Ekspresowe nożyce tną w stolicy

Pierwszy polski salon Haircut Express powstał na ul. Chmielnej. Sąsiaduje z dwoma lokalami gastronomicznymi, vis-à-vis działa kawiarnia Costa Coffee.
Sobota
24.01.2015
Fryzjerzy Haircut Express są już w Polsce. Na klientów czekają w samym sercu Warszawy.
 

Koncept Haircut Express podszedł do tradycyjnej usługi w nowatorski sposób. Każdy, kto przestąpi próg lokalu może liczyć na to, że zostanie ostrzyżony w czasie nie dłuższym, niż kwadrans. A za nową fryzurę zapłaci jedną, z góry ustaloną cenę (w Warszawie  25 zł). Okazuje się, że opinia o tym, że ludzkość jest zalatana, nie jest na wyrost. Koncept już przyjął się na Ukrainie – działa tam już blisko 50 ekspresowych salonów fryzjerskich. Teraz przyszła pora na błyskawiczne strzyżenie nad Wisłą. Pod koniec grudnia 2014 roku swoje podwoje otworzył salon Haircut Express przy ul. Chmielnej w centrum Warszawy. Działa w lokalu wielkości 24 m2 i dysponuje czterema stanowiskami pracy.

– Przez kilka pierwszych dni obsługiwaliśmy klientów, jednocześnie przyglądając się ich reakcjom i oceniając każdy aspekt działalności salonu – mówi Liliya Sidelnyk, menedżer ds. franczyzy Haircut Express. 

Franczyzdawca badał „grunt” już podczas październikowych targów franczyzy w warszawskim Pałacu Kultury. Jak twierdzi, już wtedy dostrzegł zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców. Wolał jednak rozpocząć rozwój od kilku własnych salonów, by sprawdzić, jak marka się przyjmie. Jak na razie wszystko idzie po jego myśli.
W internecie już pojawiają się pierwsze pozytywne oceny od klientów, którzy nas odwiedzili. Notujemy coraz większy przepływ klientów, co pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość – mówi Sidelnyk.

Większość ukraińskich salonów Haircut Express jest w rękach franczyzobiorców. Nad Wisłą franczyzodawca zamierza otwierać zarówno placówki własne, jak i franczyzowe.
– Prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami. Jest to koncept dla miast powyżej 150 tys. mieszkanców, ale liczymy przede wszystkim na otwarcia w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Poznaniu. Warszawa naturalnie również jest w stanie pomieścić znacznie więcej niż jeden salon – zapowiada  Sidelnyk.

Uruchomienie własnego lokalu Haircut Express wymaga kwoty w wysokości przynajmniej 55 tys. zł netto. Zwrot z inwestycji powinien nastąpić pod koniec pierwszego roku działalności.
– W lokalu montujemy kasę fiskalną, podłączoną do samoobsługowego terminalu, w którym klienci z góry opłacają usługę. Salon jest też wyposażony w wideo-kamery, za pomocą których możemy na bieżąco monitorować, co dzieje się w lokalu. Dysponujemy też specjalnie zaprojektowanym systemem informatycznym do ewidencji wpłat w terminalu – wylicza menedżer ds.franczyzy  Haircut Express.

Każdego roku Polacy wydają na usługi fryzjerskie średnio nieco ponad 1000 zł. To biznes, który cieszy się dość stabilnym popytem – strzyżenie to nie chwilowa zachcianka, ani zabieg luksusowy. Haircut Express łączy więc atuty bezpiecznej branży z innowacją i szybkością wykonania usługi. Wiele wskazuje na to, że koncept się przyjmie – zwłaszcza w takich lokalizacjach, jak zatłoczona Chmielna, na której każdego dnia mieszkańcy mieszają się z pracownikami okolicznych biur i gośćmi lokalnych kawiarni i restauracji. Z drugiej strony stała (i niezbyt wygórowana) cena usługi powoduje, że sukces salonów zależeć będzie od niezakłóconego dopływu klientów. Błędy w doborze lokalizacji mogą zatem okazać się kosztowne.

(gum)


Grzegorz Morawski
dziennikarz
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018