Zależy nam, aby spłacalność pożyczek była jak największa, gdyż koszt nie spłaconych pożyczek determinuje ich cenę- mówi prezes GF Expert.
Piątek
29.05.2015
Punkt kasowy marki Expert Agencja Opłat sprawdza się najlepiej, jako uzupełnienie prowadzonego już biznesu.
 

GF Expert oferuje swoim klientom możliwość dokonania opłat za rachunki w punktach kasowych opatrzonych szyldem Expert Agencja Opłat. Transakcji można dokonać gotówka lub kartą kredytową. Zarobki partnerów franczyzowych w tym biznesie pochodzą z prowizji od wpłat. Zyski nie są duże, dlatego franczyzodawca rekomenduje założenie punktu kasowego osobom, które już prowadzą biznes.

Najlepiej jeżeli potencjalny franczyzobiorca ma już swój biznes: drogerię, księgarnię, biuro ubezpieczeniowe, a co za tym idzie, bazę klientów. Wtedy rozszerzając zakres usług dla nich o możliwość opłacania rachunków oraz pożyczki osiąga dodatkowy zysk niewielkim nakładem finansowym, a nowe usługi, przyciągają do punktu nowych klientów – mówi Włodzimierz Karkoszka.

Warunkiem koniecznym do podjęcia współpracy z GF Expert jest posiadanie działalności gospodarczej, a wdrażanie nowego francyzzobiorcy do biznesu trwa około dwóch tygodni. W tym czasie franczyzobiorca musi przejść trzydniowe szkolenie. Jeden dzień poświęcony jest na przekazanie wiedzy teoretycznej, kolejne dwa dni to praca w punkcie pod okiem doświadczonego pracownika firmy. Koszt inwestycji to ok. 3,5 tys.

Opłata startowa wynosi 1 tys. zł. W ramach tej kwoty franczyzobiorca otrzymuje materiały do oznakowania punktu, ulotki, stemple kasowe oraz program komputerowy. GF Expert ponosi koszt 400 euro za zgłoszenie partnera do Komisji Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad firmą.  W grudniu 2012 roku jako trzecia firma w kraju GF Expert uzyskała status Krajowej Instytucji Płatniczej. Dzięki temu w niektórych punktach GF Expert udzielane są małe, krótkoterminowe pożyczki.

W większości punktów kwota udzielanej pożyczki wynosi maksymalnie 1 tys. zł. Dolnej granicy nie określamy. Niektórzy z naszych partnerów otrzymali pozwolenia na udzielanie dwa razy wyższych kredytów. Zależy to od stażu współpracy oraz od wyników sprzedaży, a zwłaszcza szkodowości pożyczek – mówi Włodzimierz Karkoszka, prezes Grupy Finansowej Expert. – Pożyczek udzielamy wyłącznie osobom dokonującym w punkcie Expert opłat za rachunki. Dlatego chcemy i możemy pozwolić sobie nawet na dwukrotnie niższy niż rynkowy koszt pożyczki. Znamy swoich klientów, dlatego też jesteśmy w stanie ocenić ich wypłacalność, stosunek do terminowych spłat itd. Afery finansowe w SKOK Wołomin i podobnych instytucjach nie odbiły się na nas negatywnie. Wręcz przeciwnie, widzimy ciągły wzrost zainteresowania  szybkimi, niewielkimi pożyczkami. 

Firma wprowadziłam w tym roku kilka udogodnień dla klientów, w tym przelewy w trybie natychmiastowym. Każda płatność dokonana do godziny 13 jest przekazana na rachunek odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Grupa Finansowa Expert posiada ponad 250 punktów usługowych, w około 150 udzielane są pożyczki. Sieć rozwinęła się głównie w województwach dolnośląskim i śląskim.

Więcej o wymaganiach lokalowych na punkt kasowy Szyld Agencja Opłat przeczytasz w artykule Szansa na dodatkowy zarobek na portalu Lokalnabiznes.pl.

 


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Kiedyś korzystałam z tej kancelarii: http://www.kancelariamlynska.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Co przed założeniem firmy?

To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc ...

39 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Ranking kantorów online

Ja też mam konto i korzystam z giełdywalut - zdecydowanie najlepiej mi się sprawdza. a do tego ma zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej: szyfrowane łącze SSL...

29 wypowiedzi
ostatnia 01.01.2019
Co przed założeniem firmy?

Przed założeniem własnej działalności najlepiej skonsultować z dobrym prawnikiem, który pomoże załatwić wszystkie formalności, tak, żeby się później nie...

39 wypowiedzi
ostatnia 31.12.2018
Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Jakie są wymagania wobec lokalu przy franczyzie Nest Banku (powierzchnia, ilość stanowisk etc)?

8 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Obawy odnośnie zmian

Pod koniec stycznia tego roku weszła w życie dyrektywa unijna PSD2. Dotyczyła ona zmian na rynku finansowym. Czy mieliście lub nadal macie jakieś obawy odnośnie tych...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2018
Pośrednictwo leasingowe - z którą firmą nawiązać współpracę

Witajcie, ponieważ wiele lat zajmowałem się leasingiem maszyn i pojazdów dla firm leasingowych chciałbym otworzyć własne pośrednictwo w tej branży. Wiem, że jest...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018