklepów, jedna marka
Abra zwiększa liczbę multibiorców, a ci otwierają kolejne sklepy pod szyldem sieci. Od czwartego sklepu nie wnoszą już opłat franczyzowych.

Zdrowie ze skanera
Właściciele marki Evitum liczą na to, że moda na zdrowy tryb życia i chęć lepszego poznania własnego organizmu będzie sprzyjać rozwojowi sieci.

Kancelaria nie tylko dla prawnika
Franczyzobiorca Kancelarii Prawnych Omega nie musi mieć wykształcenia prawniczego. Swoich sił na rynku usług prawnych może spróbować także kazusowy laik.

Słuchaj się, a zarobisz!
DepilConcept ogłosił, że każdemu nowemu franczyzobiorcy daje „gwarancję rentowności” od pierwszego miesiąca – pod warunkiem że ten zastosuje się do zaleceń centrali.

Nowa twarz Wójcika
Remodeling sklepów i wejście sieci do mniejszych miast – to plan Wójcika na 2013 rok.

Obiad z Żabki?
Za pięć lat w Polsce będzie 5 tys. Żabek i Freshmarketów – zapowiadają przedstawicieli sieci.

Solo, a jednak razem
Solo Pizza stawia na centra handlowe. Nowe lokale, by przyciągnąć uwagę klientów, mają być bardziej multimedialne.

Faktycznie wydatki
Zapytaliśmy franczyzobiorców, czy wyliczenia przedstawiane im na początku współpracy pokryły się z rzeczywistymi nakładami inwestycyjnymi poniesionymi na otwarcie biznesu.

Stało się

W maju jak w raju
W kwietniu rozliczyliśmy się z fiskusem, zapłaciliśmy mu ostatnie zobowiązania, a niektórzy nawet wyliczyli sobie nadpłatę i czekają na zwrot gotówki. Prawda, jakie te podatki przyjemne?

Supertemat

Zarobisz na bank
Nie każdy ma szansę zostać dziś bankowcem – na rynku ubyło ofert, a banki znacznie uważniej przyglądają się kandydatom. Branża bankowa stała się mniej dynamiczna, ale stabilniejsza.

Zarobią tylko doświadczeni
Sprawdzona franczyza nawet w trudnych gospodarczo czasach powinna pomóc pośrednikom finansowym w wypracowaniu zysków.

Ostrożna rozbudowa
Coraz więcej banków ogranicza rozwój swojej sieci partnerskiej.

Przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: Axa Polska, Credit House Doradcy Kredytowi, Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, Finance Partner, Fines Operator Bankowy, Microcash, Alior Bank, Bank BPH, BZ WBK Partner, Eurobank, Getin Bank, Meritum Bank.

Wzrośnie spadnie

Rynek na hamulcu
Kryzys rozgościł się w branży motoryzacyjnej, a najwięksi producenci aut z tęsknotą spoglądają w przeszłość. Spowolnienie odczuwają też warsztaty i dystrybutorzy części zamiennych.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

420 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Sowa w sosie firmowym
– Otwarcie i prowadzenie restauracji wymaga sporych pieniędzy, dużo czasu i przede wszystkim odwagi. A i tak nigdy się nie wie, czy całe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem, czy klapą – mówi Robert Sowa, kucharz i właściciel kilku restauracji.

Mam Firmę

Warzywniak na licencji
Właściciele sklepów z owocami i warzywami twierdzą, że ich biznes znajduje się w stanie wegetacji. Tymczasem na rynku pojawia się nowy gracz.

Kosztowna zabawa w przedszkole
Niewystarczająca liczba miejsc w przedszkolach publicznych jest doskonałą zachętą dla przedsiębiorców do zakładania prywatnych placówek. Zanim jednak pierwsze maluchy pojawią się w salach, trzeba przebyć długą i kosztowną drogę. Opieka nad dziećmi wymaga bowiem spełnienia szeregu surowych norm.

