Zakres wyłączności terytorialnej w sieci Auto Bania zależy od wielkości miasta. W Warszawie działają trzy jednostki, ale na obszar Szczecina poszukiwany jest tylko jeden franczyzobiorca.
Czwartek
25.09.2014
Kierowcy Auto Bani pojawią się we wszystkich miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.
 

Firma Auto Bania narodziła się w 2006 roku pod szyldem Odprowadzanie Pojazdów. Pomysł na biznes był prosty – ułatwić życie kierowcom, którzy chcieliby na zakrapiane alkoholem spotkanie dotrzeć i wrócić z własnym autem, nie łamiąc przy tym prawa. Twórcy Auto Bani wpadli na pomysł, by do klienta dojeżdżać na specjalnych, składanych skuterach, które z powodzeniem mieszczą się w bagażniku auta. Dzięki temu mogą niczym taksówkarze odwozić podchmielonych właścicieli aut pod wskazany adres, a samemu wracać na dwóch kółkach.

Dziś kierowcy Auto Bani działają już na Śląsku, w Poznaniu, Bydgoszczy, Częstochowie, Wrocławiu i Warszawie. Łącznie sieć ma pięciu partnerów i trzy jednostki własne.
- W najbliższym czasie bierzemy na cel Gdańsk, Szczecin i Toruń. Chcemy, by Auto Bania pojawiła się we wszystkich miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. Szukać partnerów będziemy również w trakcie warszawskich Targów Franczyza 2014, które odbędą się w dniach 16-18 października w Pałacu Kultury i Nauki – zapowiada Marcin Szostak, prezes sieci.

Partnerzy przystępujący do sieci nie muszą wykazać się żadnym i specjalnymi kwalifikacjami – wystarczy zapał do prowadzenia własnego biznesu. Niezbędny będzie jednak również kapitał na inwestycje. W przypadku Auto Bani wynosi on 20 tys. zł. Kwota obejmuje zakup składanego skutera, ale nie tylko.
- Przystępujący do sieci partner otrzymuje dostęp do całego naszego know-how, wypracowanego przez osiem lat naszej działalności. Od tego momentu będzie mógł korzystać z powtarzalnego, sprawdzonego modelu marketingowego, który zapewni mu klientów. W ich zdobyciu pomaga też aplikacja mobilna, za pośrednictwem której można wezwać naszych kierowców  – wylicza Marcin Szostak.

Franczyzobiorcy Auto Bani spotykają się z przedstawicielami centrali raz do roku, by wymienić się doświadczeniami i opiniami działalności w sieci. Oprócz tego w trakcie działalności mogą w każdej chwili zasięgnąć porady u franczyzodawcy. Za swoją pomocą pobiera on stałą opłatę franczyzową w wysokości od 400 zł do 1,5 tys. zł miesięcznie (jest ona zależna m.in. regionu, w którym partner działa).

Zdaniem Marcina Szostaka, 20 tys. zł włożone w biznes na początku powinno wrócić do kieszeni franczyzobiorcy po 12 miesiącach. - Myślę, że tego typu usługi będą cieszyć się coraz większą popularnością. Społeczeństwo się bogaci, ludzie coraz częściej spotykają się w lokalach na mieście, a co za tym idzie często również stają przed dylematem: „jedziemy na imprezę, ale kto będzie prowadził?” – twierdzi Szostak.

Jego zdaniem na korzyść Auto Bani przemawia też fakt, że jak dotąd sieć nie doczekała się konkurenta w skali kraju. - Są firmy lokalne, które oferują podobne usługi, ale my mamy znacznie większy zasięg działania – mówi współtwórca marki.
Pytanie tylko, jak długo utrzyma się ten status quo.
(gum)


POPULARNE NA FORUM

Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

mój kuzyn założył firmę wypożyczania sprzętu budowlanego. Dźwigi albo podnośniki koszowe można wynająć u niego w dobrej cenie. A zysk dla niego? Jak najbardziej na...

17 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

14 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

14 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

14 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018