O atrakcyjności lokalu pod biuro podróży świadczy zarówno jego położenie i natężenie ruchu potencjalnych klientów, jak i wysokość czynszu. Franczyzodawca Urlopy.pl preferuje centra handlowe. Jednak ze względu na wysokie czynsze dopuszcza również lokalizacje w obrębie dużych osiedli mieszkalnych.
Czwartek
26.02.2015
Partnerzy otworzyli właśnie dwa biura podróży. Franczyzodawca radzi ocenić potencjał lokalu i porównać czynsze, aby nie przepłacić.
 

Pod logo Urlopy.pl działa 14 franczyzowych biur podróży oraz trzy własne. Ostatnio do sieci dołączyli partnerzy z Nowego Sącza i Warszawy, a wkrótce szeregi Urlopy.pl zasili przedsiębiorca ze Świebodzina. Według „Raportu o franczyzie w Polsce” w 2014 roku na rodzimym rynku działało 16 franczyzodawców oferujących licencję na biznes. Z tej licencji skorzystało prawie 400 placówek. A chętnych będzie więcej, pod warunkiem znalezienia dogodnej lokalizacji.
- Potrafimy przewidzieć trafność danej lokalizacji – zapewnia Ewa Grabowska z Urlopy.pl. - Czasami zdarzają się miłe zaskoczenia. Przykładem może być nasze krakowskie biuro. Położenie w teoretycznie bardzo słabym centrum handlowym, bez sieciówek i znanych marek, w sąsiedztwie taniego dyskontu spożywczego. Nie wróżyło to wysokich obrotów. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze względu na potencjał właścicieli i brak bezpośredniej konkurencji w okolicy. Po dwóch latach mamy jedno z najlepiej prosperujących biur w sieci, co potwierdza tezę, że czynnik ludzki jest decydujący.

O ile klienci polują na last minute, tak biura podróży koncentrują się na rozpoczęciu współpracy z nowo powstającymi centrami handlowymi. W przypadku Rainbow Tours więcej niż jedna czwarta salonów znajduje się właśnie w galeriach. Zarządcy tych obiektów wiedzą, że muszą swoje port folio uzupełnić ofertą biura podróży i zazwyczaj zagwarantować mu u siebie wyłączność. Tuż przed wakacjami Itaka otworzyła w centrum handlowym Port Łódź lokal o powierzchni 26 m2.
- Nowy najemca dołączył do Portu Łódź w czasie, w którym klienci szczególnie poszukiwali atrakcyjnych ofert związanych z wyjazdami wakacyjnymi i zwiększają swoją aktywność wypoczynkową – informował Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

Należy pamiętać, że o lokale pod biuro podróży zabiagają zabiegają zarówno touroperatorzy sprzedający wyłącznie swoją ofertę oraz biura agencyjne posiadający umowy z kilkunastoma touroperatorami. Istnieją jednak wytyczne touroperatorów dotyczące najbliższej odległości biura z ich ofertą.
- Touroperatorzy chronią swoich najlepszych agentów i oczywiście punkty własne. Obszary ochronne sięgają często do dwóch kilometrów. Jeśli zaś chodzi o bezpośrednią konkurecnję w sąsiedztwie, polecamy odległość minimum jednego kilometra od innych pubktów - dodaje Ewa Grabowska.

Urlopy.pl pomagają w znalezieniu lokalu oraz w rekrutacji pracowników. Franczyzodawca oferuje atrakcyjne warunki prowizyjne oraz umowy z renomowanymi organizatorami turystyki. Partnerzy mogą skorzystać ze szkoleń wewnętrznych, tych organizowanych przez touroperatorów oraz z darmowych zagranicznych wyjazdów szkoleniowych, tzw. study tour. Centrala firmy nie pobiera opłaty z tytułu przyłączenia się do sieci. W trakcie trwania współpracy należy jednak wnosić opłatę misięczną w wysokości 8-10 proc. uzyskanej prowizji ze sprzedaży, plus 200 zł na fundusz marketingowy.


POPULARNE NA FORUM

Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018