Kup pan rybkę
Karmę dla zwierząt coraz częściej kupujemy przez internet albo w supermarkecie. Ale właściciele tradycyjnych sklepów zoologicznych nie załamują rąk. Wprowadzają do oferty sklepu unikatowy asortyment oraz udzielają porad z zakresu prawidłowej opieki nad pupilami. I liczą, że to przyciągnie klienta.

e-firma

Zysk ma 40 cali
Telewizor i komputer to sprzęty najczęściej kupowane przez internet. Polacy wybierają e-sklepy RTV/AGD gwarantujące krótki czas dostawy, szeroką ofertę i niskie ceny.

e-zarobek zgodny z rozkładem
Twórcom JakDojade.pl udało się nie tylko stworzyć serwis ułatwiający korzystanie z komunikacji miejskiej, ale też przekonać do niego inwestorów. Dzięki temu dziś mogą na swoim pomyśle dobrze zarabiać.

Biznes Style

Seks wszystkiego nie sprzeda
Wbrew oczekiwaniom wielu producentów reklam obecność erotyzmu w spotach reklamowych nie gwarantuje poprawy wyników sprzedaży marki. Uwaga widza skupia się bowiem nie na produkcie, lecz na seksualnych elementach reklamy.

Biznes na Szpilkach

Pojedynek samic
Dekolt i krótka spódnica czy suchy profesjonalizm i przygotowanie? Kobiety w roli negocjatorek mają wiele atutów, ale nie zawsze potrafią odpowiednio je wykorzystać.

Znana Marka

Return Aligatora
Zamiast tradycyjnej, sztywno wykrochmalonej koszuli René włożył na wielkoszlemowy finał zaprojektowaną przez siebie koszulkę z krótkim rękawem i kołnierzykiem. To była sensacja, która młodemu tenisiście-projektantowi przyniosła miliony.

Na Prawo Patrz

Franczyza w strachu, UOKiK na tropie
Wydłuża się lista sieci franczyzowych, które zostały ukarane decyzją prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za uczestnictwo w tzw. zmowach cenowych. Jak ustrzec się przed błędami tych firm?

ABC Firmy

Rób koszty i obniżaj podatki
Podatki to zmora każdego przedsiębiorcy. Są jednak sposoby, by płacić ich mniej. Jeden z nich to umiejętne zarządzanie kosztami.

Zbadaj, zanim wystartujesz
Badania marketingowe pomagają zrozumieć potrzeby klientów. Dlatego zanim przedsiębiorca zacznie prowadzić własny biznes, powinien dowiedzieć się, czego oczekują konsumenci i czy wymyślony przez niego produkt zniknie z półek, czy też będzie na nich zalegał.

Konferencja prasowa: zrób dobrze albo wcale
Źle przygotowana konferencja prasowa może przynieść więcej szkód niż pożytku. Jeśli temat jest naciągany to lepiej ją sobie darować. Ale ciekawa informacja podana na konferencji może z nieznanej firmy zrobić medialnego giganta: nagłośnić nazwę i zwiększyć sprzedaż.

Steki menedżera

Dwie kariery naraz
– Nigdy nie myślałem, że będę handlowcem. Ale życie i realia gospodarcze zmusiły mnie do zmiany nastawienia i nie żałuję swojej decyzji – mówi Marian Słomiak, franczyzobiorca Bricomarché, pełnomocnik zarządu Grupy Muszkieterów.

Mój Franchising

Bilans czarno na białym
Katarzyna Durjasz przejęła działającą już restaurację Telepizzy. Miała więc wgląd w wyniki finansowe placówki od momentu jej otwarcia.

Męska decyzja: tylko jeden partner
Właściciel sklepu multibrandowego może najłatwiej dostrzec lokalne trendy odzieżowe, a jednoczenie ma wgląd do ofert wszystkich głównych producentów z branży. Przedsiębiorca z Koszalina podjął decyzję o związaniu się tylko z jednym z nich i został franczyzobiorcą Quadri Foglio.

Pięta Biznesmęta

Maskotka w służbie firmy
Ludzik Michelin, Ronald McDonald, Pan Pikuś – maskotki reklamowe to sól współczesnego marketingu. Niby miłe pluszaki, a jednak potrafią czasem zrobić krecią robotę.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748